A
29.12.2023
29 грудня 2023 року, на 49-му році життя, після тривалої важкої хвороби, відійшов до Господа клірик Вінницької єпархії — протоієрей Олексій Наваліхін.
Священик народився 15 липня 1975 року. Навчався у Вінницькій 30-й загальноосвітній школі, а також в 7-у будівельному училищі. У 1994 році вступив до Київської духовної семінарії, після закінчення якої продовжив навчання в академії.
В 1998 році рукопокладений в диякона, тодішнім архієпископом Вінницьким і Могилів-Подільським Макарієм (Свистуном), а згодом 2 червня 1998 року, рукопокладений в сан священника в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Вінниці.
Протягом трьох років отець Олексій ніс своє служіння в Хмільницькому благочинні. Був настоятелем місцевих парафій сіл Думенки, Лозова та Вугли.
З 1999 року, разом із своїм рідним братом протоієреєм Сергієм, отець Олексій розпочав будівництво храму святої блаженної Ксенії, на березі річки Південний Буг у Вінниці. Останні роки життя отець Олексій боровся із важкою хворобою, переніс багато операцій, але не покидав священицьке служіння і щоразу, коли була змога звершував богослужіння.
Останніми днями стан здоровʼя священника різко погіршився. Сьогодні 29 грудня, о 2:35 ночі, отець Олексій відійшов до Господа.
Митрополит Варсонофій від імені духовенства та вірян Вінницької єпархії, а також від себе особисто висловлює щирі співчуття родині спочилого, матінці Ксенії, дітям, внукам, а також парафіянам храму святої блаженної Ксенії, де жив і ніс своє пастирське служіння отець Олексій Наваліхін. Молимось за упокій його безсмертної душі!
Заупокійне богослужіння та чин погребіння отця Олексія відбудеться в неділю 31 грудня, в храмі святої блаженної Ксенії міста Вінниці (вул. В’ячеслава Чорновола, 2а). Початок літургії о 8:00, чин погребіння о 11:00.
Щоб підтримати сім’ю спочилого священника, залишаємо номер картки для пожертв:
(Наваліхіна Ксенія Дмитрівна)
23 липня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій відвідав літній Православний дитячий табір «СТЕЖИНА ДОБРА». Архіпастир поспілкувався з організаторами та учасниками літнього табору. Цього дня у таборі відбувся концерт, де дітки змогли проявити свої таланти. Владика Варсонофій подякував отцю Петру Шавулі, директору Вʼячеславу Михайловичу Скакуну, організаторам, наставникам та учасникам за прекрасне свято, а також […]
26.07.2024
24 липня 2024 року, в день памʼяті святої рівноапостольної великої княгині Ольги, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій співслужив за Божественною літургією Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію в Ольгинському соборі міста Києва. На Малому вході Предстоятель нагородив почесного настоятеля собору протоієрея Всеволода Рибчинського Орденом Української Православної Церкви преподобного Іова Почаївського І ступеня; настоятеля собору […]
24.07.2024
23 липня 2024 року, в день памʼяті преподобного Антонія Києво-Печерського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), клірики обителі та гості у священному сані. За богослужінням молилась іменинниця, настоятелька обителі ігуменя Антонія (Стеценко), […]
23.07.2024