A
24.09.2023
24 вересня 2023 року, в Неділю 16-ту після Пʼятидесятниці перед Возвиженням, у 20-ту річницю з дня освячення собору святого благовірного князя Олександра Невського міста Жмеринки, було звершено соборне недільне богослужіння.
Божественну літургію звершив керуючий єпархією — митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, у співслужінні настоятеля собору та благочинного Жмеринського округу протоієрея Ярослава Коромчевського, секретаря єпархіального управління протоієрея Андрія Балана, благочинного у справах монастирів архімандрита Єноха (Торака), кліриків собору та гостей у священному сані. Дияконський чин звершили: керівник служби протоколу архідиякон Миколай Кравець та завідувач канцелярії ієродиякон Філарет (Олівінський).
За богослужінням молилась настоятелька Архангело-Михайлівського Одеського жіночого монастиря — ігуменя Серафима (Шевчик).
На Малому вході з благословіння Предстоятеля Української Православної Церкви настоятель собору протоієрей Ярослав Коромчевський був нагороджений другим хрестом з прикрасами.
Після читання Євангельського уривку архіпастир звернувся до присутніх у храмі вірян зі словом проповіді.
За Літургією були піднесені молитви про мир на нашій українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.
Наприкінці богослужіння відбувся чин славління перед іконою Різдва Пресвятої Богородиці. Після цього митрополит Варсонофій звернуся до присутніх зі словами архіпастирських настанов, а також привітав усіх присутніх з 20-річчям освячення собору святого благовірного князя Олександра.
Насамкінець архіпастир нагородив ктитора та будівничого собору Олександра Григоровича Шпака Грамотою Предстоятеля УПЦ. Також архієрей відзначив архієрейськими грамотами: настоятельку Архангело-Михайлівського Одеського жіночого монастиря ігуменю Серафиму (Шевчик), клірика ієрея Назарія Коромчевського, а також парафіян та благодійників собору.
Дивіться більше фото у Facebook. Слідкуйте також за нашими новинами в Telegram.
23 липня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій відвідав літній Православний дитячий табір «СТЕЖИНА ДОБРА». Архіпастир поспілкувався з організаторами та учасниками літнього табору. Цього дня у таборі відбувся концерт, де дітки змогли проявити свої таланти. Владика Варсонофій подякував отцю Петру Шавулі, директору Вʼячеславу Михайловичу Скакуну, організаторам, наставникам та учасникам за прекрасне свято, а також […]
26.07.2024
24 липня 2024 року, в день памʼяті святої рівноапостольної великої княгині Ольги, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій співслужив за Божественною літургією Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію в Ольгинському соборі міста Києва. На Малому вході Предстоятель нагородив почесного настоятеля собору протоієрея Всеволода Рибчинського Орденом Української Православної Церкви преподобного Іова Почаївського І ступеня; настоятеля собору […]
24.07.2024
23 липня 2024 року, в день памʼяті преподобного Антонія Києво-Печерського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), клірики обителі та гості у священному сані. За богослужінням молилась іменинниця, настоятелька обителі ігуменя Антонія (Стеценко), […]
23.07.2024