A
14.05.2020
14 травня священики Вінницької єпархії звершили заупокійну Божественну літургію за спочилим митрополитом Макарієм (Свистуном) у храмі на честь св. Димитрія Солунського м. Вінниці.
Після богослужіння відбулась панахида біля могили колишнього Вінницького архіпастиря. Могила митрополита Макарія, знаходиться на території захопленого розкольниками кафедрального Спасо-Преображенського собору УПЦ.
Духовенство та віряни Вінниччини дуже шанують митрополита Макарія, який очолював Вінницьку кафедру з 1992 по 2007 рік. Також з 1992 по 2005 покійний архієрей був головою Відділу зовнішніх церковних зносин Української Православної Церкви.
На жаль, день Небесного Покровителя владики припав якраз в період карантинних обмежень в Україні, тому священики та віряни сумують, що не мають змоги в цей день вшанувати пам‘ять митрополита соборною молитвою біля його могили.
Панахиду звершили близькі до покійного владики Макарія священики: прот. Сергій Гудзенко — секретар-референт владики та прот. Валерій Швець — колишній секретар Вінницької єпархії.
Царство Небесне митрополиту Макарію!
Увечері 22 квітня 2025 року, у вівторок Світлої седмиці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив вечірнє пасхальне богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак), настоятель храму протоієрей Миколай Давидовський, благочинний першого міського округу протоієрей Богдан Маліновський, духовенство храму та міста Вінниці. Богослужіння супроводжував спів святкового змішаного хору Хрестовоздвиженського […]
22.04.2025
22 квітня 2025 року, у Світлий Вівторок, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в храмі Різдва Пресвятої Богородиці села Малинівка Літинського благочинного округу. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак); благочинний Літинського округу протоієрей Олег Макар; благочинний Вінницького районного округу та настоятель цього храму протоієрей Миколай Строк; духовенство Літинського благочиння та гості […]
22.04.2025
Молитовна, духовна підготовка: В Світлу седмицю Пасхи за звичаєм, що сформувався в останній час, замість вечірніх та ранкових молитв співаються часи Пасхи. Послідування до Святого Причастя: пасхальний час, кінцеве «Господи помилуй» (40 разів),«Слава и нині», «Честнійшую», «Молитвами святих отець…», і одразу ірмос: «Градите людіє…» та канон до причастя. Замість «Достойно» — «Ангел вопіяше…»; «Хотя ясти» […]
22.04.2025