A
29.06.2022
Полтавська місіонерська духовна семінарія – вищий духовний навчальний заклад Української Православної Церкви, що здійснює підготовку кандидатів для пастирського служіння, місіонерів, іконописців і регентів-псаломщиків церковного хору згідно з Церковним освітнім стандартом базової вищої духовної освіти.
1. Богословсько-місіонерський та місіонерсько-катехизаторський факультети – структурні підрозділи Полтавської семінарії, що готують фахівців в області православного богослов’я, кандидатів у церковно- і священнослужителів, місіонерів, викладачів для богословських шкіл і, в подальшому, спеціалізації на програмах магістерського рівня. На богословсько-місіонерський та місіонерсько-катехизаторський факультети приймаються особи чоловічої та жіночої статі православного віросповідання у віці від 17 років. Термін навчання – 4 роки. Форми навчання: стаціонарна, заочна та дистанційна (остання для окремої категорії осіб).
2. Відділення регентів-псаломщиків готує кваліфікованих церковнослужителів псаломщиків і регентів для Православної Церкви. На регентське відділення приймаються особи чоловічої та жіночої статі православного віросповідання у віці від 16 років і чоловічої – від 17 років. Форми навчання: стаціонарна – 2 роки, заочна – 3 роки (остання тільки при наявності музичної освіти – не менше 4 класів музичної школи і стажу крилосного співу – не менше 1 року).
3. Іконописна школа імені преподобного Порфирія Кавсокаливіта ПМДС є одним з провідних закладів підготовки професійних фахівців в області церковного живопису, навчальна програма якої поєднує опанування іконопису та монументального християнського сакрального живопису з богословською освітою. Термін навчання – 4 роки. Форма навчання – тільки стаціонарна.
Студенти забезпечуються житлом і харчуванням (харчування та проживання платне).
При семінарії діє бібліотека, в якій, крім друкованих видань, є відео- та аудіоматеріали.
Студентам денної форми навчання надається відстрочка від армії.
На сектор заочного навчання приймаються не тільки священнослужителі, але також і миряни чоловічої і жіночої статі. Враховуючи місіонерський характер навчального закладу, особи які не мають священного сану можуть навчатися заочно або дистанційно на місіонерсько-катехизаторському факультеті. Після прийняття студентом священного сану, та пред’явлення ним відповідного документу, його буде переведено на богословсько-місіонерський факультет. Програми заочного навчання повністю відповідають змісту і обсягу програм стаціонарної форми.
Детальніше про вступ можна прочитати за посиланням
10 жовтня 2024 року, в день вшанування Браїлово-Почаївської ікони Божої Матері було звершено святкову Божественну літургію у Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі. Богослужіння очолив постійний член Священного Синоду Української Православної Церкви митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, якому співслужили: митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор, духовенство Вінницької, Хмельницької, Могилів-Подільської, Рівненської, Камянець-Подільської, Тульчинської та […]
10.10.2024
Увечері 9 жовтня 2024 року, напередодні вшанування Браїлово-Почаївської ікони Пресвятої Богородиці, митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння у Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі. Архієрею співслужили клірики монастиря та гості у священному сані. За вечірнім богослужінням також молилась настоятелька ігуменя Антонія, сестри, парафіяни та паломники святої обителі. Нагадуємо завтра, в день вшанування Браїлівської ікони Божої Матері, три архієреї […]
09.10.2024
9 жовтня 2024 року, в день памʼяті Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію на честь престольного свята в Іоанно-Богословському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: настоятель храму протоієрей Василій Сонін, благочинний другого міського округу протоієрей Віталій Білявський, клірики храму та гості у священному сані. За літургією помолились про перемогу […]
09.10.2024