Депутати Верховної Ради вимагають міжнародної експертизи законопроекту щодо заборони релігійних організацій 

27.11.2023

53 депутати Верховної Ради поставили свої підписи під зверненням до Спікера українського парламенту з вимогою спрямувати проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, на експертизу до Європейської комісії за демократію через право при Раді Європи, яка отримала назву Венеційської комісії. Зважаючи на широку дискусію щодо зазначеного законопроєкту в суспільстві, депутати просять встановити, чи відповідає він європейським стандартам та цінностям у галузі права. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

У своєму листі депутати зазначають, що законопроєкт несе загрозу обмеження громадян України у праві на свободу світогляду і віросповідання та порушує принцип верховенства права.

Зокрема, «документ у черговий раз направлений виключно на втручання у внутрішню діяльність релігійних організацій та порушення права людей на свободу віросповідання, яке є фундаментальним і гарантується державою».

У зверненні наголошується, що Держава не має права вказувати віруючим громадянам України, в яку їм церкву ходити, та позбавляти вірян права задовольняти свої релігійні потреби.

Тому проєкт Закону № 8371 запроваджує механізм невиправданого втручання у внутрішні справи релігійної організації та грубо порушує та не відповідає положенням Конституції України і нормам міжнародного права.

Звернення містить розлогий аналіз всіх пунктів законопроєкту, які суперечать як українській Конституції та праву, так і цілій низці міжнародних конвенцій.

«У зв’язку з вищезазначеним, — наголошується у зверненні, — виникла необхідність щодо отримання від Європейської комісії за демократію через право (далі – Венеціанська комісія), як дорадчого органу Ради Європи з питань конституційного права, висновку про відповідність проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, конституційному та міжнародному праву, європейським стандартам і цінностям».

Звернення наразі підписане 53-ма депутатами з різних фракцій.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Чергова замовна брехлива стаття у «33-ому»

16 лютого на сайті газети «33 канал» було опубліковано матеріал Тетяни Квасюк під назвою «Терор матушці влаштували священики УПЦ (МП) та віряни». Нам добре відоме упереджене ставлення цього видання до Української Православної Церкви і, скоріш за все, на чергову порцію наклепу та образ на адресу Вінницької єпархії УПЦ навряд чи хто звернув би зайву увагу, якби не людина, яка розповсюджує очевидну брехню і ницість, з […]

21.02.2024

24 лютого у всіх храмах та монастирях Вінницької єпархії помоляться за загиблих під час війни та звершать молебні за захисників України

24 лютого 2024 року, в другі роковини з початку трагічних подій, повʼязаних з повномасштабною російською військовою агресією проти України, з благословення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, у всіх храмах та монастирях Вінницької єпархії Української Православної Церкви будуть звершені панахиди за загиблими і померлими під час цієї війни, а також молебні за захисників і захисниць України […]

20.02.2024

Архіпастир відзначив день свого Небесного Покровителя — преподобного Варсонофія Великого

19 лютого 2024 року, у день пам’яті преподобного Варсонофія Великого, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики Вінницької єпархії та гості у священному сані. Цього дня, свята Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Варсонофія Великого, Небесного Покровителя нашого архіпастиря. Богослужбові піснеспіви виконував сестринський хор під управлінням […]

19.02.2024