Вінницька єпархія проти примусу людей до вакцинації

02.11.2021

Церква не забороняє вакцинацію, і рішення, робити щеплення чи ні, людина повинна приймати самостійно і добровільно.

Нагадуємо про висновки зборів медичного відділу Вінницької єпархії стосовно вакцинації проти COVID-19

Останнім часом велику стурбованість викликають часті випадки обмеження прав невакцинованих людей, також насторожують образливі заяви чиновників різного рангу відносно людей, які досі не вакцинувались від covid-19.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова нещодавно заявила наступне: «Будь-яка дискримінація – обмеження у правах осіб, які не вакцинувалися, є неприпустимою і прямо порушує норми Конституції України, а також не відповідає резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), яка закликала держави-члени забезпечити, щоб ніхто не піддавався дискримінації через те, що не пройшов вакцинацію у зв’язку з можливим ризиком для здоров’я чи небажанням пройти вакцинацію».

Розуміючи стурбованість громадян, яка викликана вимогами обов’язкової вакцинації деяких верств населення, Вінницька єпархія просила медиків та офіційних представників охорони здоров’я України надавати вичерпну інформацію про якість та склад вакцин, можливі ускладнення та ризики, щоб люди робили усвідомлений вибір і мали довіру до наданої інформації щодо ефективності та безпечності вакцин.

На цьому також наголосив Керуючий справами УПЦ митрополит Антоній: «..будь-яка вакцинація – від коронавірусу чи інших захворювань – повинна бути добровільною. Людина може від неї відмовитися, і українське законодавство передбачає таку можливість, але при цьому вона повинна розуміти, що відповідальність за стан свого здоров’я і своєї сім’ї лежить на ній». Також архієрей відзначив, що «інформація про склад вакцини повинна бути прозорою та відкритою. Митрополит уточнив, що вакцини від коронавірусу поки «молоді», та інформації про речовини, які входять до їх складу, дуже мало. При цьому для християнина важливо знати, чи немає в препараті клітинних ліній, отриманих від абортованих немовлят, що є принциповою забороною для віруючого.

Враховуючи велику стурбованість різних верств населення, просимо недопустити обмеження прав і свобод людей, які з різних причин відмовились від вакцинації. Також вимагаємо забезпечення проведення безкоштовних ПЛР-тестів, як це відбувається у багатьох країнах Європи (в лікарнях і лабораторіях України відмовляються робити безкоштовні тести). Просимо видавати «сертифікат» на півроку після того як людина перехворіла коронавірусом, і в її організмі є антитіла.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Недільне архієрейське богослужіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці

16 червня 2024 року, у Неділю святих отців І Вселенського Собору, післясвято Вознесіння Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, протоієрей Георгій Мельничук, керівник служби протоколу архідиякон Миколай Кравець та завідувач канцелярії Вінницької єпархії архідиякон Філарет (Олівінський). Після […]

16.06.2024

Всенічне бдіння напередодні Неділі 7-ї після Пасхи, святих отців І Вселенського Собору

15 червня 2024 року, напередодні Неділі 7-ї після Пасхи, святих отців І Вселенського Собору, митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили почесний настоятель протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Завтра, у недільний день архіпастир звершить Божественну літургію у цьому […]

15.06.2024

Вознесіння Господнє. Архієрейська літургія у соборі Різдва Богородиці міста Вінниці

13 червня 2024 року, у свято Вознесіння Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук; настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Під час літургії були піднесені особливі молитви про перемогу і мир […]

13.06.2024