A
23.03.2024
23 березня 2024 року, в суботу 1-ї седмиці Святої Великої Чотиридесятниці, в день пам’яті 40-ка мучеників Севастійських, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі на честь святителя Луки, архієпископа Кримського міста Вінниці.
Його Високопреосвященству співслужили: благочинний першого міського церковного округу протоієрей Богдан Маліновський; настоятель храму протоієрей Володимир Тютенко та клірики храму. Дияконський чин звершили: архідиякон Миколай Кравець та ієродиякон Філарет (Олівінський).
Цього дня парафія відзначає 16-ту річницю з дня освячення престолу і храму на честь сповідника Православної віри ХХ століття — святителя Луки (Войно-Ясенецького), архієпископа Сімферопольського і Кримського.
Після читання святого Євангелія архієрей звернувся до вірян зі словом проповіді.
Під час літургії архієрей коліноприклонно підніс особливі молитви про мир на українській землі; за Святу Православну Церкву, яка сьогодні знову потерпає утиски; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому. Також були піднесені заупокійні молитви за усіх полеглих воїнів, невинно вбитих під час війни українців та усіх спочилих православних християн.
Наприкінці Літургії архієрей прочитав молитву, а духовенство з народом проспівали величання святим 40 мученикам Севастійським. На завершення архіпастир подякував за спільну соборну молитву та привітав з річницею освячення храму святителя Луки Кримського. Насамкінець було зроблене спільне фото, а на церковному подвірʼї для усіх вірян була накрита трапеза.
Підписуйтесь на наші новини в Telegram — швидко, зручно та завжди під рукою у вашому телефоні!
23 липня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій відвідав літній Православний дитячий табір «СТЕЖИНА ДОБРА». Архіпастир поспілкувався з організаторами та учасниками літнього табору. Цього дня у таборі відбувся концерт, де дітки змогли проявити свої таланти. Владика Варсонофій подякував отцю Петру Шавулі, директору Вʼячеславу Михайловичу Скакуну, організаторам, наставникам та учасникам за прекрасне свято, а також […]
26.07.2024
24 липня 2024 року, в день памʼяті святої рівноапостольної великої княгині Ольги, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій співслужив за Божественною літургією Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію в Ольгинському соборі міста Києва. На Малому вході Предстоятель нагородив почесного настоятеля собору протоієрея Всеволода Рибчинського Орденом Української Православної Церкви преподобного Іова Почаївського І ступеня; настоятеля собору […]
24.07.2024
23 липня 2024 року, в день памʼяті преподобного Антонія Києво-Печерського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), клірики обителі та гості у священному сані. За богослужінням молилась іменинниця, настоятелька обителі ігуменя Антонія (Стеценко), […]
23.07.2024