A
27.11.2023
53 депутати Верховної Ради поставили свої підписи під зверненням до Спікера українського парламенту з вимогою спрямувати проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, на експертизу до Європейської комісії за демократію через право при Раді Європи, яка отримала назву Венеційської комісії. Зважаючи на широку дискусію щодо зазначеного законопроєкту в суспільстві, депутати просять встановити, чи відповідає він європейським стандартам та цінностям у галузі права. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
У своєму листі депутати зазначають, що законопроєкт несе загрозу обмеження громадян України у праві на свободу світогляду і віросповідання та порушує принцип верховенства права.
Зокрема, «документ у черговий раз направлений виключно на втручання у внутрішню діяльність релігійних організацій та порушення права людей на свободу віросповідання, яке є фундаментальним і гарантується державою».
У зверненні наголошується, що Держава не має права вказувати віруючим громадянам України, в яку їм церкву ходити, та позбавляти вірян права задовольняти свої релігійні потреби.
Тому проєкт Закону № 8371 запроваджує механізм невиправданого втручання у внутрішні справи релігійної організації та грубо порушує та не відповідає положенням Конституції України і нормам міжнародного права.
Звернення містить розлогий аналіз всіх пунктів законопроєкту, які суперечать як українській Конституції та праву, так і цілій низці міжнародних конвенцій.
«У зв’язку з вищезазначеним, — наголошується у зверненні, — виникла необхідність щодо отримання від Європейської комісії за демократію через право (далі – Венеціанська комісія), як дорадчого органу Ради Європи з питань конституційного права, висновку про відповідність проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, конституційному та міжнародному праву, європейським стандартам і цінностям».
Звернення наразі підписане 53-ма депутатами з різних фракцій.
22 листопада 2024 року, в день вшанування ікони Божої Матері «Скоропослушниця», митрополит Вінницький і Барський Варсонофій взяв участь у Божественній літургії в храмі Успіння Пресвятої Богородиці с. Дашківці Віньковецького благочиння Хмельницької єпархії. Богослужіння очолив керуючий Хмельницькою єпархією митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор, якому співслужили: митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, архієпископ Тульчинський і Брацлавський Сергій, настоятель […]
22.11.2024
21 листопада 2024 року, в день Собору Архістратига Божого Михаїла та всіх інших Небесних Сил безтілесних, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в одноіменному храмі села Сербинівці Жмеринського благочиння. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак), благочинний Жмеринського округу протоієрей Ярослав Коромчевський, настоятель храму протоієрей Андрій Лісовський, та клірики єпархії. За богослужінням […]
21.11.2024
20 листопада 2024 року, напередодні Собору Архістратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних, митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Завтра архіпастир звершить Божественну літургію у храмі Архістратига Михаїла с. […]
20.11.2024