A
21.07.2021
21 липня 2021 року, в день шанування ікони Божої Матері «Казанська», митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Троїцькому соборі Браїлівського монастиря.
Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), архім. Іоасаф (Ковецький), клірики обителі та гості у священному сані. За літургією співав народний хор Хрестовоздвиженського храму Вінниці.
Після літургії і молебню архієрей привітав зі святом ігуменю Антонію з сестрами, священиків та усіх парафіян. В обителі знаходиться чудотворний список Казанської ікони Богородиці. Також після проповіді владика привітав з 50-літтям клірика Жмеринського благочиння прот. Олега Волкотруба.
Історія Казанської ікони Божої Матері розпочинається з XVI століття. При цьому обставини і місце її явлення навіть сьогодні здаються незвичайними та дивовижними.
Образ Богородиці з’явився в Казані у 1579 році, коли місцеве населення переважно було мусульманським. Всього 27 років минуло з дня взяття його військами Івана Грозного у 1552 році. Окрім того, напередодні явлення – в червні 1579 року – місто охопила страшна пожежа, і багато місцевих жителів вважали це справою рук християн. Тим не менше саме в цьому місті і в цей неспокійний час і явила Свій чесний образ Матір Божа..
Саме явлення відбулося наступним чином. Через деякий час після пожежі одній дев’ятирічній дівчинці Матроні, дочці стрільця царського війська — починає являтися Сама Божа Матір з повелінням відшукати Свій образ на одному з попелищ. Після першого явлення Богородиці дівчинці ніхто не повірив. Однак Матір Божа являлася Матроні ще не раз і не два, і дівчинка продовжує звертатися до дорослих з проханням відшукати образ. Через деякий час мама Матрони звертається до православних священиків з проханням про допомогу і розповіддю про чудесне бачення своєї дочки. Однак священнослужителі сумніваються в істинності цих явищ і не поспішають відшукувати образ. Лише після неодноразових наполегливих звернень до єпископа Казані було вирішено відшукати образ Пречистої Богородиці. В результаті образ, загорнутий в сукно, був знайдений на одному з попелищ. За переказами, образ був знайдений тільки тоді, коли копати почала сама Матрона..
У день вшанування святителя Миколая Чудотворця вихованці недільної школи Георгіївського храму міста Вінниці подарували парафіянам справжнє свято. Діти виконали натхненні пісноспіви, декламували вірші та наповнили храм атмосферою радості й тепла. Після виступу всі учасники отримали святкові подарунки. Особлива подяка організаторам цього чудового дійства — настоятелю храму протоієрею Валерію Швецю та Рубан Наталії Євгеніївні, яка в […]
19.12.2024
19 грудня, у день пам’яті святителя Миколая Мир Лікійського Чудотворця, священики Хмільницького благочиння протоієрей Ярослав Микитин та ієрей Роман Войтенко відвідали Уланівський будинок-інтернат для людей похилого віку. Отці привітали мешканців будинку зі святом, поділилися теплими словами підтримки та вручали солодкі подарунки. Цей візит став проявом уваги та милосердя до тих, хто особливо потребує тепла і […]
19.12.2024
19 грудня 2024 року, в день памʼяті святителя Миколая архієпископа Мирлікійського чудотворця, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Дияконський чин очолив керівник єпархіальної служби протоколу […]
19.12.2024