A
10.05.2022
Рішення місцевих чиновників та політиків щодо припинення або призупинення діяльності релігійних громад Української Православної Церкви є незаконними та злочинними, за які правоохоронці та центральні органи влади мають притягнути їх до кримінальної відповідальності.
Правозахисна організація «Спілка православних адвокатів» опублікувала відповідну заяву щодо незаконних спроб чиновників та політиків місцевого рівня припинити діяльність релігійних громад УПЦ, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
У Спілці вважають, що спроби місцевої влади заборонити УПЦ у цей надскладний час дискримінують парафіян найбільшої української конфесії, розколюють українське суспільство та зневажають вітчизняне законодавство.
Зазначається, що діяльність релігійної організації може бути припинено лише згідно з рішенням суду у разі порушення релігійною організацією, що є юридичною особою, положень законодавчих актів України у чітко регламентованих випадках.
«Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування не наділені повноваженнями щодо призупинення/припинення діяльності релігійної організації, – повідомили у СПА. – Особи, винні в порушенні законодавства про свободу совісті та релігійні організації, несуть відповідальність, встановлену законодавством України».
У такій ситуації дії мерів щодо призупинення/припинення діяльності релігійної організації утворюють склади кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками), ч. 1 ст. 180 (Перешкоджання здійсненню релігійного обряду), ст. 356 (Самоправство), ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Православні адвокати закликають “центральні органи влади і правоохоронні органи негайно припинити це беззаконня і притягнути до відповідальності усіх осіб, що його чинять”.
Раніше було опубліковано заяву Юридичного відділу щодо незаконних рішень органів місцевого самоврядування про заборону діяльності релігійних громад Української Православної Церкви, а також Заяву Київської Митрополії УПЦ з цього приводу.
Окрім того, у Бориспільській та Конотопській єпархіях категорично засудили дискримінаційні рішення місцевих органів влади.
22 березня 2025 року, в суботу 3-ї седмиці Святої Великої Чотиридесятниці, в день пам’яті 40-ка мучеників Севастійських, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі на честь святителя Луки, архієпископа Кримського міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак); благочинний першого міського церковного округу протоієрей Богдан Маліновський; настоятель храму протоієрей Володимир […]
22.03.2025
21 березня 2025 року, у пʼятницю 3-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив літургію Передосвячених Дарів в Іоанно-Богословському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак), благочинний другого міського округу протоієрей Віталій Білявський та клірики благочиння. Цього дня духовенство другого міського благочиння звершили спільне говіння та приступили до загальної сповіді […]
21.03.2025
19 березня 2025 року на території Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря відбулося чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії. Зустріч розпочалася зі вступного слова митрополита Варсонофія, який звернув увагу на актуальні питання церковного життя: «Життя Церкви стає більш-менш стабільним, але все ж не спокійнішим. Наша пастирська місія продовжується. Ми повинні й надалі допомагати в міру своїх сил та […]
21.03.2025