A
23.11.2023
23 листопада 2023 року, в актовому залі навчально-виховного комплексу святого Миколая при Хрестовоздвиженському храмі міста Вінниці, під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, відбулись загальні збори духовенства Вінницької єпархії Української Православної Церкви.
На початку загальних зборів усе духовенство проспівали «Вічну памʼять» Блаженнішому Митрополиту Володимиру (Сабодану), в день 88-ї річниці від дня його народження, а також новопреставленному протоієрею Андрію Фатичу, клірику Козятинського благочинна, який відійшов у вічність на 62-му році життя 31 жовтня 2023 року.
У своїй доповіді архіпастир розповів про події, які відбулись в житті Вінницької єпархії у 2023 році. Митрополит Варсонофій зазначив, що ми живемо в той час, коли ведеться духовна війна, яка направлена проти християн, а також війна збройна, розвʼязала Росією проти України. Також владика зачитав статистичні дані по єпархії, станом на сьогоднішній день.
Число храмів, які мають престол — 204, число каплиць — 6, загальна кількість парафій — 239. Загальна кількість кліриків — 247 (222 священники та 25 дияконів), рукопокладених в цьому році — 5. Кількість ченців — 18, монахинь — 61.
Після виступу керуючого єпархією, слово мав секретар єпархіального управління протоієрей Андрій Балан. Отець Андрій розповів про виконану роботу керівниками єпархіальних відділів за рік що минає. У цьому році на благодійність Вінницька єпархія витратила близько 340 тисяч гривень. Також для допомоги Збройним Силам України, за підтримки добрих людей, було витрачено понад 800 тисяч гривень, 4 одиниці автомобільної техніки та 390 тонн матеріально-технічної допомоги.
Митрополит Варсонофій відповів на запитання священників і розповів про плани на наступний рік. Також архієрей привітав кліриків, які відзначили у цьому році свої особисті ювілеї, таких священників цьогоріч було 24.
Підписуйтесь на наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди під рукою у вашому телефоні!
23 липня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій відвідав літній Православний дитячий табір «СТЕЖИНА ДОБРА». Архіпастир поспілкувався з організаторами та учасниками літнього табору. Цього дня у таборі відбувся концерт, де дітки змогли проявити свої таланти. Владика Варсонофій подякував отцю Петру Шавулі, директору Вʼячеславу Михайловичу Скакуну, організаторам, наставникам та учасникам за прекрасне свято, а також […]
26.07.2024
24 липня 2024 року, в день памʼяті святої рівноапостольної великої княгині Ольги, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій співслужив за Божественною літургією Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію в Ольгинському соборі міста Києва. На Малому вході Предстоятель нагородив почесного настоятеля собору протоієрея Всеволода Рибчинського Орденом Української Православної Церкви преподобного Іова Почаївського І ступеня; настоятеля собору […]
24.07.2024
23 липня 2024 року, в день памʼяті преподобного Антонія Києво-Печерського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), клірики обителі та гості у священному сані. За богослужінням молилась іменинниця, настоятелька обителі ігуменя Антонія (Стеценко), […]
23.07.2024