Висновки зборів медичного відділу Вінницької єпархії стосовно вакцинації проти COVID-19

18.08.2021

Протокол зборів медичного відділу Вінницької єпархії УПЦ від 16 серпня 2021 р.

Головуючий: Варсонофій, митрополит Вінницький і Барський

Секретар зборів: Карпусь К.В.

Присутні: секретар єпархії архімандрит — Аркадій (Сенчуківський);

               голова медичного відділу — протоієрей Петро Чаплінський;

               голова юридичного відділу — протоієрей Володимир Тютенко.

Обговорювалось питання вакцинації від COVID-19. 

На даний час в Україні проведено близько 6 млн. щеплень. (7,4 млн. щеплень станом на 16.08.)

Питання вакцинації від COVID-19 ще досить спірне, так як вакцини хоча і отримали дозвіл на використання за прискореною процедурою, однак дослідження по них продовжуються.

Вирішили:

Вакцинація не є релігійним питанням, тому Церква не бере участі в діалозі в цій медичній проблематиці. Це особистий вибір людини стосовно свого здоров’я, тому людина сама приймає рішення відносно своєї вакцинації, порадившись зі своїм лікарем або спеціалістами по імунопрофілактиці, а також зваживши на інформацію, яка надається по вакцинам, якими проводиться щеплення.

Людина не може згрішити, якщо вакцинується або відмовиться від вакцинації. Священники не мають права розділяти людей на вакцинованих та не вакцинованих у питаннях допуску до участі в Таїнствах Церкви.

Віряни єпархії не повинні впадати у крайнощі та включатись у пропаганду компаній антивакцинації або беззастережливої обов’язкової вакцинації.

Розуміючи стурбованість громадян, яка викликана вимогами обов’язкової вакцинації деяких верств населення, просили б медиків та офіційних представників охорони здоров’я України надавати вичерпну інформацію про якість та склад вакцин, можливі ускладнення та ризики, щоб люди робили усвідомлений вибір і мали довіру до наданої інформації щодо ефективності та безпечності вакцин.

Голова зборів:                                    митрополит Вінницький і Барський

Секретар зборів:                                 Карпусь К.В.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архієрейське богослужіння у Покровському храмі селища Стрижавка

18 травня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі Покрова Пресвятої Богородиці селища Стрижавка Вінницького районного благочиння. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Вінницького районного церковного округу протоієрей Миколай Строк та клірики благочиння. Також архіпастирю співслужив клірик нашої єпархії протоієрей Вʼячеслав Кравченко, який вже третій рік захищає нашу землю на сході України. […]

18.05.2024

Уночі відбулося знищення Десятинного храму в Києві

У ніч на п’ятницю, 17 травня 2024 року, було знищено храм на честь рівноапостольних князів Володимира та Ольги Десятинного монастиря у м. Києві. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на телеграм-канал обителі. У четвер, 16 травня, близько 22:30, до монастиря прибули силовики, які оточили храм і не допускати до нього братію монастиря та віруючих […]

17.05.2024

У Києво-Печерській Лаврі відзначили 950-річчя представлення її ігумена – преподобного Феодосія

16 травня 2024 року, в Києво-Печерській Лаврі звершили соборні богослужіння в день пам’яті преставлення преподобного Феодосія Печерського. Про це повідомляє сайт Києво-Печерської Лаври. Всенічне бдіння з читанням акафіста преподобному Феодосію та Божественну літургію відслужили в храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського. Вечірнє богослужіння та Божественну літургію у день свята звершили: керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський […]

16.05.2024