Архіпастир звершив літургію на честь 200-ліття храму Апостола Іоанна Богослова села Гармаки, Барського благочиння

03.10.2022

3 жовтня 2022 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив святкову Божественну літургію на честь 200-літнього ювілею храму святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова села Гармаки, Барського благочиння.

Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський); настоятель храму прот. Олег Лаврентюк; благочинний ІІ Вінницького міського благочиння прот. Михаїл Олійник; благочинний Барського округу архім. Серафим (Поворозник); духовенство міста, благочиння та гості з інших єпархій у священному сані.

Дияконський чин звершили: архід. Миколай Кравець; ієрод. Філарет (Олівінський); диякон Георгій Толчев.

На початку богослужіння архіпастир звершив іподияконську хіротесію над випускником Київської духовної семінарії чтецем Олексієм Лаврентюком.

Під час Божественної літургії були піднесені особливі молитовні прохання про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після літургії відбувся хресний хід навколо храму з читанням Євангелія. Архіпастир прочитав молитву апостолу Іоанну Богослову та в своєму слові до вірян привітав усіх із знаменною подією для села — 200-літнім ювілеєм храму.

Також владика привітав настоятеля, протоієрея Олега з днем Небесного покровителя, побажав йому допомоги Божої в трудах на ниві Христовій, подарував пам’ятні подарунки та нагородив орденом Української Православної Церкви святого благовірного князя Ярослава Мудрого. Архіпастир також нагородив Орденами УПЦ, Грамотами Предстоятеля та своїми власними архієрейськими грамотами багаторіних меценатів та жертводавців храму.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

200-ліття Миколаївського храму села Рибченці Хмільницького благочиння

22 травня 2024 року, в день перенесення чесних мощей святителя Миколая Чудотворця, парафіянами храму святителя Миколая села Рибченці Хмільницького благочиння відсвяткували 200-ліття храму. Протягом останніх 33-х років настоятелем храму є найстаріший клірик Хмільницького благочиння – протоієрей Ігор Крученюк. Цього дня він також відзначив 47-річчя священицького служіння. Соборне богослужіння у день престольного свята звершили клірики Хмільницького благочиння. […]

23.05.2024

У Вінницькій єпархії створено паломницьку службу «Живоносне Джерело»

З благословення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, у Вінницькій єпархії створено паломницьку організацію «Живоносне Джерело», на честь ікони Божої Матері. Паломницька служба була створена 10 травня, у пʼятницю Світлої седмиці, коли свята Православна Церква вшановує образ Пресвятої Богородиці «Живоносне Джерело», саме тому, з благословення архіпастиря, ця організація має таку назву. Паломницький центр, має на меті […]

22.05.2024

Престольне свято староміського Миколаївського храму Вінниці

22 травня 2024 року, у день памʼяті перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая Мирлікійського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у староміському Миколаївському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: насельник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Макарій (Коломієць); благочинний Другого Вінницького міського округу протоієрей Віталій Білявський; настоятель храму протоієрей Роман Макар та клірики міста. На Малому […]

22.05.2024