Храм Покрова Пресвятої Богородиці с. Маньківці

09.02.2022

Адреса: с. Маньківці, вул. Соборна 10, Барський район, Вінницька область, 23030

Настоятель: протоієрей Василій Холод

Престольне свято: 14 жовтня

Контакти: моб. телефон настоятеля 097 298 95 55

Коротка історична довідка

У 1765-1882 рр. в Маньківцях діяла церква в честь Покрови Пресвятої Богородиці. В 1882 р. її розібрали і на тому ж місці збудували нову. Для її будівництва використали придатний матеріал із попередньої церкви, а закінчили будівництво на кошти прихожан, що склали 5000 крб; із старої церкви перенесли триярусний іконостас. У церкві на почесному місці зберігалася ікона в срібній ризі, придбана за кошти мирового посередника А. Петрова, сусідніх поміщиків та селян колишньої маньковецької волості на згадку про врятування імператора Олександра II від небезпеки в 1866-1867 рр. Церква збереглася і діє до сьогоднішнього дня.

Церковні володіння становили 52 десятини 808 сажнів землі.

У 60-х роках XIX ст. в Маньківцях відкрили церковну школу, що діяла до 1874 р. Цого ж року в селі замість школи відкрили міністерське однокласне училище, а в 1898 р. ще й школу грамоти для дівчат.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В Браїлівській обителі вшанували памʼять схіархімандрита Кирила (Соколова)

28 листопада 2023 року, в день 7-х роковин блаженної кончини приснопамʼятного схіархімандрита Кирила (Соколова), в Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійну Божественну літургію. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, якому співслужили клірики Браїлівської обителі та гості у священному сані. За літургією також молилась настоятелька ігуменя Антонія, сестри, парафіяни та паломники монастиря. За літургією були […]

28.11.2023

Парафіяни храму Чуда Архістратига Михаїла в Хонях зібрали продукти та одяг для пацієнтів лікарні ім. акад. Ющенка

Парафіянами храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали та передали для пацієнтів Вінницької обласної психоневрологічної лікарні імені академіка О.І.Ющенка продукти харчування, печиво, солодощі та необхідний одяг. Гуманітарну допомогу в лікарню доставив настоятель храму протоієрей Василій Августінов. Підписуйтесь на наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

28.11.2023

Депутати Верховної Ради вимагають міжнародної експертизи законопроекту щодо заборони релігійних організацій 

53 депутати Верховної Ради поставили свої підписи під зверненням до Спікера українського парламенту з вимогою спрямувати проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, на експертизу до Європейської комісії за демократію через право при Раді Європи, яка отримала назву Венеційської комісії. Зважаючи на широку […]

27.11.2023