8 листопада — день пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського (+відео)

07.11.2020

Батьки, таємні християни, хрестили Димитрія і виховали у вірі.  Батько його, римський проконсул, помер, коли Димитрій досяг повноліття.  Імператор Максиміан Галерій, що вступив на престол в 305 році, призначив Димитрія на місце батька володарем і воєводою Фессалонійскої області.

Головним обов’язком Димитрія було захищати свою область від зовнішніх ворогів, але також імператор зажадав , щоб він винищував християн.  Димитрій замість цього став викорінювати язичницькі звичаї, а язичників навертати до Христової віри.

Звичайно, імператорові незабаром донесли, що проконсул Димитрій — християнин.  Повертаючись з походу проти сарматів (племен, що населяли причорноморські степи), Максиміан зупинився в Солуні.  Готуючись до смерті, Димитрій роздав своє майно бідним, а сам віддався молитві і посту.  Імператор кинув проконсула в темницю і став розважати себе і жителів Солуні гладіаторськими битвами в цирку.  Християн розшукували і тягли на арену.  Відомий серед гладіаторів задерикуватий Лій легко долав безпомічних християн в битві і при радості озвірілого натовпу скидав їх на списи воїнів.

Юнак Нестор, з християн, відвідав Димитрія в темниці, і Димитрій благословив його на єдиноборство з Лієм. Зміцнюваний Богом, Нестор здолав гордого гладіатора і кинув його на списи воїнів.  Нестора повинні були нагородити як переможця, але замість цього його стратили як християнина.

За наказом імператора темницю  пронизали Димитрія списами в 306 році.  Тіло великомученика Димитрія викинули на поживу звірам, але солуняни таємно поховали його. Слуга Димитрія Лупп взяв криваву ризу і перстень мученика і почав ними зцілювати недужих.  Його також було страчено. Під час правління імператора Костянтина Великого (324-337 рр.) Над могилою великомученика Димитрія спорудили храм, а через сто років були знайдені його нетлінні мощі.  При гробі великомученика Димитрія відбувалися чудеса і зцілення.

Молитви:

Тропар, глас 3:

Велика обрете в бедах тя поборника вселенная, страстотерпче,/ языки побеждающа./ Якоже убо Лиеву низложил еси гордыню,/ и на подвиг дерзновенна сотворив Нестора,/ тако, святе Димитрие,/ Христу Богу молися// даровати нам велию милость.

Кондак, глас 2:

Кровей твоих струями, Димитрие,/ Церковь Бог обагри,/ давый тебе крепость непобедимую/ и соблюдая град твой невредим,// того бо еси утверждение.

Величання:

Величаем тя, страстотерпче святый Димитрие, и чтим честная страдания твоя, яже за Христа претерпел еси.

Молитва:

Святый и славный великомучениче Христов Димитрие, скорый помощниче и теплый заступниче с верою притекающих к тебе! Предстоя с дерзновением Небесному Царю, испроси у Него прощение согрешений наших и о еже избавитися нам от всегубительныя язвы, труса, потопа, огня, меча и вечныя казни. Моли благость Его, еже ущедрити град сей, обитель сию и всякую страну христианскую. Исходатайствуй у Царя Царствующих на враги победу и одоление православным христианам, всей державе православной мир, тишину, твердость в вере и преспеяние во благочестии; нам же, чтущим честную память твою, испроси благодатное укрепление на дела благая, да благоутробное Владыце нашему Христу Богу зде творяще, сподобимся молитвами твоими наследовати Царствие Небесное для вечнаго прославления Его со Отцем и Святым Духом. Аминь.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Призначено нового духівника Вінницької єпархії

У день свята Вознесіння Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій призначив нового духівника Вінницької єпархії Української Православної Церкви. На посаду Духівника Вінницької єпархії обраний почесний настоятель Собору Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці протоієрей Олексій Мельничук. Митрополит Варсонофій від імені духовенства та вірян Вінницької єпархії висловлює щиру подякую попередньому духівнику єпархії протоієрею Володимиру Цвику, за багаторічні […]

17.06.2024

Клірики Барського благочиння звершили погребіння воїна Олександра Болеска

17 червня 2024 року, в храмі Покрова Пресвятої Богородиці села Черешки було звершено чин погребіння загиблого Захисника України воїна Болеска Олександра, 9 березня 1987 року народження. Погребіння очолив настоятель храму протоієрей Андрій Холод, разом з кліриками Барського благочиння. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким загиблого Героя. Нехай Господь упокоїть його душу в Царстві Небесному, та […]

17.06.2024

Недільне архієрейське богослужіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці

16 червня 2024 року, у Неділю святих отців І Вселенського Собору, післясвято Вознесіння Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, протоієрей Георгій Мельничук, керівник служби протоколу архідиякон Миколай Кравець та завідувач канцелярії Вінницької єпархії архідиякон Філарет (Олівінський). Після […]

16.06.2024