Митрополит Варсонофій звершив літію на могилах перших священиків Павлівки

18.09.2020

17 вересня митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, у співслужінні секретаря єпархії, священиків Вінниці та Вінницького району, звершив заупокійну літію на могилах перших священиків села Павлівки, які знаходяться на закритому старовинному кладовищі.

Ініціатором заупокійної молитви є прот. Борис Пентюк — настотель храму собора св. прор. Іоанна Предтечі у Вінниці. Село Павлівка є малою батьківщиною для отця Бориса, три роки тому священик разом зі своїми колишніми однокласниками підняли із землі старі кам‘яні хрести на місці поховань перших священиків села.

На літії були присутні місцеві жителі, а також члени спілки письменників Вінницької області.

Архієрей і священики молились перед могилами: прот. Михаїла і його сина Мирона Севадзицьких та їх зятя Порфирія Добротворського. На одному із хрестів є дата смерті, яка співпадає із днем смерті отця Порфирія — 1847 рік.

Ці священики є засновниками церкви в селі Павлівка і являються прапрадідом, прадідом і відповідно дідом поета Степана Руданського.

По заверешні молитви владика поклав квіти до могил покійних священиків.

Вкінці було зроблене спільне фото, на якому присутня старенька бабуся (спереду о. Бориса), яка добре знає історію села і була дуже рада зустрічі з митрополитом Варсонофієм біля старих могил священиків.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023