A
23.10.2021
З благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, Вінницька єпархія представила документальний фільм «РЕЙС 22-й» на Міжнародному фестивалі кіно «ПОКРОВ»-2021, який проходив у Києві з 11- 21 жовтня.
Фестиваль цього року зібрав учасників з 14 країн світу. Із 200 заявок на конкурс відібрали 85 робіт.
У вітальному зверненні до учасників фестивалю Предстоятель УПЦ Блаженніший митрополит Онуфрій сказав:
— Кінофестиваль є однією зі спроб використати кінематограф для того, щоб підняти рівень духовного вдосконалення людини. Я бажаю організаторам, учасникам, режисерам, акторам, які грають духовно-позитивні ролі, через свої фільми намагаються допомогти людям пізнати і зрозуміти волю Божу, зрозуміти шлях, яким має йти людина у житті, бажаю Божої допомоги.
Девізом фестивалю є слова апостола Павла «За все дякуйте!»
Вдячність у великій біді відчувають і головні герої фільму «РЕЙС 22-й». Це біженці, котрі знайшли прихисток у Святогірській лаврі. Стрічку на кінофестивалі у номінації документальне кіно представили вінничани — режисер Світлана Малик, оператори — Валерій Шпак і Вадим Демець, монтажер — Катерина Кирилюк.
Глядацькій аудиторії області фільм знайомий. Це розповідь про черговий рейс гуманітарної допомоги з Поділля до Святогірської лаври. Вантажі з 2014 року незмінно відвозить керівник відділу благодійності Вінницької єпархії УПЦ отець Георгій Толчев. За цей час до обителі, де проживають біженці, а це переважно старенькі, матері і діти, відправлено майже 500 тонн продуктів харчування, одягу, миючих засобів, ліків. Цієї неділі з Вінниці виїде фура з допомогою у 24 рейс.
Юрій Каліна, член журі з Польщі зазначив:
Фільм про допомогу біженцям, для яких Святогірська обитель стала домівкою, дебютував на «Міжнародній Кіноасамблеї на Дніпрі-2021», де здобув Диплом І ст. «За кращий церковно-історичний фільм», а на Міжнародному фестивалі кіно «ПОКРОВ»-2021 у Києві режисер Світлана Малик нагороджена Дипломом «За актуальність теми».
23 липня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій відвідав літній Православний дитячий табір «СТЕЖИНА ДОБРА». Архіпастир поспілкувався з організаторами та учасниками літнього табору. Цього дня у таборі відбувся концерт, де дітки змогли проявити свої таланти. Владика Варсонофій подякував отцю Петру Шавулі, директору Вʼячеславу Михайловичу Скакуну, організаторам, наставникам та учасникам за прекрасне свято, а також […]
26.07.2024
24 липня 2024 року, в день памʼяті святої рівноапостольної великої княгині Ольги, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій співслужив за Божественною літургією Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію в Ольгинському соборі міста Києва. На Малому вході Предстоятель нагородив почесного настоятеля собору протоієрея Всеволода Рибчинського Орденом Української Православної Церкви преподобного Іова Почаївського І ступеня; настоятеля собору […]
24.07.2024
23 липня 2024 року, в день памʼяті преподобного Антонія Києво-Печерського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), клірики обителі та гості у священному сані. За богослужінням молилась іменинниця, настоятелька обителі ігуменя Антонія (Стеценко), […]
23.07.2024