Архієрейське богослужіння в день вшанування Почаївської ікони Божої Матері у Соборі на П’ятничанах

05.08.2022

5 серпня 2022 року, в день вшанування Почаївської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Соборі Різдва Пресвятої Богородиці що на П’ятничанах м. Вінниці.

Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський); благочинний ІІ міського округу прот. Богдан Маліновський, Почесний настоятель прот. Олексій Мельничук, настоятель храму прот. Максим Мельничук, духовенство міста та гості у священному сані.

Також архіпастирю співслужили: ігумен Іоанно-Богословського Лемешівського монастиря архім. Марк (Барановський) та економ єпархії архім. Єнох (Торак).

Дияконський чин цього дня очолив керівник служби протоколу Вінницької єпархії – архідиякон Миколай Кравець.

За Літургією були піднесені особливі прохання та коліноприклонна молитва за настання миру в Україні, за здоров’я українських воїнів які її захищають та за перемогу України над російським агресором.

Богослужбові піснеспіви за богослужінням виконували два хори: місцевий змішаний, під управлінням Олени Кревської та чоловічий седмичний хор Хрестовоздвиженського храму під управлінням диякона Едесія Арустамяна.

Під час літургії в дияконський сан був рукопокладений Олександр Запорожець.

Наприкінці богослужіння відбулась святкова хресна хода навколо собору з читанням Євангелія.

Насамкінець було проголошено Многоліття, владика Варсонофій звернувся до присутніх зі словами архіпастирської проповіді та на завершення було зроблене спільне фото.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Ліствиця. Сходи сходження на небо преподобного Іоанна Синайського

Преподобний Іоанн Ліствичник, пам’яті якого присвячена ця неділя Великого Посту, був ігуменом Синайської гори та залишив після себе класичний, усім відомий повʼязаний з його імʼям, твір по православній аскетиці – «Ліствицю». Починає він свою працю з цілепокладання духовного життя. А воно, насамперед, полягає, на його думку, в тому, щоб перемогти в собі самість і себелюбство, цю […]

14.04.2024

Літургія Передосвячених Дарів у Стрітенському храмі міста Вінниці

12 квітня 2024 року, у пʼятницю 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив літургію Передосвячених Дарів у Стрітенському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: благочинний першого Вінницького міського округу протоієрей Богдан Маліновський, настоятель храму протоієрей Сергій Виговський та клірики міста. Цього дня духовенство першого міського благочиння звершили спільне богослужіння і приступили до Таїнств […]

12.04.2024

У Хмільницькому благочинні звершили погребіння воїна Івана Найчука

11 квітня 2024 року, у храмі Успіння Пресвятої Богородиці села Качанівка Хмільницького благочиння, було звершено чин погребіння воїна Івана Андрійовича Найчука, 1997 року народження. Воїн Іван Андрійович Найчук, мешканець села Качанівка, мужньо виконував свій  військовий обов’язок, боронячи суверенітет та незалежність нашої держави від російського агресора. Воїн Іван загинув біля населеного пункту Карлівка Покровського району Донецької області. […]

11.04.2024