Наш Бог — живий, а не «Бог онлайн». Не можна замінити Причастя або Сповідь переглядом трансляції, — митрополит Климент

13.04.2020

11 квітня 2020 року голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент пояснив, що онлайн-трансляція не може стати заміною богослужіння, і не можна нею замінити Причастя або Сповідь. Про це він сказав в інтерв’ю  «Радіо Свобода».

Відповідаючи на питання журналістки, чи будуть в УПЦ проводитися богослужіння в присутності віруючих або їх замінять трансляціями онлайн, митрополит Климент підкреслив: «Звичайно, служби будуть проводиться. Президент сказав, що служби скасовуватися не будуть».

Говорячи про онлайн-трансляці, він зазначив: «Онлайн трансляція – це не богослужіння. У нас Бог – Бог живий, а не «Бог онлайн». Тому ніколи не можна замінити Причастя або Сповідь онлайн-трансляцією. Це буде неправильно і нас люди не зрозуміють».

«У нас є Блаженніший Митрополит Онуфрій, вказівками якого ми визначаємо всі обставини нашого життя, – сказав митрополит Климент.

Пояснюючи, як будуть проходити Пасхальні богослужіння, ієрарх сказав: «Відповідно до того, що вирішив Священний Синод, у нас, як і у всіх інших конфесіях, будуть проходити богослужіння і у Вербну неділю, і в усі інші дні, але ми закликаємо всіх людей дотримуватися тих норм, які визначаються карантином».

Він додав, що в храмі може знаходитися не більше 10 людей. Таїнства Причастя і Сповіді, за словами архієрея, будуть проходити без змін.

На запитання ведучої, чи не хоче УПЦ наслідувати приклад папи римського, який служить сьогодні на самоті на площі Святого Петра, архієрей відповів негативно, і підкреслив, що коли влада України дозволяє проведення богослужінь, Церква не має наміру відмовлятися від присутності прихожан.

За словами ієрарха, оскільки влада не забороняла богослужіння, вони будуть проводититися. Він навів приклад Болгарії, де в період карантину також поводять богослужіння і не закривають храми. «Це якийсь стереотип, що в церквах поширюється інфекція», – додав він.

Митрополит Климент підкреслив, що храм – це місце, де люди, які не одержують допомоги, «можуть отримати зцілення і Божественну допомогу. Тому це злочин – закривати церкву і намагатися переводити її в якийсь інший формат. У нас, в Україні, є безліч чудотворних ікон, які зцілювали віруючих під час епідемій, складних життєвих обставин».

Джерело: https://spzh.news/ua/news/70409-nikogda-onlajn-translyacija-ne-zamenit-ispovedi-i-prichastija—ijerarkh-upc

Читайте також: Держслужбу етнополітики створювали для тиску на Церкву, – Офіс президента

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В Браїлівській обителі вшанували памʼять схіархімандрита Кирила (Соколова)

28 листопада 2023 року, в день 7-х роковин блаженної кончини приснопамʼятного схіархімандрита Кирила (Соколова), в Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійну Божественну літургію. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, якому співслужили клірики Браїлівської обителі та гості у священному сані. За літургією також молилась настоятелька ігуменя Антонія, сестри, парафіяни та паломники монастиря. За літургією були […]

28.11.2023

Парафіяни храму Чуда Архістратига Михаїла в Хонях зібрали продукти та одяг для пацієнтів лікарні ім. акад. Ющенка

Парафіянами храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали та передали для пацієнтів Вінницької обласної психоневрологічної лікарні імені академіка О.І.Ющенка продукти харчування, печиво, солодощі та необхідний одяг. Гуманітарну допомогу в лікарню доставив настоятель храму протоієрей Василій Августінов. Підписуйтесь на наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

28.11.2023

Депутати Верховної Ради вимагають міжнародної експертизи законопроекту щодо заборони релігійних організацій 

53 депутати Верховної Ради поставили свої підписи під зверненням до Спікера українського парламенту з вимогою спрямувати проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, на експертизу до Європейської комісії за демократію через право при Раді Європи, яка отримала назву Венеційської комісії. Зважаючи на широку […]

27.11.2023