A
27.06.2020
Синод Сербської Православної Церкви на засіданні 25 червня рішуче засудив триваючі гоніння на Церкву з боку чорногорської влади. Зокрема, Синод стурбований фактом недавнього виклику митрополита Чорногорської-Приморського Амфілохія на «інформаційну» розмову в Центр безпеки в Подгориці, де його допит тривав цілих шість годин. Синод турбують також факти арештів і викликів в поліцію ряду священнослужителів і віруючих, а також постійні погрози депортацією для священиків, які не є громадянами Чорногорії.
«Церква в Чорногорії і її єпископи, священство і чернецтво разом з віруючим народом абсолютно виправдано захищає свої святині, уникаючи будь-якої політизації, вимагає необхідних змін і доповнень спірного закону про свободу віросповідання», — підкреслюється в офіційній заяві Синоду.
Священний Синод в черговий раз закликав чорногорську владу припинити гоніння на Церкву і священство і діяти відповідно до цивілізованих норм «з урахуванням рад усіх офіційних політичних і суспільних факторів з Європи і світу», і таким чином гарантувати свободу віросповідання і совісті кожного громадянина Чорногорії.
«Новітнє гоніння, яке держава здійснює проти сукупного буття Церкви в Чорногорії, зловживаючи епідемією коронавірусу і заходами, прийнятими для її подолання, можуть привести лише до ще більших поділів суспільства і створити постійну загрозу стабільності і миру в цій державі і всьому регіоні», — йдеться в повідомленні Синоду.
Простягаючи руку підтримки єпископам, священству, чернецтву і благочестивому і христолюбивому народу в його захист свого права вільно сповідувати свою віру, Священний Архієрейський Синод закликає президента Чорногорії і уряд Чорногорії припинити гоніння на Церкву і привести свої дії у відповідність з міжнародними правовими нормами, особливо в області прав людини і свободи віросповідання, і на ділі, а не тільки на словах показати, що вони частина Європи і цивілізованого світу взагалі.
«Ми молимося Богу, — йдеться в повідомленні Синоду, — щоб в Чорногорії запанував мир і братолюбство між усіма громадянами без урахування того, якої вони віри, або національності, або політичного визначення, а віруючий народ закликаємо, щоб він, як і раніше, був відповідальний і гідний в захисті святинь і свого невід’ємного права на вільне сповідання віри».
22 листопада 2024 року, в день вшанування ікони Божої Матері «Скоропослушниця», митрополит Вінницький і Барський Варсонофій взяв участь у Божественній літургії в храмі Успіння Пресвятої Богородиці с. Дашківці Віньковецького благочиння Хмельницької єпархії. Богослужіння очолив керуючий Хмельницькою єпархією митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор, якому співслужили: митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, архієпископ Тульчинський і Брацлавський Сергій, настоятель […]
22.11.2024
21 листопада 2024 року, в день Собору Архістратига Божого Михаїла та всіх інших Небесних Сил безтілесних, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в одноіменному храмі села Сербинівці Жмеринського благочиння. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак), благочинний Жмеринського округу протоієрей Ярослав Коромчевський, настоятель храму протоієрей Андрій Лісовський, та клірики єпархії. За богослужінням […]
21.11.2024
20 листопада 2024 року, напередодні Собору Архістратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних, митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Завтра архіпастир звершить Божественну літургію у храмі Архістратига Михаїла с. […]
20.11.2024