Архієрейське богослужіння в день вшанування Почаївської ікони Божої Матері у Соборі на П’ятничанах

05.08.2022

5 серпня 2022 року, в день вшанування Почаївської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Соборі Різдва Пресвятої Богородиці що на П’ятничанах м. Вінниці.

Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський); благочинний ІІ міського округу прот. Богдан Маліновський, Почесний настоятель прот. Олексій Мельничук, настоятель храму прот. Максим Мельничук, духовенство міста та гості у священному сані.

Також архіпастирю співслужили: ігумен Іоанно-Богословського Лемешівського монастиря архім. Марк (Барановський) та економ єпархії архім. Єнох (Торак).

Дияконський чин цього дня очолив керівник служби протоколу Вінницької єпархії – архідиякон Миколай Кравець.

За Літургією були піднесені особливі прохання та коліноприклонна молитва за настання миру в Україні, за здоров’я українських воїнів які її захищають та за перемогу України над російським агресором.

Богослужбові піснеспіви за богослужінням виконували два хори: місцевий змішаний, під управлінням Олени Кревської та чоловічий седмичний хор Хрестовоздвиженського храму під управлінням диякона Едесія Арустамяна.

Під час літургії в дияконський сан був рукопокладений Олександр Запорожець.

Наприкінці богослужіння відбулась святкова хресна хода навколо собору з читанням Євангелія.

Насамкінець було проголошено Многоліття, владика Варсонофій звернувся до присутніх зі словами архіпастирської проповіді та на завершення було зроблене спільне фото.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Завершується набір до паломницької групи, яка відвідає святині Греції

Паломники візьмуть участь у святкуванні на честь святителя Спиридона Триміфунтського на острові Керкіра — у святковій Літургії та урочистій хресній ході з мощами святителя. Відвідають стародавні монастирі та святині острову. Також у програмі острови Егіна та Евія, можливість вклонитись мощам святителя Нектрія Егінського і праведного Іоана Руського. Окрім цього паломники вклоняться поясу Пресвятої Богородиці та […]

15.07.2024

Звернення Блаженнішого Митрополита Онуфрія з нагоди Дня української державності

Дорогі брати і сестри! Шановні українці! Сердечно вітаю всіх вас з Днем української державності! Сьогоднішнє свято хоч є недавнім щодо дати його встановлення, однак історія нашої славної Держави сягає в глибину століть. Древня Київська Русь, спадкоємницею якої є сучасна Україна, закарбувала в нашій пам’яті імена славетних князів та воєначальників, які трудилися над розвитком та захистом нашої […]

15.07.2024

Недільне богослужіння архіпастиря у Андріє-Володимирському храмі міста Києва

14 липня 2024 року, у 3-ю Неділю після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Андріє-Володимирському храмі міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний храму протоієрей Павел Білий, клірики парафії та гості у священному сані. Після читання Євангельського уривку архіпастир звернувся до вірян зі словом проповіді. За літургією помолились про перемогу і мир […]

14.07.2024