Собор Преподобних отців Печерських. Предстоятель разом з єпископатом звершили літургію у Києво-Печерській Лаврі

31.03.2024

31 березня 2024 року, у 2-у Неділю Великого посту, день Собору преподобних отців Києво-Печерських, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі преподобного Агапіта Печерського Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили архієреї Української Православної Церкви, серед них керуючий Вінницькою єпархією – митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, духовенство Києво-Печерської Лаври та гості свята у священному сані.

Перед Літургією Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив чин хіротесії у чтеці над студентами 4-го курсу Київської духовної семінарії.

Чтець – перший чин кліру Православної Церкви, перший ступінь церковнослужителя. В чтеці посвячує єпископ через хіротесію – священнодійство, яке звершується архієрейським благословенням та покладанням рук на знак затвердження на церковній посаді. Обов’язком того, хто прийняв це служіння, є читання богослужбових текстів та Священного Писання (окрім Євангелія) у храмі. У давнину чтеці не лише читали Священне Писання, але й тлумачили його і перекладали на місцеву мову, що вимагало значної освіченості. У чині чтеця розпочинали своє служіння Церкві великі святі отці: свт. Григорій Богослов, свт. Василій Великий та свт. Іоанн Златоуст. У Київських духовних школах традиційно постриг звершують над студентами випускного курсу семінарії в одну з неділь Великого посту.

На малому вході Предстоятель відзначив богослужбовими нагородами насельників Лаври у священному сані.

Після читання Євангельського зачала, Блаженніший Предстоятель звернувся до вірян із словом проповіді.

Під час богослужіння Предстоятель підніс особливі молитви про мир в Україні. Також Блаженніший владика звершив дві хіротонії над студентами Київської духовної академії: священицьку – над дияконом Вадимом Сварчевським та дияконську – над чтецем Віталієм Борківським.

Після літургії відбувся чин славлення перед іконою преподобних отців Печерських, а також Предстоятель привітав усіх зі святом.

Підписуйтесь на наші новини в Telegram — швидко, зручно та завжди під рукою у вашому телефоні!

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Недільне богослужіння в Андріє-Володимирському храмі столиці

21 квітня 2024 року, у Неділю 5-ту Великого посту, преподобної Марії Єгипетської, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, митрополит Варсонофій звершив Божественну літургію в Андріє-Володимирському храмі столиці. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму. За літургією були піднесені особливі молитви про мир та позбавлення України від загарбників. Після літургії архіпастир звернувся до вірян зі […]

21.04.2024

Субота акафіста. Архієрейське богослужіння у Вінницькому районі

20 квітня 2024 року, в Суботу акафіста та день вшанування ікони Божої Матері «Золоте яблуко»митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі великомученика Георгія Побідоносця, що на Вінницьких хуторах. Архіпастирю співслужили: благочинний Вінницького районного округу протоієрей Миколай Строк; ігумен Лемешівського чоловічого монастиря архімандрит Марк (Барановський), настоятель храму протоієрей Георгій Холодюк, клірики благочиння та […]

20.04.2024

Субота акафіста. Похвала Пресвятої Богородиці — історія свята

У суботу 5-ї седмиці Великого посту православні християни з особливими молитовними почуттями і шаною прославляють Пречисту Богородицю Діву Марію. Цей день за церковним календарем отримав назву Похвали Божої Матері, або ж суботи акафіста. На утрені, яку зазвичай звершують ввечері у п’ятницю, у храмах співається акафіст Божій Матері «Радуйся Невісто Неневістная». У ньому прославляються події земного […]

20.04.2024