Секретар та паломники Вінницької єпархії відвідали Київську духовну академію

06.09.2022

З благословіння митролита Вінницького і Барського Варсонофія, у день пам’яті свт. Петра, митрополита Київського і всієї Русі, чудотворця, 6 вересня 2022 року, Київські духовні школи відвідали паломники з Вінницької єпархії Української Православної Церкви на чолі з секретарем єпархії архімандритом Аркадієм (Сенчуківським).

З благословіння ректора Київської духовної академії і семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра, духовенство Вінницької єпархії, викладачі і студенти КДАіС у священному сані звершили Божественну літургію в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері.

За богослужінням також молились викладачі, студенти і вихованці КДАіС, а також паломники Вінницької єпархії.

Богослужбові піснеспіви виконував хор студентів Київських духовних шкіл.

За літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Також були піднесені прохання на єктенії за упокій усіх спочилих православних християн.

Наприкінці богослужіння на знак подяки та на згадку про відвідини гості передали в подарунок Академічному храму образ ікони Божої Матері Браїлівська. Паломників від Київських духовних шкіл привітав духівник та завідувач заочним відділенням архімандрит Маркел (Павук), який і подякував паломникам за подарунок.

Після літургії гостей пригостили на академічній трапезній, а згодом викладач ієромонах Нестор (Чайка) провів екскурсію до святинь Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

ФОТО з оф. сайту КДАіС

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Недільне богослужіння в Андріє-Володимирському храмі столиці

21 квітня 2024 року, у Неділю 5-ту Великого посту, преподобної Марії Єгипетської, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, митрополит Варсонофій звершив Божественну літургію в Андріє-Володимирському храмі столиці. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму. За літургією були піднесені особливі молитви про мир та позбавлення України від загарбників. Після літургії архіпастир звернувся до вірян зі […]

21.04.2024

Субота акафіста. Архієрейське богослужіння у Вінницькому районі

20 квітня 2024 року, в Суботу акафіста та день вшанування ікони Божої Матері «Золоте яблуко»митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі великомученика Георгія Побідоносця, що на Вінницьких хуторах. Архіпастирю співслужили: благочинний Вінницького районного округу протоієрей Миколай Строк; ігумен Лемешівського чоловічого монастиря архімандрит Марк (Барановський), настоятель храму протоієрей Георгій Холодюк, клірики благочиння та […]

20.04.2024

Субота акафіста. Похвала Пресвятої Богородиці — історія свята

У суботу 5-ї седмиці Великого посту православні християни з особливими молитовними почуттями і шаною прославляють Пречисту Богородицю Діву Марію. Цей день за церковним календарем отримав назву Похвали Божої Матері, або ж суботи акафіста. На утрені, яку зазвичай звершують ввечері у п’ятницю, у храмах співається акафіст Божій Матері «Радуйся Невісто Неневістная». У ньому прославляються події земного […]

20.04.2024