A
27.05.2020
Вознесіння Господнє – одне з двунадесятих (що означає найголовніших і найвагоміших) свят Православної Церкви.
Святкується Вознесіння через сорок днів після Великодня. Саме сорок днів Господь був із Своїми учнями, навчаючи їх невідомому раніше, того, що було приховано від них до Воскресіння Спасителя.
Вознесіння, є кульмінацією земного життя Христа. Завдяки Вознесінню Господнього людство навіки набуло безкраї горизонти пізнання Божества.
З того самого моменту шлях пізнання Господа відкритий кожному. Важливо на цьому шляху не приймати вузькість свого розуміння і сприйняття через обмеженість того, що ми пізнаємо. Богопізнання – це постійний шлях до Бога, безперервний ні в цьому житті, ні у Вічності.
На це вказує і одяг священиків, які служать на Вознесіння в білих ризах (їх використовують також на Різдво Христове, Богоявлення, Преображення), вони символізують божественне нетварне світло.
Вознесіння Христа Спасителя має онтологічне значення. Син Божий сприйняв людську природу, яка в Піднесенні увійшла в Божественну славу. Вознесіння має есхатологічний сенс. Воно стало завершенням земного життя Христа, а Друге пришестя буде завершенням циклу земного буття людства. Вознесіння має для нас моральне значення. Ми повинні пам’ятати, що належимо не тільки землі, але й небу, не тільки часу, але і вічності, не тільки матерії, але і духу. І, живучи на землі, намагатися думками і серцем підніматися над усім гріховним.
Для кожного православного християнина в свято Вознесіння Господнього найголовніше — присутність на богослужінні в храмі і причастя Святих Христових Таїн. Під час Причастя ми не просто наближаємося до Бога, а стикаємося з Ним. В цьому і є головний сенс людського буття.
Також слід постаратися зберегти мир і любов в душі, особливо важко це часом зробити по відношенню до найближчих людей. Добре слово, слова підтримки і розради які цього потребують — найкраще, що ми можемо зробити для порятунку своєї душі, і не тільки в свято.
29 червня 2025 року, в Неділю 3-ю після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: настоятель храму протоієрей Максим Мельничук та клірики собору. Під час богослужіння були піднесені молитви за мир в Україні, захист воїнів та перемогу над ворогом. Підписуйтесь на наші новини в Telegram — […]
29.06.2025
28 червня 2025 року, напередодні недільного богослужіння та перед початком Всенічного бдіння, до Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря прибула ікона з мощами святителя і чудотворця Спиридона Триміфунтського. Перед початком Всенічного бдіння святиню урочисто зустрів митрополит Вінницький і Барський Варсонофій у співслужінні духовенства обителі. Архіпастир звершив молебень перед чесними мощами святителя, після чого очолив Всенічне богослужіння. Ікона […]
28.06.2025
28 червня 2025 року в Покровському храмі села Воронівці відбулося прощання із захисником України — воїном Миколою Івановичем Олешком. Чин погребіння звершив благочинний Хмільницького округу протоієрей Олексій Бачинський у співслужінні духовенства району. У храмі зібралися рідні, друзі, побратими та вдячні земляки, щоб віддати останню шану мужньому воїну. Микола Олешко з перших днів повномасштабного вторгнення став […]
27.06.2025