Архієрейське богослужіння в день вшанування Почаївської ікони Божої Матері у Соборі на П’ятничанах

05.08.2022

5 серпня 2022 року, в день вшанування Почаївської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Соборі Різдва Пресвятої Богородиці що на П’ятничанах м. Вінниці.

Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський); благочинний ІІ міського округу прот. Богдан Маліновський, Почесний настоятель прот. Олексій Мельничук, настоятель храму прот. Максим Мельничук, духовенство міста та гості у священному сані.

Також архіпастирю співслужили: ігумен Іоанно-Богословського Лемешівського монастиря архім. Марк (Барановський) та економ єпархії архім. Єнох (Торак).

Дияконський чин цього дня очолив керівник служби протоколу Вінницької єпархії – архідиякон Миколай Кравець.

За Літургією були піднесені особливі прохання та коліноприклонна молитва за настання миру в Україні, за здоров’я українських воїнів які її захищають та за перемогу України над російським агресором.

Богослужбові піснеспіви за богослужінням виконували два хори: місцевий змішаний, під управлінням Олени Кревської та чоловічий седмичний хор Хрестовоздвиженського храму під управлінням диякона Едесія Арустамяна.

Під час літургії в дияконський сан був рукопокладений Олександр Запорожець.

Наприкінці богослужіння відбулась святкова хресна хода навколо собору з читанням Євангелія.

Насамкінець було проголошено Многоліття, владика Варсонофій звернувся до присутніх зі словами архіпастирської проповіді та на завершення було зроблене спільне фото.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Маріїне стояння. Митрополит Варсонофій звершив утреню з читанням Великого канону прп. Андрія Критського

Увечері, 29 березня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив утреню четверга 5-ї седмиці Великого посту з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, в нижньому Антоніє-Феодосіївському храмі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики обителі. За богослужіням молились: ігуменя Антонія, сестри та парафіяни Браїлівської обителі. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить Літургію Передосвячених Дарів в […]

29.03.2023

Літургія Передосвячених Дарів в Калинівському благочинні

29 березня 2023 року, в середу 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію Передосвячених Дарів в храмі святої Параскеви Сербської міста Калинівка. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Калинівського церковного округу протоієрей Володимир Розман; секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан та клірики благочиння. Цього дня духовенство Калинівського благочиння приступили до загальної сповіді […]

29.03.2023

Архієпископ Севастійський Феодосій: Ми засуджуємо систематичні переслідування УПЦ

27 березня 2023 року, під час ранкового прийому однієї церковної делегації, ієрарх Єрусалимського Патріархату архієпископ Севастійський Феодосій висловив засудження останніх подій в Україні навколо Української Православної Церкви, про що повідомляється на Facebook-сторінці «Голос Православної Церкви з Єрусалиму». Зокрема, архієпископ Феодосій заявив: «ми висловлюємо наше засудження та неприйняття систематичного переслідування та нападів на Українську Православну Церкву». […]

29.03.2023