A
21.07.2021
21 липня 2021 року, в день шанування ікони Божої Матері «Казанська», митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Троїцькому соборі Браїлівського монастиря.
Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), архім. Іоасаф (Ковецький), клірики обителі та гості у священному сані. За літургією співав народний хор Хрестовоздвиженського храму Вінниці.
Після літургії і молебню архієрей привітав зі святом ігуменю Антонію з сестрами, священиків та усіх парафіян. В обителі знаходиться чудотворний список Казанської ікони Богородиці. Також після проповіді владика привітав з 50-літтям клірика Жмеринського благочиння прот. Олега Волкотруба.
Історія Казанської ікони Божої Матері розпочинається з XVI століття. При цьому обставини і місце її явлення навіть сьогодні здаються незвичайними та дивовижними.
Образ Богородиці з’явився в Казані у 1579 році, коли місцеве населення переважно було мусульманським. Всього 27 років минуло з дня взяття його військами Івана Грозного у 1552 році. Окрім того, напередодні явлення – в червні 1579 року – місто охопила страшна пожежа, і багато місцевих жителів вважали це справою рук християн. Тим не менше саме в цьому місті і в цей неспокійний час і явила Свій чесний образ Матір Божа..
Саме явлення відбулося наступним чином. Через деякий час після пожежі одній дев’ятирічній дівчинці Матроні, дочці стрільця царського війська — починає являтися Сама Божа Матір з повелінням відшукати Свій образ на одному з попелищ. Після першого явлення Богородиці дівчинці ніхто не повірив. Однак Матір Божа являлася Матроні ще не раз і не два, і дівчинка продовжує звертатися до дорослих з проханням відшукати образ. Через деякий час мама Матрони звертається до православних священиків з проханням про допомогу і розповіддю про чудесне бачення своєї дочки. Однак священнослужителі сумніваються в істинності цих явищ і не поспішають відшукувати образ. Лише після неодноразових наполегливих звернень до єпископа Казані було вирішено відшукати образ Пречистої Богородиці. В результаті образ, загорнутий в сукно, був знайдений на одному з попелищ. За переказами, образ був знайдений тільки тоді, коли копати почала сама Матрона..
14 січня 2025 року, в свято Обрізання Господнього та день пам’яті святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Кападокійської , митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в храмі апостола і євангеліста Іоанна Богослова міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак), настоятель храму протоієрей Василій Сонін, благочинний другого міського округу протоієрей Віталій Білявський […]
14.01.2025
Увечері 13 січня 2025 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння напередодні свята Обрізання Господнього та дня пам’яті святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Кападокійської, у храмі Покрова Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: настоятель парафії протоієрей Антоній Ковтонюк, протоієрей Сергій Гудзенко, ієромонах Адріан (Селіцький), ієрей Андрій Солодчук та архідиякон Миколай Кравець. Нагадуємо, […]
13.01.2025
13 січня 2025 року, у день віддання свята Різдва Христового, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в храмі Покрова Пресвятої Богородиці селища Стрижавка. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак), благочинний Вінницького районного округу протоієрей Миколай Строк та клірики районного благочиння. Під час богослужіння була піднесена особлива молитва за мир в Україні, […]
13.01.2025