Храм благовірного князя Олександра Невського с. Сеферівка

10.02.2022

Адреса: с. Сеферівка, вул. Шкільна 74, Барський район, Вінницька область, 23027

Настоятель: протоієрей Георгій Холод

Престольне свято: 6 грудня

Контакти: моб. телефон настоятеля 067 295 05 09

Коротка історична довідка

На живописній горбистій місцевості, неподалік від лісу, на північ від села Буцні в другій половині XVI ст. (близько 1570 р.) було засноване село Сеферівка. У 1593 році село подароване Северину (Сеферу) П’ятигорцю і включене до Барського староства.
У 1651 р. село переходить у власність Барського єзуїтського колегіуму, за привілеєм польського короля Зігмунда III, тому що після синів Северина П’ятигорця перейшло в королівське розпорядження.
У середині XVII ст. в Україні відбулася національно-визвольна війна. Як відомо, в подіях національно-визвольної боротьби активну участь узяли жителі Подільського краю. Результатом стало перетворення великої кількості населених пунктів на пустку.
Така ж доля спіткала й село Сеферівка, яке переписом 1661 року відмічене серед запустілих. У цей час Барським старостою був Іван Виговський. Він своєю діяльністю підтримував католицтво в краї. Але поруч із цим, зменшуючи податки для місцевих жителів, намагався від-родити до життя окремі села , в тому числі й Сеферівку, та все даремно.
Уже після виселення з Бара єзуїтів село Сеферівка переходить у власність Барського старости Юрія (Мартина) Любомирського.
Після 1793 року, коли західне Поділля відійшло до Росії, Сеферівка стає державним селом. Та зміна державних власників не сприяла покращенню добробуту селян.
Що ж до релігійного життя, то воно теж визначалося за розпорядженнями господарів. Православна громада, будучи приписаного до села Буцні, відвідувала там храм Святого Миколая, а власниками єзуїтами тут було збудовано католицьку каплицю. І лише в 1894 році, в пам’ять про чудесне врятування імператора Олександра II та його сім’ї під час аварії на залізниці, жителі села за власний кошт (4500 крб.) збудували церкву на честь святого Олександра Невського.
У 1888 році в найманій хаті в Сеферівці було відкрито школу грамоти.
Церква Святого Олександра Невського збереглася і діє до сьогодні.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

У Вінниці відспівали загиблого воїна Олександра Лєсніка

18 травня 2024 року, Вінницька громада прощається із полеглим захисником України – Лєсніком Олександром Юрійовичем, 4 січня 2000 року народження. Олександр став на захист Батьківщини на початку повномасштабного вторгнення. Воював у складі 14-ї бригади оперативного призначення Нацгвардії «Червона калина», був розвідником.  Загинув у бою поблизу села Вербове Запорізької області 26 липня минулого 2023 року. Та […]

19.05.2024

Літургія у Неділю Святих жінок-мироносиць в Успенському соборі міста Бар

19 травня 2024 року, у 3-тю Неділю після Пасхи, святих жінок-мироносиць, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Успенському кафедральному соборі міста Бар. Архіпастирю співслужили: благочинний Барського округу архімандрит Серафим (Поворозник), клірики Барського округу та гості у священному сані. На Малому вході архіпастир нагородив правом носіння камілавки клірика Успенського собору міста Бар – […]

19.05.2024

Архієрейське богослужіння у Покровському храмі селища Стрижавка

18 травня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі Покрова Пресвятої Богородиці селища Стрижавка Вінницького районного благочиння. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Вінницького районного церковного округу протоієрей Миколай Строк та клірики благочиння. Також архіпастирю співслужив клірик нашої єпархії протоієрей Вʼячеслав Кравченко, який вже третій рік захищає нашу землю на сході України. […]

18.05.2024