Митрополит Варсонофій звершив літію на могилах перших священиків Павлівки

18.09.2020

17 вересня митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, у співслужінні секретаря єпархії, священиків Вінниці та Вінницького району, звершив заупокійну літію на могилах перших священиків села Павлівки, які знаходяться на закритому старовинному кладовищі.

Ініціатором заупокійної молитви є прот. Борис Пентюк — настотель храму собора св. прор. Іоанна Предтечі у Вінниці. Село Павлівка є малою батьківщиною для отця Бориса, три роки тому священик разом зі своїми колишніми однокласниками підняли із землі старі кам‘яні хрести на місці поховань перших священиків села.

На літії були присутні місцеві жителі, а також члени спілки письменників Вінницької області.

Архієрей і священики молились перед могилами: прот. Михаїла і його сина Мирона Севадзицьких та їх зятя Порфирія Добротворського. На одному із хрестів є дата смерті, яка співпадає із днем смерті отця Порфирія — 1847 рік.

Ці священики є засновниками церкви в селі Павлівка і являються прапрадідом, прадідом і відповідно дідом поета Степана Руданського.

По заверешні молитви владика поклав квіти до могил покійних священиків.

Вкінці було зроблене спільне фото, на якому присутня старенька бабуся (спереду о. Бориса), яка добре знає історію села і була дуже рада зустрічі з митрополитом Варсонофієм біля старих могил священиків.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Всенічне бдіння напередодні недільного дня в Браїлівській обителі

23 вересня 2023 року, напередодні 16-ї Неділі після П’ятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в Троїцькому кафедральному соборі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики Браїлівської обителі. За відправою також молилась настоятелька Браїлівського монастиря ігуменя Антонія (Стеценко), настоятелька Архангело-Михайлівського Одеського жіночого монастиря ігуменя Серафима (Шевчик), сестри, парафіяни та паломники святої обителі. Нагадаємо, завтра […]

23.09.2023

У Вознесенському храмі Уланова вшанували памʼять святителя Феодосія Чернігівського

22 вересня 2023 року, в день пам’яті святителя Феодосія архієпископа Чернігівського, в храмі Вознесіння Господнього села Уланів Хмільницького району відбулося святкове богослужіння на честь престольного свята. З благословення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія богослужіння очолив благочинний Хмільницького округу — протоієрей Олексій Бачинський, якому співслужили настоятель храму — протоієрей Ярослав Микитин та клірики благочиння. Після Божественної […]

23.09.2023

В Літинському благочинні звершили погребіння загиблого воїна Юрія Попика

20 вересня 2023 року, священики Літинського церковного округу звершили чин похорону жителя села Кожухів, загиблого Захисника України — воїна Попика Юрія Григоровича. З благословення митрополита Варсонофія чин погребіння звершив благочинний Літинського округу — протоієрей Олег Макар та клірики благочиння. Воїн Юрій Попик загинув під час виконання бойового завдання, мужньо захищаючи кордони та Незалежність України на […]

22.09.2023