Храм Різдва Пресвятої Богородиці с. Буцні

10.02.2022

Адреса: с. Буцні, провулок Коцюбинського, Барський район, Вінницька область, 23000

Настоятель: ієрей Серафим Богацький

Престольне свято: 21 вересня

Контакти: моб. телефон настоятеля 097 112 95 88

Коротка історична довідка

Село Буцні розташоване на двох пагорбах по праву сторону невеликої річки Мощанка, поблизу річки Лядова, з лівої сторони її течії.

Свою назву село отримало від перших власників Буцнів.

Саме це поселення Лядова (згодом Буцні), як частина Барського Подністров’я, згадується в грамоті князів Коріатовичів від 1388 р.

Перша церква в Буцнях була збудована в 1753 році завдяки зусиллям священика Василя Партикевича. Церква була дерев’яною на кам’яному фундаменті. У 1894 році на кошти прихожан було збудовано новий храм на честь Святого Миколая (як і попередній). Його будівництво коштувало 5500 крб.
Іконостас до нового храму був перенесений із колишнього. Він був установлений в 1883 році, в ньому збереглися деякі старовинні ікони. На початок XX ст. над «Царськими Вратами» в храмі зберігалася старовинна ікона Божої Матері із Богонемовлям на лівій руці. На поклоніння до цієї ікони жителі ближніх сіл збиралися 8 вересня. Церква Святого Миколая збереглася до сьогодні.

При сільській церкві в 1886 році було відкрито церковно-приходську школу, що розташовувалася в окремому будинку.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023