Про екстремістські заклики мера Франківська щодо віруючих УПЦ дізнаються в Європарламенті

03.07.2022

27 червня 2022 року  мер Івано-Франківська Руслан Марцінків у прямому ефірі на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці закликав жителів міста допомогти громаді собору Різдва Христового “фізично перейти в ПЦУ”. 

Про таке нівелювання всі чинних норм Конституції, нормативно-правових актів  України та міжнародно-правових норм у сфері реалізації права на вільне віросповідання вже повідомили правоохоронців, повідомляє пресслужба Івано-Франківської єпархії. Окрім того, правозахисниця Вікторія Кохановська зазначила, що про цю та подібні ситуації буде повідомлено Європарламент, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

“Вже не вперше він відкрито афішує свою причетність до так званого “переходу” громади в ПЦУ, – пояснили у єпархіальній пресслужбі. – Але вперше закликав до застосування фізичної сили проти громади Різдва Христового”.

В єпархії підкреслюють, що такі заклики Руслана Марцінківа та тих, хто розповсюджує зазначену інформацію, є не припустимими  та небезпечними, такими, що призводять до дестабілізації та розколу суспільства, тим більше в умовах воєнного стану.

“Навіть пропонується грошова винагорода тому, хто отримає списки вірян УПЦ, котрі проголосували 26 червня за збереження конфесійної приналежності”, – описують загрозливу ситуацію в регіоні.

Коментуючи заяви Р. Марцінківа, який на переконання В. Кохановської, “закликав бити жінок, дітей та священнослужителів, при тому обзиваючи, принижуючи та з проявами дискримінації, що неприпустимо відповідно Конституції України та Європейської Конвенції”, правозахисниця нагадала, що таке екстремізм:

“Екстремізм – це прихильність крайнім поглядам і, особливо, методам, діям, заходам у політиці. Серед таких методів можна відзначити провокацію заворушень, громадянську непокору, терористичні акції, методи партизанської війни. Найбільш радикально налаштовані екстремісти часто заперечують (свою причетність до екстремізму – ред.) та в принципі для них не існують, будь-які закони, які затверджені на державному рівні”.

Юрист повідомила, що на одній з онлайн-конференцій було озвучене питання щодо таких беззаконь і  протокол засідання буде направлений до Європарламенту.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Загальна сповідь та соборна літургія кліриків Хмільницького благочиння

24 березня 2023 року, у п’ятницю 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію Передосвячених Дарів в храмі Святої Трійці міста Хмільник. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Хмільницького церковного округу протоієрей Олексій Бачинський; секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан, клірик храму прот. Андрій Солодчук, архідиякон Миколай Кравець та духовенство благочиння. Цього дня […]

24.03.2023

Митрополит Варсонофій звершив чернечий постриг чотирьох насельниць Браїлівського жіночого монастиря

23 березня 2023 року, в четвер 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив чернечий постриг насельниць Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря. Чин постригу був звершений в нижньому храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських. Черниці в постризі отримали нові імена: інокиня Євгенія (Горбенко) — монахиня Никодима, на честь преподобного Никодима, просфорника Печерського; […]

23.03.2023

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до вірних чад Української Православної Церкви та народу України

Ваші Високопреосвященства і Преосвященства!Ваші Високопреподобія і Преподобія!Дорогі браття і сестри! Боголюбивий Український народе! Нещодавно увесь православний світ сколихнула звістка про безпідставне позбавлення Української Православної Церкви права перебувати у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Представники Міністерства культури та інформаційної політики України заявили про намір виселити чернечу громаду з території Києво-Печерської Лаври, яку монахи буквально підняли з руїн за 35 […]

23.03.2023