ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ Високопреосвященнішого Варсонофія митрополита Вінницького і Барського

01.05.2024


Духовенству, чернецтву і всім вірним чадам Вінницької єпархії Української Православної Церкви

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

У святий і спасительний день Христового Воскресіння Церква звертається до нас словами святкового піснеспіву із закликом увійти в радість Господа й Спасителя нашого Іісуса Христа, аби «в особливому дні Воскресіння Царства Христового приобщитись», адже головний сенс події, яка відбулась в Єрусалимі понад дві тисячі років тому і яку у всій повноті та неповторності переживаємо ми нині, полягає саме в тому, що Своїм Преславним Воскресінням Господь Іісус Христос «відкрив нам райські двері», воскресивши Собою рід людський, що, за словами апостола Павла, помер в Адамі. «У цей Великий день Христос покликаний з мерців, яким уподібнився. У цей день Він відбив жало смерті, потрощив похмурі затвори пекла, дарував свободу душам. У цей день поставши від гробу, Він з’явився людям, для котрих народився і помер, пробуджений з мертвих, аби ми, відроджені і такі, що уникли смерті, воскресли з Ним, воскреслим», — пише святитель Григорій Богослов.

Таким чином, Христове Воскресіння стало центральним днем в історії людства, як зазначає преподобний Єфрем Сирін: «…день Воскресіння Господа нашого Іісуса Христа – заснування світу, початок примирення, припинення ворожнечі, руйнування смерті, поразка диявола».

Втім, усі наступні сторіччя безсумнівно свідчать, що після Христового Воскресіння наш світ не став земною подобою раю, адже дарований Спасителем мир лише тоді стає для людей дійсністю, коли самі люди свідомо і вільно приймають Божий дар. В усі віки знаходились люди, народи і держави, що нехтували миром Христовим, свідомо обираючи шлях ворожнечі і гріха. Понад два роки наша держава змушена боротись з ворогом, який вже у наш час зробив саме такий вибір. Українська Православна Церква не шкодує зусиль для допомоги захисникам, мирному населенню та постраждалим від війни, але головним у служінні Церкви під час війни є молитовне заступництво перед Богом за Україну. Незважаючи ні на які перешкоди, повнота нашої Церкви невтомно молиться про мир і милість для нашого народу, адже Той, хто напередодні хресних страждань сказав учням «зоставляю вам мир, мир Свій даю вам» (Ін. 14:27), має силу дати мир і нашій країні.

Все це відбувається у надзвичайно складних для Церкви умовах, адже до утисків та переслідувань нині додалась безпосередня загроза її діяльності та існуванню. Однак, кому як не нам, християнам, знати, що навіть за Голгофою слідує Воскресіння, а випробування не тривають вічно, бо, за словами преподобного Феодора Студита «не залишає Христос жезла на жеребі Своєму».

З надією і вірою увійдемо в дійсність Господнього Воскресіння, будемо пам’ятати, що спокуси та скорботи тимчасові, а Пасхальна радість є вічною і радості цієї, за словом Господа, ніхто не відійме від нас.

Всечесні отці, боголюбиві іноки та інокині, дорогі брати і сестри, від усього серця вітаю вас із святом Воскресіння Господа нашого Іісуса Христа! Благодать воскреслого Господа нехай перебуває зі всіма нами!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

+ Варсонофій
митрополит Вінницький і Барський

м. Вінниця, Пасха Христова 2024 рік

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Завершується набір до паломницької групи, яка відвідає святині Греції

Паломники візьмуть участь у святкуванні на честь святителя Спиридона Триміфунтського на острові Керкіра — у святковій Літургії та урочистій хресній ході з мощами святителя. Відвідають стародавні монастирі та святині острову. Також у програмі острови Егіна та Евія, можливість вклонитись мощам святителя Нектрія Егінського і праведного Іоана Руського. Окрім цього паломники вклоняться поясу Пресвятої Богородиці та […]

15.07.2024

Звернення Блаженнішого Митрополита Онуфрія з нагоди Дня української державності

Дорогі брати і сестри! Шановні українці! Сердечно вітаю всіх вас з Днем української державності! Сьогоднішнє свято хоч є недавнім щодо дати його встановлення, однак історія нашої славної Держави сягає в глибину століть. Древня Київська Русь, спадкоємницею якої є сучасна Україна, закарбувала в нашій пам’яті імена славетних князів та воєначальників, які трудилися над розвитком та захистом нашої […]

15.07.2024

Недільне богослужіння архіпастиря у Андріє-Володимирському храмі міста Києва

14 липня 2024 року, у 3-ю Неділю після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Андріє-Володимирському храмі міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний храму протоієрей Павел Білий, клірики парафії та гості у священному сані. Після читання Євангельського уривку архіпастир звернувся до вірян зі словом проповіді. За літургією помолились про перемогу і мир […]

14.07.2024