Чому у віруючих є страх перед Богом, якщо, як вони стверджують, Бог є любов?

02.06.2020

Поняття страху Божого прямо пов’язане з поняттям Любові. Страх Божий — це страх образити Бога …

У християнській традиції страх Божий проявляє себе по-різному в трьох умовних групах віруючих людей, які знаходяться на різних рівнях духовного життя. Перша група — люди з «рабською» свідомістю. Це найнижчий рівень релігійного світогляду — страх перед покаранням в посмертному світі.

Наступний рівень — свідомість «найманця»: людина не порушує заповіді зі страху втратити нагороду за добродійне життя.

І, нарешті, той рівень, до якого ми всі покликані, — «синівська» свідомість. Християни, які люблять Бога, бояться відповісти на цю Любов холодною байдужістю.

Все це — страх перед Богом. Але перші два є лише проміжними ступенями, пройшовши які, християнин повинен усвідомити себе сином Божим. А син боїться лише одного — через гріхи відпасти від Отця і від Його Любові.

Джерело: Журнал «ФОМА в Украине»

Читайте також: https://eparhia.vn.ua/2020/05/13/chim-spovid-vidriznyaietsya-vid-pokayannya-svyashh-volodimir-puchkov/

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В Браїлівській обителі вшанували памʼять схіархімандрита Кирила (Соколова)

28 листопада 2023 року, в день 7-х роковин блаженної кончини приснопамʼятного схіархімандрита Кирила (Соколова), в Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійну Божественну літургію. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, якому співслужили клірики Браїлівської обителі та гості у священному сані. За літургією також молилась настоятелька ігуменя Антонія, сестри, парафіяни та паломники монастиря. За літургією були […]

28.11.2023

Парафіяни храму Чуда Архістратига Михаїла в Хонях зібрали продукти та одяг для пацієнтів лікарні ім. акад. Ющенка

Парафіянами храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали та передали для пацієнтів Вінницької обласної психоневрологічної лікарні імені академіка О.І.Ющенка продукти харчування, печиво, солодощі та необхідний одяг. Гуманітарну допомогу в лікарню доставив настоятель храму протоієрей Василій Августінов. Підписуйтесь на наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

28.11.2023

Депутати Верховної Ради вимагають міжнародної експертизи законопроекту щодо заборони релігійних організацій 

53 депутати Верховної Ради поставили свої підписи під зверненням до Спікера українського парламенту з вимогою спрямувати проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, на експертизу до Європейської комісії за демократію через право при Раді Європи, яка отримала назву Венеційської комісії. Зважаючи на широку […]

27.11.2023