A
01.06.2023
30 травня 2023 року начальник відділу поліції в Київській області майор Лисий Андрій Вікторович під час рейдерського захоплення храму прихильниками ПЦУ в селі Черняхів Київської області особисто застосовував фізичну силу щодо священнослужителя та вірян парафії УПЦ, серед яких були й літні люди. Відповідне відео опублікували в мережі, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Цього дня рейдери ПЦУ силоміць захопили храм святого великомученика Димитрія Солунського УПЦ у селі Черняхів Київської області.
Як повідомив для ЗМІ настоятель храму протоієрей Михаїл Глущак, прихильники ПЦУ зрізали болгаркою замки із дверей храму, не дочекавшись рішення суду в справі про незаконну перереєстрацію святині. За словами священника, поліція ніяк не реагувала на агресивні дії прихильників ПЦУ, а навпаки – допомагала рейдерам та застосовувала силу до парафіян храму.
На опублікованому відео видно, як майор Лисий А. В. підходить ззаду до отця Михаїла та силою тягне кудись. Інший поліцейський штовхає в груди літню жінку.
«Поліція особисто застосувала силу до мене. Коли я просив слідчо-оперативну групу допустити мене до храму, щоб забрати особисті речі, вони взяли мене за шию та потягли. Поліція їм допомагала. Навіть до бабусі 90-річної силу застосували. Інших наших парафіян намагалися запхати силою в машину та відвезти до відділення. Жінок тягали», – додав о. Михаїл.
Настоятель храму також зазначив, що буде звертатися до ДБР із заявою на співробітників поліції.
«Коли я викликав оперативну групу, вони приїхали, але не хотіли нічого робити, навіть мене не допитали. Слідчі не дали протоколи мені підписати, допитували лише активістів ПЦУ», – зазначив він.
Настоятель парафії УПЦ також повідомив, що зараз храм опечатаний, а «священники» ПЦУ закрили святиню і не проводять там жодних «богослужінь».
Як повідомляють очевидці, правоохоронець Лисий А. присутній на усіх рейдерських захопленнях храмів УПЦ в Київській області.
23 липня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій відвідав літній Православний дитячий табір «СТЕЖИНА ДОБРА». Архіпастир поспілкувався з організаторами та учасниками літнього табору. Цього дня у таборі відбувся концерт, де дітки змогли проявити свої таланти. Владика Варсонофій подякував отцю Петру Шавулі, директору Вʼячеславу Михайловичу Скакуну, організаторам, наставникам та учасникам за прекрасне свято, а також […]
26.07.2024
24 липня 2024 року, в день памʼяті святої рівноапостольної великої княгині Ольги, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій співслужив за Божественною літургією Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію в Ольгинському соборі міста Києва. На Малому вході Предстоятель нагородив почесного настоятеля собору протоієрея Всеволода Рибчинського Орденом Української Православної Церкви преподобного Іова Почаївського І ступеня; настоятеля собору […]
24.07.2024
23 липня 2024 року, в день памʼяті преподобного Антонія Києво-Печерського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), клірики обителі та гості у священному сані. За богослужінням молилась іменинниця, настоятелька обителі ігуменя Антонія (Стеценко), […]
23.07.2024