Відбувся з‘їзд-конференція духовенства Вінницької єпархії УПЦ

11.05.2022

10 травня 2022 року, під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, відбувся з’їзд-конференція духовенства Вінницької єпархії.

Конференція розпочалась із вступного слова митрополита Варсонофія, архіпастир розповів священикам про життя єпархії в умовах війни.

Під час обговорення різних церковних питань зі своїм словом виступили секретар єпархіального управління та керівники відділів. Після виступів робота велась в режимі питання-відповідь.

Керуючий єпархією та всі священнослужителі одностайно засуджують незаконні дії місцевих чиновників та рейдерські захоплення храмів Української Православної Церкви, клірики і віряни Якої активно допомагають ЗСУ та вимушеним переселенцям з моменту повномасштабної війни Росії проти України.

Також духовенство вкотре висловило чітку позицію про неможливість і абсурдність так званих переходів в новостворені організації, в тому числі ПЦУ, хіротонії і таїнства яких є недійсними. Викликом для багатьох православних українців сьогодні є завдання зберегти себе в лоні Церкви Христової. Щодо вирішення статусу УПЦ, яка є самокерованою і незалежною в управлінні, це питання знаходиться виключно в компетенції собору єпископів УПЦ. В умовах війни ми повинні більше молитись і активно допомагати військовим ЗСУ та переселенцям. Швидке і непідготовлене вирішення церковно-адміністративних питань лише відволікає від місії Церкви під час війни та посилює поділ і розбрат у суспільстві.

Духовенство висловило одностайну підтримку Блаженнішому митрополиту Київському і всієї України Онуфрію. Митрополит Варсонофій подякував священикам і просив передати подяку всім вірянам, які збирали гуманітарну допомогу для постраждалих від війни, в тому числі для жителів Харківської області.

По завершенні конференції було виголошено молитву за всіх загиблих воїнів та мирних громадян. Царство Небесне!

Притягнути чиновників до кримінальної відповідальності: православні адвокати пояснили, які закони порушуються, “забороняючи” УПЦ на місцях

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

У день 32-ї річниці Харківського Собору архієрей звершив молебень та панахиду за загиблими у Харкові

27 травня 2024 року, у день 32-ї річниці Харківського Архієрейського Собору та 2-ї річниці Собору Української Православної Церкви у Києві, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив подячний молебень та заупокійну літію за спочилих учасників Харківського собору. Архіпастир звершив подячний молебень у каплиці на честь благовірного князя Ярослава Мудрого при архієрейській резиденції у місті Вінниці. Після […]

27.05.2024

Недільна літургія та освячення хрестів в Іллінському монастирі міста Вінниці

26 травня 2024 року, у 4-у Неділю після Пасхи, про розслабленного, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію та освячення накупольних хрестів в Іллінському чоловічому монастирі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: секретар єпархії протоієрей Андрій Балан, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), намісник обителі архімандрит Аркадій (Сенчуківський), клірики монастиря та гості у священному сані. […]

26.05.2024

Клірики Жмеринського благочиння провели в останню дорогу загиблого воїна Дениса Брика

25 травня 2024 року у соборі святого Олександра міста Жмеринки було звершено чин відспівування 29-річного воїна Дениса Брика. Денис – випускник ліцею №3, закінчив Жмеринське ВПУ, працював на залізниці провідником, а згодом – на елеваторі «Кусто Агро». В січні 2023 року став на захист рідної держави і разом з побратимами 118 ОМБР захищав нашу свободу […]

26.05.2024