Депутати Верховної Ради вимагають міжнародної експертизи законопроекту щодо заборони релігійних організацій 

27.11.2023

53 депутати Верховної Ради поставили свої підписи під зверненням до Спікера українського парламенту з вимогою спрямувати проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, на експертизу до Європейської комісії за демократію через право при Раді Європи, яка отримала назву Венеційської комісії. Зважаючи на широку дискусію щодо зазначеного законопроєкту в суспільстві, депутати просять встановити, чи відповідає він європейським стандартам та цінностям у галузі права. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

У своєму листі депутати зазначають, що законопроєкт несе загрозу обмеження громадян України у праві на свободу світогляду і віросповідання та порушує принцип верховенства права.

Зокрема, «документ у черговий раз направлений виключно на втручання у внутрішню діяльність релігійних організацій та порушення права людей на свободу віросповідання, яке є фундаментальним і гарантується державою».

У зверненні наголошується, що Держава не має права вказувати віруючим громадянам України, в яку їм церкву ходити, та позбавляти вірян права задовольняти свої релігійні потреби.

Тому проєкт Закону № 8371 запроваджує механізм невиправданого втручання у внутрішні справи релігійної організації та грубо порушує та не відповідає положенням Конституції України і нормам міжнародного права.

Звернення містить розлогий аналіз всіх пунктів законопроєкту, які суперечать як українській Конституції та праву, так і цілій низці міжнародних конвенцій.

«У зв’язку з вищезазначеним, — наголошується у зверненні, — виникла необхідність щодо отримання від Європейської комісії за демократію через право (далі – Венеціанська комісія), як дорадчого органу Ради Європи з питань конституційного права, висновку про відповідність проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, конституційному та міжнародному праву, європейським стандартам і цінностям».

Звернення наразі підписане 53-ма депутатами з різних фракцій.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архієрей звершив Всенічне бдіння у столичному храмі Всіх Святих

13 липня 2024 року, напередодні Неділі 3-ї Неділі після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння у храмі на честь Всіх Святих міста Києва. Архіпастирю співслужили: благочинний храму протоієрей Віктор Дреботій та клірики парафії.

13.07.2024

У день свята первоверховних апостолів Петра і Павла митрополит Варсонофій звершив літургію

12 липня 2024 року, у день свята на честь святих первоверховних апостолів Петра і Павла, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Андріє-Володимирському храмі міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний храму протоієрей Павел Білий, клірики парафії та гості у священному сані. За літургією помолились про перемогу і мир в Україні, про позбавлення від […]

12.07.2024

Архіпастир звершив Всенічне бдіння напередодні памʼяті первоверховних апостолів Петра і Павла

11 липня 2024 року, напередодні свята на честь первоверховних апостолів Петра і Павла, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили духівник єпархії протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук та клірики храму. Дияконський чин очолив особистий секретар архієрея архідиякон Філарет (Олівінський). Завтра, у день […]

11.07.2024