Відбувся з‘їзд-конференція духовенства Вінницької єпархії УПЦ

11.05.2022

10 травня 2022 року, під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, відбувся з’їзд-конференція духовенства Вінницької єпархії.

Конференція розпочалась із вступного слова митрополита Варсонофія, архіпастир розповів священикам про життя єпархії в умовах війни.

Під час обговорення різних церковних питань зі своїм словом виступили секретар єпархіального управління та керівники відділів. Після виступів робота велась в режимі питання-відповідь.

Керуючий єпархією та всі священнослужителі одностайно засуджують незаконні дії місцевих чиновників та рейдерські захоплення храмів Української Православної Церкви, клірики і віряни Якої активно допомагають ЗСУ та вимушеним переселенцям з моменту повномасштабної війни Росії проти України.

Також духовенство вкотре висловило чітку позицію про неможливість і абсурдність так званих переходів в новостворені організації, в тому числі ПЦУ, хіротонії і таїнства яких є недійсними. Викликом для багатьох православних українців сьогодні є завдання зберегти себе в лоні Церкви Христової. Щодо вирішення статусу УПЦ, яка є самокерованою і незалежною в управлінні, це питання знаходиться виключно в компетенції собору єпископів УПЦ. В умовах війни ми повинні більше молитись і активно допомагати військовим ЗСУ та переселенцям. Швидке і непідготовлене вирішення церковно-адміністративних питань лише відволікає від місії Церкви під час війни та посилює поділ і розбрат у суспільстві.

Духовенство висловило одностайну підтримку Блаженнішому митрополиту Київському і всієї України Онуфрію. Митрополит Варсонофій подякував священикам і просив передати подяку всім вірянам, які збирали гуманітарну допомогу для постраждалих від війни, в тому числі для жителів Харківської області.

По завершенні конференції було виголошено молитву за всіх загиблих воїнів та мирних громадян. Царство Небесне!

Притягнути чиновників до кримінальної відповідальності: православні адвокати пояснили, які закони порушуються, “забороняючи” УПЦ на місцях

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архіпастир звершив всенічне бдіння та чин Воздвиження Хреста Господнього у Вінниці

Увечері, 26 вересня 2023 року, напередодні двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив всенічне бдіння в Хрестовоздвиженському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили настоятель храму протоієрей Миколай Давидовський, секретар єпархіального управління протоієрей Андрій Балан, благочинний першого міського округу протоієрей Богдан Маліновський, клірики храму та гості у священному сані. Дияконський […]

26.09.2023

Парафія на честь Воскресіння Словущого міста Вінниці відзначила своє престольне свято

26 вересня 2023 року, у свято Воскресіння Словущого, або оновлення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію пасхальним чином в день престольного свята в одноіменному храмі міста Вінниці. Божественна літургія відбулась у нижньому храмі на честь святого великомученика Георгія Побідоносця, оскільки верхній храм на честь Воскресіння Словущого знаходиться на […]

26.09.2023

Паломницька служба «Фавор» організовує поїздку до святинь Греції та Італії 

З благословення Високопреосвященнішого Варсонофія, митрополита Вінницького і Барського паломницька служба «Фавор» організовує поїздку по святих місцях Греції та Італії.  Паломники візьмуть участь у щорічній урочистій хресній ході з мощами святителя Спиридона Триміфунтського на острові Керкіра, молитимуться за літургією біля мощей святителя Миколай Чудотворця у місті Барі. Окрім можливості вклонитися мощам святих Спиридона та Миколая, група […]

26.09.2023