Храм благовірного князя Олександра Невського с. Сеферівка

10.02.2022

Адреса: с. Сеферівка, вул. Шкільна 74, Барський район, Вінницька область, 23027

Настоятель: протоієрей Георгій Холод

Престольне свято: 6 грудня

Контакти: моб. телефон настоятеля 067 295 05 09

Коротка історична довідка

На живописній горбистій місцевості, неподалік від лісу, на північ від села Буцні в другій половині XVI ст. (близько 1570 р.) було засноване село Сеферівка. У 1593 році село подароване Северину (Сеферу) П’ятигорцю і включене до Барського староства.
У 1651 р. село переходить у власність Барського єзуїтського колегіуму, за привілеєм польського короля Зігмунда III, тому що після синів Северина П’ятигорця перейшло в королівське розпорядження.
У середині XVII ст. в Україні відбулася національно-визвольна війна. Як відомо, в подіях національно-визвольної боротьби активну участь узяли жителі Подільського краю. Результатом стало перетворення великої кількості населених пунктів на пустку.
Така ж доля спіткала й село Сеферівка, яке переписом 1661 року відмічене серед запустілих. У цей час Барським старостою був Іван Виговський. Він своєю діяльністю підтримував католицтво в краї. Але поруч із цим, зменшуючи податки для місцевих жителів, намагався від-родити до життя окремі села , в тому числі й Сеферівку, та все даремно.
Уже після виселення з Бара єзуїтів село Сеферівка переходить у власність Барського старости Юрія (Мартина) Любомирського.
Після 1793 року, коли західне Поділля відійшло до Росії, Сеферівка стає державним селом. Та зміна державних власників не сприяла покращенню добробуту селян.
Що ж до релігійного життя, то воно теж визначалося за розпорядженнями господарів. Православна громада, будучи приписаного до села Буцні, відвідувала там храм Святого Миколая, а власниками єзуїтами тут було збудовано католицьку каплицю. І лише в 1894 році, в пам’ять про чудесне врятування імператора Олександра II та його сім’ї під час аварії на залізниці, жителі села за власний кошт (4500 крб.) збудували церкву на честь святого Олександра Невського.
У 1888 році в найманій хаті в Сеферівці було відкрито школу грамоти.
Церква Святого Олександра Невського збереглася і діє до сьогодні.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архіпастир звершив всенічне бдіння та чин Воздвиження Хреста Господнього у Вінниці

Увечері, 26 вересня 2023 року, напередодні двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив всенічне бдіння в Хрестовоздвиженському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили настоятель храму протоієрей Миколай Давидовський, секретар єпархіального управління протоієрей Андрій Балан, благочинний першого міського округу протоієрей Богдан Маліновський, клірики храму та гості у священному сані. Дияконський […]

26.09.2023

Парафія на честь Воскресіння Словущого міста Вінниці відзначила своє престольне свято

26 вересня 2023 року, у свято Воскресіння Словущого, або оновлення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію пасхальним чином в день престольного свята в одноіменному храмі міста Вінниці. Божественна літургія відбулась у нижньому храмі на честь святого великомученика Георгія Побідоносця, оскільки верхній храм на честь Воскресіння Словущого знаходиться на […]

26.09.2023

Паломницька служба «Фавор» організовує поїздку до святинь Греції та Італії 

З благословення Високопреосвященнішого Варсонофія, митрополита Вінницького і Барського паломницька служба «Фавор» організовує поїздку по святих місцях Греції та Італії.  Паломники візьмуть участь у щорічній урочистій хресній ході з мощами святителя Спиридона Триміфунтського на острові Керкіра, молитимуться за літургією біля мощей святителя Миколай Чудотворця у місті Барі. Окрім можливості вклонитися мощам святих Спиридона та Миколая, група […]

26.09.2023