Вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія до Дня Соборності України

22.01.2024

Дорогі брати і сестри! Шановні українці!

Вітаю всіх вас з Днем Соборності України! Вітаю зі святом, яке нагадує нам про необхідність єдності, в якій полягає сила кожного народу. Саме таку силу з перших днів повномасштабної війни явив наш український народ, а всі ми з вами були активними учасниками прояву та будівничими цієї єдності.

Всі роки незалежності нашої країни Українська Православна Церква незмінно стоїть на засадах Української державності, рішуче засуджуючи будь-які посягання на міжнародно визнані кордони нашої країни. Саме тому в перший день війни наша Церква чітко заявила, що Україна це наша держава, що Україна це наша рідна країна і ми будемо її захищати! Свідченням нашої державницької позиції є також велика кількість вірян Української Православної Церкви, які захищають Батьківщину у лавах Збройних Сил України, виконують гуманітарні місії та займаються волонтерством.

На жаль, з перебігом війни народна єдність почала слабнути, що не може не викликати нашого занепокоєння. Зокрема, весь 2023 рік в релігійній сфері нашої країни пройшов під знаком тиску на Українську Православну Церкву. Серед наших вірян ці події викликали неприємний і гіркий подив із нерозумінням цих дій, адже тиснучи на Церкву, тим самим чиниться тиск на власних громадян, які є одночасно вірянами Церкви і частиною українського суспільства. Це все точно не сприяє єдності й консолідації нашого народу, традиційною і невід’ємною частиною якого є й наша Церква.

Історія також вчить нас тому, що тільки той народ перемагає, який перебуває в єдності, а навіть якщо і терпить поразку, то зберігається в історії. Ми знаємо народи, які упродовж багатьох століть не мали власної незалежності, зазнавали поневолення, проте, будучи внутрішньо єдиними, знову поверталися на сцену світової історії, виборюючи свою самостійність. Саме зараз ми переживаємо історичний момент, коли Україна особливо потребує такої єдності. Вважаю, що для спротиву небезпекам державності ми маємо перемогти мислення, яке розділяє українців, та утвердити сили, що сприяють утвердженню України як єдності в різноманітті.

“Як то добре і як то гарно, коли брати живуть у згоді” (Пс. 132, 1). Нехай ці слова Святого Письма будуть для нас усіх дороговказом в подальшому захисті, будівництві і розвитку нашої країни.

Дорогі брати і сестри, шановні українці, закликаю сьогодні всіх вас до молитви за єдність України. Прошу молитися всіх тих з вас, хто проживає на окупованих територіях, і тих, хто проживає в діаспорі, адже всі ви продовжуєте бути і належати до тіла нашого українського народу. А також особливі молитви піднесемо сьогодні за тих наших братів і сестер, які стоять на захисті нашої держави — за наших мужніх захисників і захисниць, які захищають країну від ворогів заради відновлення цілісності нашої держави і повернення на нашу землю миру та спокою.

Нехай благословення Боже буде зі всіма нами і з нашою соборною Україною!

+ОНУФРІЙ
Митрополит Київський і всієї України
Предстоятель Української Православної Церкви

Підписуйтесь на наші новини в Telegram — швидко, зручно та завжди під рукою у вашому телефоні!


Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Чергова замовна брехлива стаття у «33-ому»

16 лютого на сайті газети «33 канал» було опубліковано матеріал Тетяни Квасюк під назвою «Терор матушці влаштували священики УПЦ (МП) та віряни». Нам добре відоме упереджене ставлення цього видання до Української Православної Церкви і, скоріш за все, на чергову порцію наклепу та образ на адресу Вінницької єпархії УПЦ навряд чи хто звернув би зайву увагу, якби не людина, яка розповсюджує очевидну брехню і ницість, з […]

21.02.2024

24 лютого у всіх храмах та монастирях Вінницької єпархії помоляться за загиблих під час війни та звершать молебні за захисників України

24 лютого 2024 року, в другі роковини з початку трагічних подій, повʼязаних з повномасштабною російською військовою агресією проти України, з благословення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, у всіх храмах та монастирях Вінницької єпархії Української Православної Церкви будуть звершені панахиди за загиблими і померлими під час цієї війни, а також молебні за захисників і захисниць України […]

20.02.2024

Архіпастир відзначив день свого Небесного Покровителя — преподобного Варсонофія Великого

19 лютого 2024 року, у день пам’яті преподобного Варсонофія Великого, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики Вінницької єпархії та гості у священному сані. Цього дня, свята Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Варсонофія Великого, Небесного Покровителя нашого архіпастиря. Богослужбові піснеспіви виконував сестринський хор під управлінням […]

19.02.2024