Святкове богослужіння в Соборі Різдва Пресвятої Богородиці м. Вінниці

05.08.2021

5 серпня 2021 року в день святкування Почаївської ікони Пресвятої Богородиці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Соборі Різдва Богородиці на П’ятничанах.

Його Високопреосвященству співслужили: благочинний І міського благочиння протоієрей Богдан Маліновський, ігумен Іоанно-Богословського Лемешівського чоловічого монастиря архімандрит Марк (Барановський), міське духовенство та гості у священному сані.

За богослужінням молились настоятельниця Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря ігуменя Антонія (Стеценко), а також старша сестра Барського жіночого монастиря монахиня Димитрія (Філікова).

На Літургії підносились особливі молитовні прохання про мир, Церкву, хворих та лікарів, а також про позбавлення від епідемії в нашій країні та в усьому світі.

Після закінчення Божественної літургії навколо храму відбулась урочиста хресна хода зі святинею собору, списком чудотворної Почаївської ікони Божої Матері, який особливо шанують вінничани, адже саме з цією святинею місцяни ототожнюють духовне відродження у Вінниці на початку 1980-х років минулого століття.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Маріїне стояння. Архіпастир звершив утреню з читанням Великого канону прп. Андрія Критського

Увечері, 17 квітня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив утреню четверга 5-ї седмиці Великого посту з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, в нижньому Антоніє-Феодосіївському храмі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики обителі. За богослужіням молились: ігуменя Антонія, сестри та парафіяни Браїлівської обителі. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить Літургію Передосвячених Дарів в […]

17.04.2024

Стояння Марії Єгипетської. Як подолати «грішного життя порожнечу»?

На п’ятому тижні Великого посту у храмах звершується особливе богослужіння, яке називають Стоянням Марії Єгипетської, або Маріїне стояння. Це тривала служба, яка буває тільки раз на рік. Зазвичай це утреня четверга, яка на практиці звершується напередодні ввечері. На ній повністю прочитують Великий канон Андрія Критського (в перший тиждень Великого посту канон читали невеликими частинами з понеділка по четвер). […]

17.04.2024

Загальна сповідь духовенства другого міського благочиння

17 квітня 2024 року, у середу 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив літургію Передосвячених Дарів у Іоанно-Богословському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: благочинний другого Вінницького міського округу протоієрей Віталій Білявський та клірики міста. Цього дня духовенство другого міського благочиння звершили спільне богослужіння і приступили до Таїнств Покаяння та Причастя Святих Христових Таїнств. […]

17.04.2024