Архіпастир звершив літургію на честь 200-ліття храму Апостола Іоанна Богослова села Гармаки, Барського благочиння

03.10.2022

3 жовтня 2022 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив святкову Божественну літургію на честь 200-літнього ювілею храму святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова села Гармаки, Барського благочиння.

Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський); настоятель храму прот. Олег Лаврентюк; благочинний ІІ Вінницького міського благочиння прот. Михаїл Олійник; благочинний Барського округу архім. Серафим (Поворозник); духовенство міста, благочиння та гості з інших єпархій у священному сані.

Дияконський чин звершили: архід. Миколай Кравець; ієрод. Філарет (Олівінський); диякон Георгій Толчев.

На початку богослужіння архіпастир звершив іподияконську хіротесію над випускником Київської духовної семінарії чтецем Олексієм Лаврентюком.

Під час Божественної літургії були піднесені особливі молитовні прохання про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після літургії відбувся хресний хід навколо храму з читанням Євангелія. Архіпастир прочитав молитву апостолу Іоанну Богослову та в своєму слові до вірян привітав усіх із знаменною подією для села — 200-літнім ювілеєм храму.

Також владика привітав настоятеля, протоієрея Олега з днем Небесного покровителя, побажав йому допомоги Божої в трудах на ниві Христовій, подарував пам’ятні подарунки та нагородив орденом Української Православної Церкви святого благовірного князя Ярослава Мудрого. Архіпастир також нагородив Орденами УПЦ, Грамотами Предстоятеля та своїми власними архієрейськими грамотами багаторіних меценатів та жертводавців храму.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В Браїлівській обителі вшанували памʼять схіархімандрита Кирила (Соколова)

28 листопада 2023 року, в день 7-х роковин блаженної кончини приснопамʼятного схіархімандрита Кирила (Соколова), в Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійну Божественну літургію. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, якому співслужили клірики Браїлівської обителі та гості у священному сані. За літургією також молилась настоятелька ігуменя Антонія, сестри, парафіяни та паломники монастиря. За літургією були […]

28.11.2023

Парафіяни храму Чуда Архістратига Михаїла в Хонях зібрали продукти та одяг для пацієнтів лікарні ім. акад. Ющенка

Парафіянами храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали та передали для пацієнтів Вінницької обласної психоневрологічної лікарні імені академіка О.І.Ющенка продукти харчування, печиво, солодощі та необхідний одяг. Гуманітарну допомогу в лікарню доставив настоятель храму протоієрей Василій Августінов. Підписуйтесь на наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

28.11.2023

Депутати Верховної Ради вимагають міжнародної експертизи законопроекту щодо заборони релігійних організацій 

53 депутати Верховної Ради поставили свої підписи під зверненням до Спікера українського парламенту з вимогою спрямувати проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, на експертизу до Європейської комісії за демократію через право при Раді Європи, яка отримала назву Венеційської комісії. Зважаючи на широку […]

27.11.2023