Храми відкриті, і в них відбуваються всі богослужіння — Священний Синод УПЦ

19.03.2020

В умовах загрози поширення коронавірусу Священний Синод УПЦ підкреслив необхідність зберігати спокій, закликавши духовенство та вірних до посиленої молитви.

Священний Синод УПЦ, засідання якого відбулося 18 березня 2020 року в Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі, обговорив питання церковного життя в умовах поширення коронавірусу COVID-19 і констатував, що на сьогоднішній день храми Української Православної Церкви залишаються відкритими і в них відбуваються всі богослужіння. Про це повідомляється на офіційній сторінці УПЦ в Facebook.

Синод постановив:

1. Підкреслити необхідність зберігати спокій і не піддаватися панічним настроям.
2. Закликати духовенство, чернецтво та мирян до посиленої молитви.
3. Затвердити текст молитви і прохань на сугубій ектенії.
4. Констатувати, що станом на сьогодні храми відкриті, і в них відбуваються всі богослужіння. Вважати доцільним в період карантину здійснювати молебні з окропленням святою водою і дзвоном.
5. Уважно ставитися до рішень і рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України та органів державної влади, що стосуються протиепідемічних заходів і обмежень.
6. У разі погіршення ситуації з поширенням коронавірусної інфекції, що потребує додаткових обмежень, єпархіальним архієреям погоджувати свої рішення з Предстоятелем Української Православної Церкви.
7. Опублікувати Звернення в зв’язку з поширенням коронавірусу COVID-19.

Читайте також: Митрополит Варсонофій благословляє вірянам єпархії молитву «по згоді» (+текст)

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Завершується набір до паломницької групи, яка відвідає святині Греції

Паломники візьмуть участь у святкуванні на честь святителя Спиридона Триміфунтського на острові Керкіра — у святковій Літургії та урочистій хресній ході з мощами святителя. Відвідають стародавні монастирі та святині острову. Також у програмі острови Егіна та Евія, можливість вклонитись мощам святителя Нектрія Егінського і праведного Іоана Руського. Окрім цього паломники вклоняться поясу Пресвятої Богородиці та […]

15.07.2024

Звернення Блаженнішого Митрополита Онуфрія з нагоди Дня української державності

Дорогі брати і сестри! Шановні українці! Сердечно вітаю всіх вас з Днем української державності! Сьогоднішнє свято хоч є недавнім щодо дати його встановлення, однак історія нашої славної Держави сягає в глибину століть. Древня Київська Русь, спадкоємницею якої є сучасна Україна, закарбувала в нашій пам’яті імена славетних князів та воєначальників, які трудилися над розвитком та захистом нашої […]

15.07.2024

Недільне богослужіння архіпастиря у Андріє-Володимирському храмі міста Києва

14 липня 2024 року, у 3-ю Неділю після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Андріє-Володимирському храмі міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний храму протоієрей Павел Білий, клірики парафії та гості у священному сані. Після читання Євангельського уривку архіпастир звернувся до вірян зі словом проповіді. За літургією помолились про перемогу і мир […]

14.07.2024