Архієрейське богослужіння в день пам‘яті апостола Андрія Первозванного. Престольне свято храму

13.12.2021

13 грудня 2021 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Андріє-Володимирському храмі Києва.

Його Високопреосвященству співслужили єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, вікарій Київської єпархії, секретар по м. Києву прот. Віктор Іващук, благочинний Печерського благочиння прот. Володимир Косточка, благочинний храму прот. Павел Білий, клірики та гості у священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Варсонофій виголосив проповідь з нагоди знаменного дня. Владика нагадав історію подвигу великого святого, про праці учня Христового на наших слов’янських землях та інших країнах.

Після закінчення літургії владика Варсонофій привітав усіх служителів, ктиторів, парафіян, хористів із престольним святом і дав слово єпископу Переялав-Хмельницькому Діонісію, який у свою чергу подякував за запрошення служити у храмі на честь апостола Андрія та князя Володимира.

За традицією престольного свята митрополит Варсонофій привітав іменинників, які носять ім’я святого Андрія, яких у храмі було багато. Серед них є іподіакон, співробітник громади та парафіяни, їм владика вручив ікону та просфору. Митрополит привітав усіх зі святом і преподав усім архієрейське благословіння.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Маріїне стояння. Архіпастир звершив утреню з читанням Великого канону прп. Андрія Критського

Увечері, 17 квітня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив утреню четверга 5-ї седмиці Великого посту з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, в нижньому Антоніє-Феодосіївському храмі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики обителі. За богослужіням молились: ігуменя Антонія, сестри та парафіяни Браїлівської обителі. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить Літургію Передосвячених Дарів в […]

17.04.2024

Стояння Марії Єгипетської. Як подолати «грішного життя порожнечу»?

На п’ятому тижні Великого посту у храмах звершується особливе богослужіння, яке називають Стоянням Марії Єгипетської, або Маріїне стояння. Це тривала служба, яка буває тільки раз на рік. Зазвичай це утреня четверга, яка на практиці звершується напередодні ввечері. На ній повністю прочитують Великий канон Андрія Критського (в перший тиждень Великого посту канон читали невеликими частинами з понеділка по четвер). […]

17.04.2024

Загальна сповідь духовенства другого міського благочиння

17 квітня 2024 року, у середу 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив літургію Передосвячених Дарів у Іоанно-Богословському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: благочинний другого Вінницького міського округу протоієрей Віталій Білявський та клірики міста. Цього дня духовенство другого міського благочиння звершили спільне богослужіння і приступили до Таїнств Покаяння та Причастя Святих Христових Таїнств. […]

17.04.2024