A
27.06.2020
Синод Сербської Православної Церкви на засіданні 25 червня рішуче засудив триваючі гоніння на Церкву з боку чорногорської влади. Зокрема, Синод стурбований фактом недавнього виклику митрополита Чорногорської-Приморського Амфілохія на «інформаційну» розмову в Центр безпеки в Подгориці, де його допит тривав цілих шість годин. Синод турбують також факти арештів і викликів в поліцію ряду священнослужителів і віруючих, а також постійні погрози депортацією для священиків, які не є громадянами Чорногорії.
«Церква в Чорногорії і її єпископи, священство і чернецтво разом з віруючим народом абсолютно виправдано захищає свої святині, уникаючи будь-якої політизації, вимагає необхідних змін і доповнень спірного закону про свободу віросповідання», — підкреслюється в офіційній заяві Синоду.
Священний Синод в черговий раз закликав чорногорську владу припинити гоніння на Церкву і священство і діяти відповідно до цивілізованих норм «з урахуванням рад усіх офіційних політичних і суспільних факторів з Європи і світу», і таким чином гарантувати свободу віросповідання і совісті кожного громадянина Чорногорії.
«Новітнє гоніння, яке держава здійснює проти сукупного буття Церкви в Чорногорії, зловживаючи епідемією коронавірусу і заходами, прийнятими для її подолання, можуть привести лише до ще більших поділів суспільства і створити постійну загрозу стабільності і миру в цій державі і всьому регіоні», — йдеться в повідомленні Синоду.
Простягаючи руку підтримки єпископам, священству, чернецтву і благочестивому і христолюбивому народу в його захист свого права вільно сповідувати свою віру, Священний Архієрейський Синод закликає президента Чорногорії і уряд Чорногорії припинити гоніння на Церкву і привести свої дії у відповідність з міжнародними правовими нормами, особливо в області прав людини і свободи віросповідання, і на ділі, а не тільки на словах показати, що вони частина Європи і цивілізованого світу взагалі.
«Ми молимося Богу, — йдеться в повідомленні Синоду, — щоб в Чорногорії запанував мир і братолюбство між усіма громадянами без урахування того, якої вони віри, або національності, або політичного визначення, а віруючий народ закликаємо, щоб він, як і раніше, був відповідальний і гідний в захисті святинь і свого невід’ємного права на вільне сповідання віри».
29 червня 2025 року, в Неділю 3-ю після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: настоятель храму протоієрей Максим Мельничук та клірики собору. Під час богослужіння були піднесені молитви за мир в Україні, захист воїнів та перемогу над ворогом. Підписуйтесь на наші новини в Telegram — […]
29.06.2025
28 червня 2025 року, напередодні недільного богослужіння та перед початком Всенічного бдіння, до Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря прибула ікона з мощами святителя і чудотворця Спиридона Триміфунтського. Перед початком Всенічного бдіння святиню урочисто зустрів митрополит Вінницький і Барський Варсонофій у співслужінні духовенства обителі. Архіпастир звершив молебень перед чесними мощами святителя, після чого очолив Всенічне богослужіння. Ікона […]
28.06.2025
28 червня 2025 року в Покровському храмі села Воронівці відбулося прощання із захисником України — воїном Миколою Івановичем Олешком. Чин погребіння звершив благочинний Хмільницького округу протоієрей Олексій Бачинський у співслужінні духовенства району. У храмі зібралися рідні, друзі, побратими та вдячні земляки, щоб віддати останню шану мужньому воїну. Микола Олешко з перших днів повномасштабного вторгнення став […]
27.06.2025