A
10.02.2022
Адреса: с. Сеферівка, вул. Шкільна 74, Барський район, Вінницька область, 23027
Настоятель: протоієрей Георгій Холод
Престольне свято: 6 грудня
Контакти: моб. телефон настоятеля 067 295 05 09
Коротка історична довідка
На живописній горбистій місцевості, неподалік від лісу, на північ від села Буцні в другій половині XVI ст. (близько 1570 р.) було засноване село Сеферівка. У 1593 році село подароване Северину (Сеферу) П’ятигорцю і включене до Барського староства.
У 1651 р. село переходить у власність Барського єзуїтського колегіуму, за привілеєм польського короля Зігмунда III, тому що після синів Северина П’ятигорця перейшло в королівське розпорядження.
У середині XVII ст. в Україні відбулася національно-визвольна війна. Як відомо, в подіях національно-визвольної боротьби активну участь узяли жителі Подільського краю. Результатом стало перетворення великої кількості населених пунктів на пустку.
Така ж доля спіткала й село Сеферівка, яке переписом 1661 року відмічене серед запустілих. У цей час Барським старостою був Іван Виговський. Він своєю діяльністю підтримував католицтво в краї. Але поруч із цим, зменшуючи податки для місцевих жителів, намагався від-родити до життя окремі села , в тому числі й Сеферівку, та все даремно.
Уже після виселення з Бара єзуїтів село Сеферівка переходить у власність Барського старости Юрія (Мартина) Любомирського.
Після 1793 року, коли західне Поділля відійшло до Росії, Сеферівка стає державним селом. Та зміна державних власників не сприяла покращенню добробуту селян.
Що ж до релігійного життя, то воно теж визначалося за розпорядженнями господарів. Православна громада, будучи приписаного до села Буцні, відвідувала там храм Святого Миколая, а власниками єзуїтами тут було збудовано католицьку каплицю. І лише в 1894 році, в пам’ять про чудесне врятування імператора Олександра II та його сім’ї під час аварії на залізниці, жителі села за власний кошт (4500 крб.) збудували церкву на честь святого Олександра Невського.
У 1888 році в найманій хаті в Сеферівці було відкрито школу грамоти.
Церква Святого Олександра Невського збереглася і діє до сьогодні.
Сьогодні, 17 січня 2025 року в храмі Святої Трійці міста Хмільник, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій очолив чинопослідування Великих Царських Часів. Його Високопреосвященству співслужили клірики Хмільницького благочинного округу. Спільна молитва об’єднала численних парафіян та гостей храму. За богослужінням клірики Хмільницького округу були удостоєні чергових богослужбових нагород: протоієрей Богдан Мариніч та протоієрей Олександр Обєдняк — хрестом […]
17.01.2025
16 січня 2025 року під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулося засідання ставленицької комісії Вінницької єпархії. У рамках засідання проведено іспит для кандидата у священний сан. Екзамен, який включав перевірку знань Святого Письма, основ православного віровчення, богослужбового уставу та літургіки, успішно склав випускник Київської духовної семінарії іподиякон Заграничний Ростислав Вікторович. Підписуйтесь на наші новини […]
16.01.2025
16 січня 2025 року митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Іллінському чоловічому монастирі міста Вінниці. Митрополиту співслужили: намісник монастиря архімандрит Аркадій (Сенчуківський), секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак), духовенство Вінницької єпархії та гості у священному сані. Під час літургії була виголошена особлива молитва за мир в Україні, перемогу українського війська, за здоровʼя воїнів-захисників […]
16.01.2025