A
29.04.2024
Страсна седмиця – найсуворіша, поряд з першою седмицею Великого посту. У ці дні Церква згадує останні дні земного життя Ісуса Христа.
У понеділок, 29 квітня 2024 року, православні віруючі вступили в Страсну седмицю – останній тиждень перед Пасхою, присвячений спогадам про останні дні земного життя Спасителя, Його страждання, розп’яття, хресну смерть і поховання.
Кожен день Страсного тижня – великий і святий, і в кожен з них в храмах здійснюються особливі служби.
Перший день седмиці – Великий Понеділок, так само як і Великий Вівторок, – це спогад про останні проповіді Господа перед народом в Єрусалимі. У євангельському читанні Великого Понеділка згадується старозавітний пророк Іосиф, якого Господь наділив даром провидіння, що викликало обурення і заздрість його братів. Змовившись, вони продали його в рабство до Єгипту, де у визначений час він врятував народ від страшних напастей. Іосиф є свого роду прообразом Спасителя Ісуса Христа, якого зрадили і прирекли на страждання, але, зійшовши на Хрест, Він подарував нам життя вічне. Також в цей день читається Євангеліє про Друге Пришестя Христове і згадується кілька притч – про злих виноградярів і про безплідну смоковницю, в яких укладено символ народу Ізраїлю, що відкинули і засудили Сина Божого на смерть.
У Велику Середу Церква згадуватиме зраду Спасителя одним з Його учнів – Іудою Іскаріотом.
У Великий, або Чистий четвер буде згадуватися Таємна Вечеря – збори Господа з учнями, на яких Він встановив Таїнство Євхаристії.
Велика П’ятниця – найскорботніший день – спогад про страждання Христа і Його смерть на хресті. В цей день на середину храмів для поклоніння віруючих виносяться Плащаниці. До пасхальної заутрені (опівночі на неділю) Плащаниці будуть перебувати в храмах, потім їх занесуть у вівтарі і покладуть на престоли, де вони будуть перебувати до свята віддання Пасхи.
У Велику Суботу віруючі будуть згадувати про перебування тіла Спасителя у гробі і про те, що душею Він зійшов у пекло, щоб проповідувати там і вивести звідти в Царство Небесне старозавітних праведників.
У неділю, 5 травня 2024 року, Православна Церква відзначить Пасху, Світле Христове Воскресіння.
Також слідкуйте за розкладом архієрейських богослужінь на Страсну седмицю і Пасху, підписавшись на наш канал у Telegram.
За матеріалами Волинської єпархії УПЦ.
Увечері 3 листопада 2024 року, Високопреосвященніший Варсонофій, митрополит Вінницький і Барський, очолив Всенічне бдіння напередодні вшанування Казанської ікони Божої Матері у Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі. Владиці співслужили клірики Браїлівського монастиря, а також на молитві була присутня настоятелька ігуменія Антонія (Стеценко), сестри та парафіяни обителі. Під час Всенічного бдіння до ставленицької присяги був приведений диякон Ілля […]
03.11.2024
3 листопада у Неділю 19-ту після Пʼятидесятниці митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. За богослужінням також молився духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук. За богослужінням були піднесені молитви про перемогу і […]
03.11.2024
2 листопада 2024 року, напередодні 19-ї Неділі після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Завтра архіпастир звершить Божественну літургію у цьому ж храмі. Початок о […]
02.11.2024