Вознесіння Господнє: в чому сенс свята? Чому священики служать в білому?(+відео)

27.05.2020

Вознесіння Господнє – одне з двунадесятих (що означає найголовніших і найвагоміших) свят Православної Церкви.

Святкується Вознесіння через сорок днів після Великодня. Саме сорок днів Господь був із Своїми учнями, навчаючи їх невідомому раніше, того, що було приховано від них до Воскресіння Спасителя.

Вознесіння, є кульмінацією земного життя Христа. Завдяки Вознесінню Господнього людство навіки набуло безкраї горизонти пізнання Божества.

З того самого моменту шлях пізнання Господа відкритий кожному. Важливо на цьому шляху не приймати вузькість свого розуміння і сприйняття через обмеженість того, що ми пізнаємо. Богопізнання – це постійний шлях до Бога, безперервний ні в цьому житті, ні у Вічності.

На це вказує і одяг священиків, які служать на Вознесіння в білих ризах (їх використовують також на Різдво Христове, Богоявлення, Преображення), вони символізують божественне нетварне світло.

Вознесіння Христа Спасителя має онтологічне значення. Син Божий сприйняв людську природу, яка в Піднесенні увійшла в Божественну славу. Вознесіння має есхатологічний сенс. Воно стало завершенням земного життя Христа, а Друге пришестя буде завершенням циклу земного буття людства. Вознесіння має для нас моральне значення. Ми повинні пам’ятати, що належимо не тільки землі, але й небу, не тільки часу, але і вічності, не тільки матерії, але і духу. І, живучи на землі, намагатися думками і серцем підніматися над усім гріховним.

Для кожного православного християнина в свято Вознесіння Господнього найголовніше — присутність на богослужінні в храмі і причастя Святих Христових Таїн.  Під час Причастя ми не просто наближаємося до Бога, а стикаємося з Ним.  В цьому і є головний сенс людського буття.

 Також слід постаратися зберегти мир і любов в душі, особливо важко це часом зробити по відношенню до найближчих людей.  Добре слово, слова підтримки і розради які цього потребують — найкраще, що ми можемо зробити для порятунку своєї душі, і не тільки в свято.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023