A
10.02.2022
Адреса: с. Сеферівка, вул. Шкільна 74, Барський район, Вінницька область, 23027
Настоятель: протоієрей Георгій Холод
Престольне свято: 6 грудня
Контакти: моб. телефон настоятеля 067 295 05 09
Коротка історична довідка
На живописній горбистій місцевості, неподалік від лісу, на північ від села Буцні в другій половині XVI ст. (близько 1570 р.) було засноване село Сеферівка. У 1593 році село подароване Северину (Сеферу) П’ятигорцю і включене до Барського староства.
У 1651 р. село переходить у власність Барського єзуїтського колегіуму, за привілеєм польського короля Зігмунда III, тому що після синів Северина П’ятигорця перейшло в королівське розпорядження.
У середині XVII ст. в Україні відбулася національно-визвольна війна. Як відомо, в подіях національно-визвольної боротьби активну участь узяли жителі Подільського краю. Результатом стало перетворення великої кількості населених пунктів на пустку.
Така ж доля спіткала й село Сеферівка, яке переписом 1661 року відмічене серед запустілих. У цей час Барським старостою був Іван Виговський. Він своєю діяльністю підтримував католицтво в краї. Але поруч із цим, зменшуючи податки для місцевих жителів, намагався від-родити до життя окремі села , в тому числі й Сеферівку, та все даремно.
Уже після виселення з Бара єзуїтів село Сеферівка переходить у власність Барського старости Юрія (Мартина) Любомирського.
Після 1793 року, коли західне Поділля відійшло до Росії, Сеферівка стає державним селом. Та зміна державних власників не сприяла покращенню добробуту селян.
Що ж до релігійного життя, то воно теж визначалося за розпорядженнями господарів. Православна громада, будучи приписаного до села Буцні, відвідувала там храм Святого Миколая, а власниками єзуїтами тут було збудовано католицьку каплицю. І лише в 1894 році, в пам’ять про чудесне врятування імператора Олександра II та його сім’ї під час аварії на залізниці, жителі села за власний кошт (4500 крб.) збудували церкву на честь святого Олександра Невського.
У 1888 році в найманій хаті в Сеферівці було відкрито школу грамоти.
Церква Святого Олександра Невського збереглася і діє до сьогодні.
21 листопада 2024 року, в день Собору Архістратига Божого Михаїла та всіх інших Небесних Сил безтілесних, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в одноіменному храмі села Сербинівці Жмеринського благочиння. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак), благочинний Жмеринського округу протоієрей Ярослав Коромчевський, настоятель храму протоієрей Андрій Лісовський, та клірики єпархії. За богослужінням […]
21.11.2024
20 листопада 2024 року, напередодні Собору Архістратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних, митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Завтра архіпастир звершить Божественну літургію у храмі Архістратига Михаїла с. […]
20.11.2024
15 листопада 2024 року в храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Хмільник клірики Хмільницького округу звершили чин погребіння загиблого Захисника України — воїна Андрія Сергійовича Браславського, 1995 року народження. Захищаючи територіальну цілісність та Незалежність нашої Держави від кривавого агресора, воїн Андрій Браславський загинув 13 листопада 2024 року під час виконання бойового завдання у Сумській області. Чин погребіння очолив благочинний […]
20.11.2024