РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Вінницького і Барського Варсонофія духовенству, чернецтву і всім вірним Вінницької єпархії

05.01.2024

Всечесні отці, боголюбиві іноки та інокині, дорогі брати і сестри! З сердечною радістю вітаю вас зі святом Різдва Христового!

«Велике та дивне таїнство бачимо нині ми». Пастирі з радісними окликами являються вісниками до синів людських. Вгорі співають ангели, проголошують гімни архангели; небесні херувими і серафими оспівують хвалу на славу Бога. Усі разом звершують радісне свято, бачачи Бога на землі та людину, що береться на небеса», — писав свт. Григорій Неокесарійський.

Про пришестя у світ Спасителя було сповіщено ангелами: «Сьогодні в місті Давидовім народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь» (Лк. 2:11). Водночас, ангельське благовістя було благовістям миру: «Слава Богу на висоті, і на землі мир, у людях добра воля»! (Лк. 2:14) Отже, сповіщаючи про прихід у світ Спасителя, ангели благовіствують мир і їх благовістя співзвучне із пророцтвом Ісаії: «І мечі свої перекують вони на плуги, а списи свої на серпи. Не підійме меча народ проти народу, і більше не будуть навчатись війни!» (Іс. 2:4). Вустами пророка Бог відкриває нам Своє бачення світу, дає зрозуміти Свій творчій задум стосовно світу і людини в ньому.

Від самого початку втіленню цього задуму завадив гріх наших прабатьків і, власне, для того, аби виправити трагічну помилку Адама, у світ приходить Христос. І завдяки Його пришестю ця віддавна втрачена можливість знову стає доступною людині. Втім, незмінним залишається головне: аби бути у мирі з Богом, аби жити у світі де панує мир і Божа правда, людина повинна не лише хотіти чи прагнути цього, вона мусить підкорити правді Божій всю себе і стати носієм миру для близьких та оточуючих, власним життям виконуючи євангельський заклик: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими стануть» (Мф. 5:9).

На жаль, нині ми спостерігаємо навколо себе зовсім протилежне: ворогу роду людського мало було розв’язати кровопролитну війну, від якої Україна потерпає вже майже два роки, тепер він сіє розбрат вже всередині країни, підбурюючи наших же співбратів та співвітчизників на значно страшнішу та згубнішу війну – війну проти Церкви Христової.
Втім, немає сумніву, що усі ми, незалежно від віри, від поглядів, від уподобань, у першу чергу прагнемо миру. Наші постійні молитви звернені до Господа за усіх українських військових, які захищають країну, перебуваючи в надскладних умовах, а також і за весь багатостраждальний український народ.

Поки що лукавому вдається розділити нас, навіюючи найбільш слабким та вразливим ненависть до Церкви та віри християнської. Але нам добре відомо, що війну, яку диявол веде проти вірних Христових, він програв вже дві тисячі років тому. Христос переміг ворога Своїм Хрестом и Воскресінням, а початок цієї перемоги було покладено в день Різдва у Вифлеємській печері.

Звернімося ж сьогодні до новонародженого Христа з молитвою про те, аби спільне для всіх прагнення миру об’єднало нас у спільному зусиллі для його здобуття. Ось як про це пише преподобний Єфрем Сирін: «Ця ніч доставляє мир та тишу всесвіту. Ця ніч належить Всемилостевиму, тому нехай кожен відкладе лють та суворість; належить Смиренному, нехай кожен приборкає свою гордість та смирить свою зверхність. Нині засяяв день милості, то ж не переслідує ніхто помстою нанесеної йому образи; настав день радості, то ж не буде ніхто провиною журби і скорботи для іншого».

+ Варсонофій

митрополит Вінницький і Барський
м. Вінниця, Різдво Христове 2023/24 р.

Підписуйтесь на наші новини в Telegram — швидко, зручно та завжди під рукою у вашому телефоні!

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Новий графік роботи єпархіального складу

Розпорядженням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія від 17 червня 2024 року, затвердженого новий графік роботи для єпархіального складу-магазину. Відтепер склад-магазин працюватиме за наступним принципом: ПОНЕДІЛОК і ПʼЯТНИЦЯ з 11:00 до 14:00; ВІВТОРОК – ЧЕТВЕР з 10:00 до 17:00. Нагадуємо, єпархіальний склад знаходиться у приватному секторі мікрорайону Пирогово, за адресою: вул. ЯРОСЛАВА МУДРОГО, 52. Також підписуйтесь […]

18.06.2024

Призначено нового духівника Вінницької єпархії

У день свята Вознесіння Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій призначив нового духівника Вінницької єпархії Української Православної Церкви. На посаду Духівника Вінницької єпархії обраний почесний настоятель Собору Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці протоієрей Олексій Мельничук. Митрополит Варсонофій від імені духовенства та вірян Вінницької єпархії висловлює щиру подякую попередньому духівнику єпархії протоієрею Володимиру Цвику, за багаторічні […]

17.06.2024

Клірики Барського благочиння звершили погребіння воїна Олександра Болеска

17 червня 2024 року, в храмі Покрова Пресвятої Богородиці села Черешки було звершено чин погребіння загиблого Захисника України воїна Болеска Олександра, 9 березня 1987 року народження. Погребіння очолив настоятель храму протоієрей Андрій Холод, разом з кліриками Барського благочиння. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким загиблого Героя. Нехай Господь упокоїть його душу в Царстві Небесному, та […]

17.06.2024