A
31.03.2024
31 березня 2024 року, у 2-у Неділю Великого посту, день Собору преподобних отців Києво-Печерських, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі преподобного Агапіта Печерського Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Його Блаженству співслужили архієреї Української Православної Церкви, серед них керуючий Вінницькою єпархією – митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, духовенство Києво-Печерської Лаври та гості свята у священному сані.
Перед Літургією Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив чин хіротесії у чтеці над студентами 4-го курсу Київської духовної семінарії.
Чтець – перший чин кліру Православної Церкви, перший ступінь церковнослужителя. В чтеці посвячує єпископ через хіротесію – священнодійство, яке звершується архієрейським благословенням та покладанням рук на знак затвердження на церковній посаді. Обов’язком того, хто прийняв це служіння, є читання богослужбових текстів та Священного Писання (окрім Євангелія) у храмі. У давнину чтеці не лише читали Священне Писання, але й тлумачили його і перекладали на місцеву мову, що вимагало значної освіченості. У чині чтеця розпочинали своє служіння Церкві великі святі отці: свт. Григорій Богослов, свт. Василій Великий та свт. Іоанн Златоуст. У Київських духовних школах традиційно постриг звершують над студентами випускного курсу семінарії в одну з неділь Великого посту.
На малому вході Предстоятель відзначив богослужбовими нагородами насельників Лаври у священному сані.
Після читання Євангельського зачала, Блаженніший Предстоятель звернувся до вірян із словом проповіді.
Під час богослужіння Предстоятель підніс особливі молитви про мир в Україні. Також Блаженніший владика звершив дві хіротонії над студентами Київської духовної академії: священицьку – над дияконом Вадимом Сварчевським та дияконську – над чтецем Віталієм Борківським.
Після літургії відбувся чин славлення перед іконою преподобних отців Печерських, а також Предстоятель привітав усіх зі святом.
Підписуйтесь на наші новини в Telegram — швидко, зручно та завжди під рукою у вашому телефоні!
23 липня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій відвідав літній Православний дитячий табір «СТЕЖИНА ДОБРА». Архіпастир поспілкувався з організаторами та учасниками літнього табору. Цього дня у таборі відбувся концерт, де дітки змогли проявити свої таланти. Владика Варсонофій подякував отцю Петру Шавулі, директору Вʼячеславу Михайловичу Скакуну, організаторам, наставникам та учасникам за прекрасне свято, а також […]
26.07.2024
24 липня 2024 року, в день памʼяті святої рівноапостольної великої княгині Ольги, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій співслужив за Божественною літургією Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію в Ольгинському соборі міста Києва. На Малому вході Предстоятель нагородив почесного настоятеля собору протоієрея Всеволода Рибчинського Орденом Української Православної Церкви преподобного Іова Почаївського І ступеня; настоятеля собору […]
24.07.2024
23 липня 2024 року, в день памʼяті преподобного Антонія Києво-Печерського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), клірики обителі та гості у священному сані. За богослужінням молилась іменинниця, настоятелька обителі ігуменя Антонія (Стеценко), […]
23.07.2024