A
21.07.2021
21 липня 2021 року, в день шанування ікони Божої Матері «Казанська», митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Троїцькому соборі Браїлівського монастиря.
Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), архім. Іоасаф (Ковецький), клірики обителі та гості у священному сані. За літургією співав народний хор Хрестовоздвиженського храму Вінниці.
Після літургії і молебню архієрей привітав зі святом ігуменю Антонію з сестрами, священиків та усіх парафіян. В обителі знаходиться чудотворний список Казанської ікони Богородиці. Також після проповіді владика привітав з 50-літтям клірика Жмеринського благочиння прот. Олега Волкотруба.
Історія Казанської ікони Божої Матері розпочинається з XVI століття. При цьому обставини і місце її явлення навіть сьогодні здаються незвичайними та дивовижними.
Образ Богородиці з’явився в Казані у 1579 році, коли місцеве населення переважно було мусульманським. Всього 27 років минуло з дня взяття його військами Івана Грозного у 1552 році. Окрім того, напередодні явлення – в червні 1579 року – місто охопила страшна пожежа, і багато місцевих жителів вважали це справою рук християн. Тим не менше саме в цьому місті і в цей неспокійний час і явила Свій чесний образ Матір Божа..
Саме явлення відбулося наступним чином. Через деякий час після пожежі одній дев’ятирічній дівчинці Матроні, дочці стрільця царського війська — починає являтися Сама Божа Матір з повелінням відшукати Свій образ на одному з попелищ. Після першого явлення Богородиці дівчинці ніхто не повірив. Однак Матір Божа являлася Матроні ще не раз і не два, і дівчинка продовжує звертатися до дорослих з проханням відшукати образ. Через деякий час мама Матрони звертається до православних священиків з проханням про допомогу і розповіддю про чудесне бачення своєї дочки. Однак священнослужителі сумніваються в істинності цих явищ і не поспішають відшукувати образ. Лише після неодноразових наполегливих звернень до єпископа Казані було вирішено відшукати образ Пречистої Богородиці. В результаті образ, загорнутий в сукно, був знайдений на одному з попелищ. За переказами, образ був знайдений тільки тоді, коли копати почала сама Матрона..
Увечері 20 квітня 2025 року, в день Світлого Христового Воскресіння, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Пасхальну Велику Вечірню у Воскресенському храмі міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархіального управління архімандрит Єнох (Торак), настоятель храму архімандрит Флавіан (Рішко), благочинний першого міського округу протоієрей Богдан Маліновський, клірики храму та міста Вінниці. Під час входу архіпастир нагородив […]
20.04.2025
У свято Світлого Христового Воскресіння, 20 квітня 2025 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив святкове пасхальне богослужіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Богослужіння розпочалось із зустрічі Благодатного вогню, який вчора зійшов на Гробі Господньому. Архіпастир роздав кожному свічки, після чого розпочався хресний хід навколо собору. Під час літургії особливо помолились про перемогу […]
20.04.2025
Сьогодні, 19 квітня 2025 року, у Велику Суботу, у селі Потоки Жмеринського району було звершено освячення поклонного хреста, встановленого на місці зруйнованого храму, де в майбутньому, з Божої ласки, планується зведення нової церкви. З благословення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія чин освячення звершив секретар Вінницької єпархії архімандрит Єнох (Торак) у співслужінні настоятеля громади — ієрея […]
19.04.2025