Вінницька єпархія проти примусу людей до вакцинації

02.11.2021

Церква не забороняє вакцинацію, і рішення, робити щеплення чи ні, людина повинна приймати самостійно і добровільно.

Нагадуємо про висновки зборів медичного відділу Вінницької єпархії стосовно вакцинації проти COVID-19

Останнім часом велику стурбованість викликають часті випадки обмеження прав невакцинованих людей, також насторожують образливі заяви чиновників різного рангу відносно людей, які досі не вакцинувались від covid-19.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова нещодавно заявила наступне: «Будь-яка дискримінація – обмеження у правах осіб, які не вакцинувалися, є неприпустимою і прямо порушує норми Конституції України, а також не відповідає резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), яка закликала держави-члени забезпечити, щоб ніхто не піддавався дискримінації через те, що не пройшов вакцинацію у зв’язку з можливим ризиком для здоров’я чи небажанням пройти вакцинацію».

Розуміючи стурбованість громадян, яка викликана вимогами обов’язкової вакцинації деяких верств населення, Вінницька єпархія просила медиків та офіційних представників охорони здоров’я України надавати вичерпну інформацію про якість та склад вакцин, можливі ускладнення та ризики, щоб люди робили усвідомлений вибір і мали довіру до наданої інформації щодо ефективності та безпечності вакцин.

На цьому також наголосив Керуючий справами УПЦ митрополит Антоній: «..будь-яка вакцинація – від коронавірусу чи інших захворювань – повинна бути добровільною. Людина може від неї відмовитися, і українське законодавство передбачає таку можливість, але при цьому вона повинна розуміти, що відповідальність за стан свого здоров’я і своєї сім’ї лежить на ній». Також архієрей відзначив, що «інформація про склад вакцини повинна бути прозорою та відкритою. Митрополит уточнив, що вакцини від коронавірусу поки «молоді», та інформації про речовини, які входять до їх складу, дуже мало. При цьому для християнина важливо знати, чи немає в препараті клітинних ліній, отриманих від абортованих немовлят, що є принциповою забороною для віруючого.

Враховуючи велику стурбованість різних верств населення, просимо недопустити обмеження прав і свобод людей, які з різних причин відмовились від вакцинації. Також вимагаємо забезпечення проведення безкоштовних ПЛР-тестів, як це відбувається у багатьох країнах Європи (в лікарнях і лабораторіях України відмовляються робити безкоштовні тести). Просимо видавати «сертифікат» на півроку після того як людина перехворіла коронавірусом, і в її організмі є антитіла.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Клірики Хмільницького благочиння звершили погребіння загиблого воїна Клименюка Руслана Олеговича

27 березня 2023 року, клірики Хмільницького благочиння звершили чин похорону загиблого Захисника України — воїна Клименюка Руслана Олеговича. З благословіння керуючого Вінницькою єпархією, заупокійне богослужіння очолив благочинний Хмільницького церковного округу — протоієреєй Олексій Бачинський, якому співслужило духовенство благочиння. Молодий воїн був жителем села Уланів. Від часу повномасшабного вторгнення агресора на нашу землю, воїн Руслан пішов […]

27.03.2023

Патріарх Антіохійський і всього Сходу Іоанн Х висловив підтримку Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію

«З глибоким болем у серці ми спостерігаємо здалеку за тими переслідуваннями, яких Ви та Ваша Свята Церква зазнаєте заради Христа». З такими словами Патріарх Антіохійський і всього Сходу Іоанн Х та решта східного Православного світу направили Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію послання солідарності, яке було опубліковане 27 березня 2023 року на офіційній сторінці Антіохійського Патріархату у […]

27.03.2023

АНОНС. Велика паломницька поїздка на Святу Землю

Благовіщення, Лазарева субота, Вербна Неділя, Страсний тиждень, сходження Благодатного вогню та Воскресіння Христове в Єрусалимі. З благословіння Високопреосвященнішого Варсонофія, митрополита Вінницького і Барського з 6 по 16 квітня відбудеться паломницька поїздка на Святу Землю. Паломники зустрінуть на Святій Землі великі християнські свята: Благовіщення Пресвятої Богородиці та Вхід Господень до Єрусалиму. Матимуть можливість прожити події Страсного […]

27.03.2023