8 листопада — день пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського (+відео)

07.11.2020

Батьки, таємні християни, хрестили Димитрія і виховали у вірі.  Батько його, римський проконсул, помер, коли Димитрій досяг повноліття.  Імператор Максиміан Галерій, що вступив на престол в 305 році, призначив Димитрія на місце батька володарем і воєводою Фессалонійскої області.

Головним обов’язком Димитрія було захищати свою область від зовнішніх ворогів, але також імператор зажадав , щоб він винищував християн.  Димитрій замість цього став викорінювати язичницькі звичаї, а язичників навертати до Христової віри.

Звичайно, імператорові незабаром донесли, що проконсул Димитрій — християнин.  Повертаючись з походу проти сарматів (племен, що населяли причорноморські степи), Максиміан зупинився в Солуні.  Готуючись до смерті, Димитрій роздав своє майно бідним, а сам віддався молитві і посту.  Імператор кинув проконсула в темницю і став розважати себе і жителів Солуні гладіаторськими битвами в цирку.  Християн розшукували і тягли на арену.  Відомий серед гладіаторів задерикуватий Лій легко долав безпомічних християн в битві і при радості озвірілого натовпу скидав їх на списи воїнів.

Юнак Нестор, з християн, відвідав Димитрія в темниці, і Димитрій благословив його на єдиноборство з Лієм. Зміцнюваний Богом, Нестор здолав гордого гладіатора і кинув його на списи воїнів.  Нестора повинні були нагородити як переможця, але замість цього його стратили як християнина.

За наказом імператора темницю  пронизали Димитрія списами в 306 році.  Тіло великомученика Димитрія викинули на поживу звірам, але солуняни таємно поховали його. Слуга Димитрія Лупп взяв криваву ризу і перстень мученика і почав ними зцілювати недужих.  Його також було страчено. Під час правління імператора Костянтина Великого (324-337 рр.) Над могилою великомученика Димитрія спорудили храм, а через сто років були знайдені його нетлінні мощі.  При гробі великомученика Димитрія відбувалися чудеса і зцілення.

Молитви:

Тропар, глас 3:

Велика обрете в бедах тя поборника вселенная, страстотерпче,/ языки побеждающа./ Якоже убо Лиеву низложил еси гордыню,/ и на подвиг дерзновенна сотворив Нестора,/ тако, святе Димитрие,/ Христу Богу молися// даровати нам велию милость.

Кондак, глас 2:

Кровей твоих струями, Димитрие,/ Церковь Бог обагри,/ давый тебе крепость непобедимую/ и соблюдая град твой невредим,// того бо еси утверждение.

Величання:

Величаем тя, страстотерпче святый Димитрие, и чтим честная страдания твоя, яже за Христа претерпел еси.

Молитва:

Святый и славный великомучениче Христов Димитрие, скорый помощниче и теплый заступниче с верою притекающих к тебе! Предстоя с дерзновением Небесному Царю, испроси у Него прощение согрешений наших и о еже избавитися нам от всегубительныя язвы, труса, потопа, огня, меча и вечныя казни. Моли благость Его, еже ущедрити град сей, обитель сию и всякую страну христианскую. Исходатайствуй у Царя Царствующих на враги победу и одоление православным христианам, всей державе православной мир, тишину, твердость в вере и преспеяние во благочестии; нам же, чтущим честную память твою, испроси благодатное укрепление на дела благая, да благоутробное Владыце нашему Христу Богу зде творяще, сподобимся молитвами твоими наследовати Царствие Небесное для вечнаго прославления Его со Отцем и Святым Духом. Аминь.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Чергова замовна брехлива стаття у «33-ому»

16 лютого на сайті газети «33 канал» було опубліковано матеріал Тетяни Квасюк під назвою «Терор матушці влаштували священики УПЦ (МП) та віряни». Нам добре відоме упереджене ставлення цього видання до Української Православної Церкви і, скоріш за все, на чергову порцію наклепу та образ на адресу Вінницької єпархії УПЦ навряд чи хто звернув би зайву увагу, якби не людина, яка розповсюджує очевидну брехню і ницість, з […]

21.02.2024

24 лютого у всіх храмах та монастирях Вінницької єпархії помоляться за загиблих під час війни та звершать молебні за захисників України

24 лютого 2024 року, в другі роковини з початку трагічних подій, повʼязаних з повномасштабною російською військовою агресією проти України, з благословення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, у всіх храмах та монастирях Вінницької єпархії Української Православної Церкви будуть звершені панахиди за загиблими і померлими під час цієї війни, а також молебні за захисників і захисниць України […]

20.02.2024

Архіпастир відзначив день свого Небесного Покровителя — преподобного Варсонофія Великого

19 лютого 2024 року, у день пам’яті преподобного Варсонофія Великого, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики Вінницької єпархії та гості у священному сані. Цього дня, свята Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Варсонофія Великого, Небесного Покровителя нашого архіпастиря. Богослужбові піснеспіви виконував сестринський хор під управлінням […]

19.02.2024