У Вінницькій єпархії пройшов фестиваль «День усіх святих»

29.06.2021

З благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, 27 червня у селі Стадниця Вінницької області на базі культурного центру «Дунстан» вперше пройшов фестиваль «День всіх святих». За матеріалами сайту СПЖ.

«Свято День усіх святих особливе. Це іменини кожного з нас, оскільки при хрещенні нам дається ім’я святого. Ми проводимо захід, щоб незалежно від того, відвідує людина храм чи ні, вона могла дізнатися про Бога», – розповів СПЖ координатор фестивалю протоієрей Віталій Білявський.

Фестиваль, організований в культурному центрі «Дунстан», який названий на честь покровителя ремесел і творчих професій святого Дунстана, пройшов просто неба.

Організатори фестивалю намагалися передати настрій середньовічної Британії. У культурному центрі колоритно відтворене старовинне містечко Гластонбері.

«У нас можна побачити історичні інсталяції – Ескалібур – меч короля Артура, Човен Святого Дунстана, Гластонберійський терен, Колодязь Чаші, Помпейську піч. Незвичайний побут переносить відвідувачів у епоху, де жив святий, єпископ Кентерберійський, який засяяв на британських островах ще до хрещення Київської Русі», – розповів засновник культурного центру «Дунстан» Сергій Десяк.

У рамках фестивалю пройшли майстер-класи з іконопису, свічкової справи, гончарства, петриківського розпису, валяння. Також гості фестивалю могли взяти участь у різноманітних забавах на ходулях, з канатом, стрільбою з лука. А найменші вихованці художніх студій та недільних шкіл змогли намалювати свого святого.

Під час фестивалю учасників пригощали смачною піцою з дров’яної помпейської печі і натуральним морозивом.

Дивіться також: Митрополит Варсонофій роздав їжу безхатькам Вінниці

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

200-ліття Миколаївського храму села Рибченці Хмільницького благочиння

22 травня 2024 року, в день перенесення чесних мощей святителя Миколая Чудотворця, парафіянами храму святителя Миколая села Рибченці Хмільницького благочиння відсвяткували 200-ліття храму. Протягом останніх 33-х років настоятелем храму є найстаріший клірик Хмільницького благочиння – протоієрей Ігор Крученюк. Цього дня він також відзначив 47-річчя священицького служіння. Соборне богослужіння у день престольного свята звершили клірики Хмільницького благочиння. […]

23.05.2024

У Вінницькій єпархії створено паломницьку службу «Живоносне Джерело»

З благословення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, у Вінницькій єпархії створено паломницьку організацію «Живоносне Джерело», на честь ікони Божої Матері. Паломницька служба була створена 10 травня, у пʼятницю Світлої седмиці, коли свята Православна Церква вшановує образ Пресвятої Богородиці «Живоносне Джерело», саме тому, з благословення архіпастиря, ця організація має таку назву. Паломницький центр, має на меті […]

22.05.2024

Престольне свято староміського Миколаївського храму Вінниці

22 травня 2024 року, у день памʼяті перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая Мирлікійського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у староміському Миколаївському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: насельник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Макарій (Коломієць); благочинний Другого Вінницького міського округу протоієрей Віталій Білявський; настоятель храму протоієрей Роман Макар та клірики міста. На Малому […]

22.05.2024