Храм Воскресіння Христового

01.07.2021

Адреса: Вінниця, вул. Хмельницьке шосе 5, 21000

Престольне свято: день Святої Пасхи

Настоятель: архімандрит Флавіан (Рішко)

Контакти: моб. телефон настоятеля храму 096 179 2835

Одне з творінь геніального архітектора Григорія Артинова знаходиться у Вінниці — це православний храм на честь Воскресіння Христового.

Побудували храм в 1910 році на території православного кладовища. Будівельні роботи обійшлися в 7100 рублів. Більшу частину коштів виділив Священний Синод, частину коштів взяли зі спадщини пані Слончевськой, інші ж — з коштів, які платили за місця на кладовищі.

Для будівництва споруди використовували граніт, взятий з міської каменоломні. Сама церква являла собою поєднання візантійського та давньоруського архітектурних стилів і складалася з вівтаря, середнього храму і притвору, над яким помістили дзвіницю з цегли. У підвальній частині церкви облаштували приміщення, де розміщували труни тих, які померли взимку, оскільки в зимовий період вони не могли бути похованими в склепах.

Дзвони храму привезли з міста Перм, а іконостас, два бічні ківоти, престол, балюстраду і три ікони замовили в майстерні видатного київського живописця Олександра Мурашка.

У радянський період Свято-Воскресенська церква залишалася одним з небагатьох діючих храмів в місті. Очевидно, однією з причин цього стало те, що церква була непримітною — з боку вулиці її загороджували величезні надгробки і склепи кладовища.

Після закриття кладовища в 1970-х роках, церква залишалася одним з трьох діючих храмів в місті.

У 1980-х роках почали реставрацію церкви: поклали новий дах, відновили старовинний іконостас і придбали нові ківоти. А незабаром в храмі з’явилися розписи, виконані місцевими художниками Олександром Назаренко — старшим і Олександром Назаренко — молодшим.

У 1990-х роках реставрацію храму продовжили, а також впорядкували прилеглу територію.

У 1996 році біля храму відбулося чудо: напередодні свята Воздвиження Животворящого Хреста Господнього на території біля церкви зрубали старий клен і виявили на зрізі стовбура зображення православного хреста. Незабаром над ним, з благословення тодішнього керуючого Вінницькою єпархією, архієпископа Вінницького і Могилів-Подільського Макарія (Свистуна) (+2007), збудували каплицю. Тепер ця каплиця є місцем паломництва тисяч православних християн Вінниччини.

У 2000-х роках почали зовнішню реставрацію церкви. Над входом прибудували навіс, щоб можна було проводити богослужіння на вулиці. Також замінили два куполи, а поруч збудували каплицю з Хрестильний.

На честь 2000-річчя від Різдва Христового біля храму встановили унікальний, найбільший у Вінницькій області поклінний хрест.

1 вересня 2020 року, у Неділю 12-у після П‘ятидесятниці, віряни храму на честь Воскресіння Христового відзначали 110-ту річницю з дня заснування своєї церкви. З нагоди ювілею богослужіння очолив намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні з митрополитом Житомирським і Новоград-Волинським Никодимом та митрополитом Вінницьким і Барським Варсонофієм.
За літургією митрополит Варсонофій, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, нагородив настоятеля храму архімандрита Флавіана (Рішко) богослужбовою нагородою – правом носіння другого хреста з прикрасами.
Детальніше: https://eparhia.vn.ua/2020/08/30…

Знаходиться храм на вулиці Хмельницьке шосе, 5. Дістатися сюди від залізничного вокзалу або західного автовокзалу можна на трамваї №4, зупинка «площа Василя Стуса».

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Собор Архістратига Михаїла та всіх Небесних Сил безплотних. Престольне свято храму с. Сербинівці Жмеринського благочиння

21 листопада 2024 року, в день Собору Архістратига Божого Михаїла та всіх інших Небесних Сил безтілесних, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в одноіменному храмі села Сербинівці Жмеринського благочиння. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак), благочинний Жмеринського округу протоієрей Ярослав Коромчевський, настоятель храму протоієрей Андрій Лісовський, та клірики єпархії. За богослужінням […]

21.11.2024

Всенічне бдіння напередодні Собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних

20 листопада 2024 року, напередодні Собору Архістратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних, митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Завтра архіпастир звершить Божественну літургію у храмі Архістратига Михаїла с. […]

20.11.2024

Клірики Хмільницького благочиння звершили погребіння воїна Андрія Браславського

15 листопада 2024 року в храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Хмільник клірики Хмільницького округу звершили чин погребіння загиблого Захисника України — воїна Андрія Сергійовича Браславського, 1995 року народження.  Захищаючи територіальну цілісність та Незалежність нашої Держави від кривавого агресора, воїн Андрій Браславський загинув 13 листопада 2024 року під час виконання бойового завдання у Сумській області. Чин погребіння очолив благочинний […]

20.11.2024