Митрополит Кіпру заявив про початок повалення синодального режиму Церкви

26.11.2020

Блаженніший Митрополит Онуфрій є єдиним канонічним Предстоятелем в Україні, підкреслив митрополит Тамасоський Ісая. Про це повідомляє СПЖ, з посиланням на грецький ресурс Romfea.

Ієрарх Кіпрської Православної Церкви митрополит Тамасоський Ісая представив Священному Синоду свої богословські погляди щодо ситуації, що склалася після одноосібного рішення архієпископа Хризостома по ПЦУ, і вказав на «початок повалення синодального режиму нашої Церкви з непередбаченими наслідками». Коментарі кіпрського архієрея опублікував грецький ресурс Romfea.

Пояснюючи, чому він відкидає будь-які пропозиції, спрямовані на легалізацію ПЦУ, в першу чергу митрополит Ісая заявив про свою «абсолютну повагу і непохитну прихильність синодальному устрою Православної Церкви, як це визначено православною еклезіологією, Священними Канонами і Статутом Кіпрської Церкви».

«Тільки Священний Синод має виключне право «регулювати відносини Кіпрської Церкви з іншими Православними Церквами» (стаття 7 § 2 Статуту), а Предстоятель покликаний виражати синодальне рішення (стаття 7 § 2 а, в)», – підкреслив ієрарх.

Він заявив, що наполягає на одностайному рішенні Кіпрського Синоду від 18 лютого 2019 року, «яке, на жаль, було порушено архієпископом».

«Зокрема, я повторюю свої серйозні побоювання і сумніви, які були виражені у вищезгаданому синодальному рішенні через відсутність апостольського спадкоємства в керівництві так званої Автокефальної Православної Церкви в Україні. Отже, я не можу погодитися з дійсністю рукоположення і таїнств, що здійснюються цим керівництвом.

Я повторюю тверду позицію Кіпрської Церкви, згідно з якою єдиним канонічним Предстоятелем Української Православної Церкви є його Святішество Митрополит Київський Онуфрій. Тому, слідуючи канонічній вимозі «Нехай не буде в одному місті два єпископи» (8 Правило Першого Вселенського Синоду), я відмовляюся визнавати іншого «предстоятеля», особливо, коли він фактично не має ні канонічного, ні дійсного рукоположення», – підкреслив митрополит Ісая.

Кіпрський архієрей роз’яснив, що його відмова визнавати ПЦУ і її «предстоятеля» Епіфанія грунтується на вченні, вірі і церковній і канонічній традиції Православної Церкви.

«Мова не йде про розбіжності з простих адміністративних або другорядних питань, а по суті православної еклезіології та нашого церковного вчення про Святі Таїнства і апостольську спадкоємність, питаннях, що стосуються нашого спасіння. Ці питання не можуть бути виставлені на обговорення або узгодження в рамках будь-якого навіть і синодального процесу, а також вони не можуть бути схвалені опортуністичною, маргінальною, по суті, більшістю», – заявив він.

Таким чином, підкреслив митрополит Тамасоський, рішення архієпископа Хризостома поминати Епіфанія як предстоятеля є «самовільним, неканонічним і явно суперечить нашій церковній традиції, православної еклезіології та одностайним рішенням Священного Синоду від 18.2.19, і вказує на початок повалення синодального режиму нашої Церкви з непередбаченими наслідками».

Він заявив, що, оберігаючи єдність Кіпрської Церкви в цей важкий період, що не буде переривати поминання архієпископа Хризостома, але співслужіння з ним залишить на розсуд своєї ієрархічної совісті.

«Як єпископ Апостольської Церкви Кіпру, я представляю вище вказане з великим хвилюванням і болем, а також із збільшеним почуттям відповідальності перед моєю ієрархічної совістю, паствою, ввіреною нам по милості Божій і Всеправославним суспільством і єдністю далеко від етно-расової, економічної або іншої позацерковної залежності, малостей і доцільностей, сподіваючись лише на збереження «віри, одного разу переданої святим» (Іуд. 1: 3) і умиротворення Церкви, «яку Господь набув Собі Своєю Кров’ю» (Дії 20:28)», – резюмував митрополит Ісая.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архіпастир відвідав Православний дитячий табір «СТЕЖИНА ДОБРА»

23 липня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій відвідав літній Православний дитячий табір «СТЕЖИНА ДОБРА». Архіпастир поспілкувався з організаторами та учасниками літнього табору. Цього дня у таборі відбувся концерт, де дітки змогли проявити свої таланти. Владика Варсонофій подякував отцю Петру Шавулі, директору Вʼячеславу Михайловичу Скакуну, організаторам, наставникам та учасникам за прекрасне свято, а також […]

26.07.2024

Митрополит Варсонофій співслужив Предстоятелю за літургією в Ольгинському соборі Києва

24 липня 2024 року, в день памʼяті святої рівноапостольної великої княгині Ольги, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій співслужив за Божественною літургією Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію в Ольгинському соборі міста Києва. На Малому вході Предстоятель нагородив почесного настоятеля собору протоієрея Всеволода Рибчинського Орденом Української Православної Церкви преподобного Іова Почаївського І ступеня; настоятеля собору […]

24.07.2024

Архієрей звершив літургію у день памʼяті прп. Антонія в Браїлівському монастирі

23 липня 2024 року, в день памʼяті преподобного Антонія Києво-Печерського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), клірики обителі та гості у священному сані. За богослужінням молилась іменинниця, настоятелька обителі ігуменя Антонія (Стеценко), […]

23.07.2024