В пам’ять про Вінницького митрополита Макарія (Свистуна)

14.09.2022

14 вересня 2022 року митрополиту Макарію виповнилося б 84 роки. У цей день архіпастир та клірики єпархії помолились за упокій душі спочилого митрополита. На могилі владики прот. Валерій Швець та прот. Сергій Гудзенко звершили панахиду.

Митрополит Вінницький і Могилів-Подільський Макарій (Леонід Микитович Свистун) народився 14 вересня 1938 року в Києві в родині робітника.

Після закінчення середньої школи, у 1956 році, вступив до Київської духовної семінарії. У 1960 році став студентом Московської духовної академії, яку закінчив 1965 року зі ступенем кандидата богослов’я за наукову роботу: «Ченці-іконописці в історії давньоруського мистецтва».

1966 року закінчив аспірантуру при МДА і, як один із найкращих учнів, був відряджений до Екуменічного інституту до міста Боссе (Швейцарія).

22 травня 1968 року був висвячений у сан диякона, а 28 серпня того ж року — в сан пресвітера і направлений до Київської єпархії.

28 вересня 1968 року пострижений у чернецтво з ім’ям Макарій на честь священномученика Макарія, митрополита Київського. Виконував обов’язки представника філії ВЗЦЗ у Києві.

31 травня 1970 року возведений у сан архімандрита, того ж року, 7 червня, був хіротонісаний в єпископа Уманського, вікарія Київської єпархії. Згодом преосвященний Макарій був призначений керуючим Патріаршими приходами в Канаді і США.

З 1975 по 1978 рік — постійний представник Патріарха Московського і всієї Русі у Всесвітній Раді Церков, призначений настоятелем приходу на честь Різдва Пресвятої Богородиці в Женеві (Швейцарія).

1978 року повернувся в Україну і продовжив архіпастирське служіння єпископом Уманським, вікарієм Київської Митрополії. Того ж року возведений у сан архієпископа.

З 1982 року — керуючий Івано-Франківською і Коломийською єпархією.

З 26 червня 1985 року — архієпископ Аргентинський і Південноамериканський, Патріарший Екзарх Центральної і Південної Америки. 1990 року знову вирушає до США як керуючий приходами Руської Православної Церкви і тимчасово керує Канадською єпархією з титулом — архієпископ Клинський, вікарій Московської єпархії.

Після повернення в Україну в 1992 році преосвященний Макарій призначений архієпископом Вінницьким і Брацлавським, а з 1994 року, у зв’язку з поділом єпархії, керує Вінницькою і Могилів-Подільською єпархією.

З 1992 по 2005 рік — голова Відділу зовнішніх церковних зносин Української Православної Церкви.

2000 року возведений у сан митрополита.

Відійшов до Господа 4 червня 2007 року. Похований на території Спасо-Преображенського кафедрального собору Вінниці.

Царство Небесне та вічний спокій митрополиту Макарію !

«Святитель, якого ми пам’ятаємо!» — спогади про митрополита Макарія

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023