Архіпастир звершив літургію на честь 200-ліття храму Апостола Іоанна Богослова села Гармаки, Барського благочиння

03.10.2022

3 жовтня 2022 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив святкову Божественну літургію на честь 200-літнього ювілею храму святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова села Гармаки, Барського благочиння.

Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський); настоятель храму прот. Олег Лаврентюк; благочинний ІІ Вінницького міського благочиння прот. Михаїл Олійник; благочинний Барського округу архім. Серафим (Поворозник); духовенство міста, благочиння та гості з інших єпархій у священному сані.

Дияконський чин звершили: архід. Миколай Кравець; ієрод. Філарет (Олівінський); диякон Георгій Толчев.

На початку богослужіння архіпастир звершив іподияконську хіротесію над випускником Київської духовної семінарії чтецем Олексієм Лаврентюком.

Під час Божественної літургії були піднесені особливі молитовні прохання про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після літургії відбувся хресний хід навколо храму з читанням Євангелія. Архіпастир прочитав молитву апостолу Іоанну Богослову та в своєму слові до вірян привітав усіх із знаменною подією для села — 200-літнім ювілеєм храму.

Також владика привітав настоятеля, протоієрея Олега з днем Небесного покровителя, побажав йому допомоги Божої в трудах на ниві Христовій, подарував пам’ятні подарунки та нагородив орденом Української Православної Церкви святого благовірного князя Ярослава Мудрого. Архіпастир також нагородив Орденами УПЦ, Грамотами Предстоятеля та своїми власними архієрейськими грамотами багаторіних меценатів та жертводавців храму.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Загальна сповідь та соборна літургія кліриків Хмільницького благочиння

24 березня 2023 року, у п’ятницю 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію Передосвячених Дарів в храмі Святої Трійці міста Хмільник. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Хмільницького церковного округу протоієрей Олексій Бачинський; секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан, клірик храму прот. Андрій Солодчук, архідиякон Миколай Кравець та духовенство благочиння. Цього дня […]

24.03.2023

Митрополит Варсонофій звершив чернечий постриг чотирьох насельниць Браїлівського жіночого монастиря

23 березня 2023 року, в четвер 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив чернечий постриг насельниць Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря. Чин постригу був звершений в нижньому храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських. Черниці в постризі отримали нові імена: інокиня Євгенія (Горбенко) — монахиня Никодима, на честь преподобного Никодима, просфорника Печерського; […]

23.03.2023

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до вірних чад Української Православної Церкви та народу України

Ваші Високопреосвященства і Преосвященства!Ваші Високопреподобія і Преподобія!Дорогі браття і сестри! Боголюбивий Український народе! Нещодавно увесь православний світ сколихнула звістка про безпідставне позбавлення Української Православної Церкви права перебувати у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Представники Міністерства культури та інформаційної політики України заявили про намір виселити чернечу громаду з території Києво-Печерської Лаври, яку монахи буквально підняли з руїн за 35 […]

23.03.2023