A
29.06.2022
Полтавська місіонерська духовна семінарія – вищий духовний навчальний заклад Української Православної Церкви, що здійснює підготовку кандидатів для пастирського служіння, місіонерів, іконописців і регентів-псаломщиків церковного хору згідно з Церковним освітнім стандартом базової вищої духовної освіти.
1. Богословсько-місіонерський та місіонерсько-катехизаторський факультети – структурні підрозділи Полтавської семінарії, що готують фахівців в області православного богослов’я, кандидатів у церковно- і священнослужителів, місіонерів, викладачів для богословських шкіл і, в подальшому, спеціалізації на програмах магістерського рівня. На богословсько-місіонерський та місіонерсько-катехизаторський факультети приймаються особи чоловічої та жіночої статі православного віросповідання у віці від 17 років. Термін навчання – 4 роки. Форми навчання: стаціонарна, заочна та дистанційна (остання для окремої категорії осіб).
2. Відділення регентів-псаломщиків готує кваліфікованих церковнослужителів псаломщиків і регентів для Православної Церкви. На регентське відділення приймаються особи чоловічої та жіночої статі православного віросповідання у віці від 16 років і чоловічої – від 17 років. Форми навчання: стаціонарна – 2 роки, заочна – 3 роки (остання тільки при наявності музичної освіти – не менше 4 класів музичної школи і стажу крилосного співу – не менше 1 року).
3. Іконописна школа імені преподобного Порфирія Кавсокаливіта ПМДС є одним з провідних закладів підготовки професійних фахівців в області церковного живопису, навчальна програма якої поєднує опанування іконопису та монументального християнського сакрального живопису з богословською освітою. Термін навчання – 4 роки. Форма навчання – тільки стаціонарна.
Студенти забезпечуються житлом і харчуванням (харчування та проживання платне).
При семінарії діє бібліотека, в якій, крім друкованих видань, є відео- та аудіоматеріали.
Студентам денної форми навчання надається відстрочка від армії.
На сектор заочного навчання приймаються не тільки священнослужителі, але також і миряни чоловічої і жіночої статі. Враховуючи місіонерський характер навчального закладу, особи які не мають священного сану можуть навчатися заочно або дистанційно на місіонерсько-катехизаторському факультеті. Після прийняття студентом священного сану, та пред’явлення ним відповідного документу, його буде переведено на богословсько-місіонерський факультет. Програми заочного навчання повністю відповідають змісту і обсягу програм стаціонарної форми.
Детальніше про вступ можна прочитати за посиланням
22 червня 2025 року, у Неділю 2-у після П’ятидесятниці, всіх святих нашої землі, у Браїлівському жіночому монастирі була звершена Божественна літургія. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій. Його Високопреосвященству співслужили священнослужителі обителі. Разом з духовенством за богослужінням молилася настоятелька монастиря ігуменя Антонія (Стеценко) з сестрами. Під час літургії підносились є молитви за перемогу України, […]
22.06.2025
21 червня 2025 року, напередодні Неділі 2-ї після П’ятидесятниці, всіх святих, що на нашій землі просіяли, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, настоятель храму протоієрей Максим Мельничук та клірики собору. Підписуйтесь на наші новини в Telegram — швидко, зручно та […]
21.06.2025
19 червня 2025 року митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив робочий візит до храмів Калинівського благочиння Вінницької єпархії. Під час поїздки архіпастир оглянув внутрішнє та зовнішнє убранство храмів, престоли, вівтарі, церковну утвар та загальний стан церковного життя. Також митрополит Варсонофій спілкувався з настоятелями та вірянами парафій, обговорюючи актуальні потреби й виклики, які виникають у парафіяльному […]
19.06.2025