Храм свт. Миколая Чудотворця, м. Жмеринка

14.07.2021

Адреса: м. Жмеринка, провулок Миколаївський 11, (від вул. Птахіна) Вінницька обл, 23101

Настоятель: протоієрей Іоан Луканов

Престольне свято: 22 травня / 19 грудня

Контакти: 
моб. телефон клірика храму ієрея Ярослава Ткачука 096 121 56 36

Миколаївський собор Жмеринки — це єдиний військовий дореволюційний храм, котрий зберігся на Вінниччині. 

Храм можна назвати головною святинею Жмеринки і другою за архітектурною красою будівлею у місті, після залізничного вокзалу. Полкова церква святителя Миколая Чудотворця була побудована у 1904 році для розквартированих у Жмеринці 9-го і 10-го стрілецького полку та третьої стрілецької бригади.
Військовий храм був виконаний згідно з типовим проектом архітектора Ф. Вержбицького. Всього у Російській імперії було побудовано близько 60-ти подібних церков. За часів радянської влади Миколаївська церква, яка розташована на території військової частини, була позбавлена куполів та дзвіниці.

Наприкінці 90-х, на початку 2000-х років громаді храму вдалося відновити порушені радянською владою купол та дзвіницю, проте нажаль не у первісноному вигляді.

У 2005 році у знов відкритому і відреставрованому храмі на кошти віруючого народу та місцевих меценатів був встановлений новий великий іконостас. 
Церква знаходиться біля залізничних колій на невеликому пустирі, завдяки чому її добре видно здалеку.
Архітектура храму сувора. Архітектор, мабуть, хотів показати, що це саме військовий храм.


— Я цей храм завжди бачив збоку і ніяк не виходило до нього наблизитися. Коли все ж до нього добрався, то він вразив своєю незвичністю і з іншого боку, своєю простотою. Поруч знаходиться занедбаний, майже зруйнований будинок, в який можна вільно попасти. Я підозрюю, що це колишні військові казарми, — говорить вінничанин Владислав.

Дістатися до храму з Вінниці можна електричкою до Жмеринки і пройти 15 хвилин уздовж залізничного хляху.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В Браїлівській обителі вшанували памʼять схіархімандрита Кирила (Соколова)

28 листопада 2023 року, в день 7-х роковин блаженної кончини приснопамʼятного схіархімандрита Кирила (Соколова), в Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійну Божественну літургію. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, якому співслужили клірики Браїлівської обителі та гості у священному сані. За літургією також молилась настоятелька ігуменя Антонія, сестри, парафіяни та паломники монастиря. За літургією були […]

28.11.2023

Парафіяни храму Чуда Архістратига Михаїла в Хонях зібрали продукти та одяг для пацієнтів лікарні ім. акад. Ющенка

Парафіянами храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали та передали для пацієнтів Вінницької обласної психоневрологічної лікарні імені академіка О.І.Ющенка продукти харчування, печиво, солодощі та необхідний одяг. Гуманітарну допомогу в лікарню доставив настоятель храму протоієрей Василій Августінов. Підписуйтесь на наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

28.11.2023

Депутати Верховної Ради вимагають міжнародної експертизи законопроекту щодо заборони релігійних організацій 

53 депутати Верховної Ради поставили свої підписи під зверненням до Спікера українського парламенту з вимогою спрямувати проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, на експертизу до Європейської комісії за демократію через право при Раді Європи, яка отримала назву Венеційської комісії. Зважаючи на широку […]

27.11.2023