Свято Собору Архістратига Михаїла та всіх небесних безтілесних сил 

21.11.2023

21 листопада Свята Православна Церква вшановує свято на честь Собору Архістратига Божого Михаїла з усіма небесними силами безтілесними. Сьогоднішнє свято носить назву саме собору, тому що в цей день прославляються всі безплотні сили Небесні.

Всі чини небесних сил називають ангелами. Ангел з давньогрецької означає «вісник». Це відображає їх призначення – доносити до людей Божу волю, бути нашими захисниками і вчителями.
Архангел Михаїл стоїть над усіма дев’ятьма чинами і тому називається архістратигом.

Імена інших архангелів: Гавриїл («сила Божа»), Рафаїл («лікування Боже»), Уріїл («світло Боже»), Селафіїл («молитвеник Божий»), Ієгудііл («славить Бога»), Варахиїл («благословення Боже»), Ієремиїл («піднесення до Бога»).

Архангел Михаїл в перекладі з єврейської означає – «хто, як Бог?». Його називають архістратигом, тому що він очолив небесне воїнство, яке повстало на відпалих від Бога ангелів.

Згідно ієрархії чинів ангельських, Архангели благовіствують людям про Тайни Божі, відкривають нам Божу волю.

Історично українці часто присвячували місцеві церкви на честь Архістратига Божого Михаїла, його чуда в Хонян, або ж власне на честь сьогоднішнього свята — Собору Архістатига Божого Михаїла з усіма небесними силами безплотними. До Архангела Михаїла завжди у нашому народі молилися про допомогу в позбавленні від скорботи, про заступництво державі, про порятунок і збереження Батьківщини.

І в цей надскладний час для України, піднесімо свої гарячі молитви до Господа з Його Небесним воїнством, про мир та перемогу, про захист і добробут для нашої держави!

Підписуйтесь на наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди під рукою у вашому телефоні!

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Новий графік роботи єпархіального складу

Розпорядженням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія від 17 червня 2024 року, затвердженого новий графік роботи для єпархіального складу-магазину. Відтепер склад-магазин працюватиме за наступним принципом: ПОНЕДІЛОК і ПʼЯТНИЦЯ з 11:00 до 14:00; ВІВТОРОК – ЧЕТВЕР з 10:00 до 17:00. Нагадуємо, єпархіальний склад знаходиться у приватному секторі мікрорайону Пирогово, за адресою: вул. ЯРОСЛАВА МУДРОГО, 52. Також підписуйтесь […]

18.06.2024

Призначено нового духівника Вінницької єпархії

У день свята Вознесіння Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій призначив нового духівника Вінницької єпархії Української Православної Церкви. На посаду Духівника Вінницької єпархії обраний почесний настоятель Собору Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці протоієрей Олексій Мельничук. Митрополит Варсонофій від імені духовенства та вірян Вінницької єпархії висловлює щиру подякую попередньому духівнику єпархії протоієрею Володимиру Цвику, за багаторічні […]

17.06.2024

Клірики Барського благочиння звершили погребіння воїна Олександра Болеска

17 червня 2024 року, в храмі Покрова Пресвятої Богородиці села Черешки було звершено чин погребіння загиблого Захисника України воїна Болеска Олександра, 9 березня 1987 року народження. Погребіння очолив настоятель храму протоієрей Андрій Холод, разом з кліриками Барського благочиння. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким загиблого Героя. Нехай Господь упокоїть його душу в Царстві Небесному, та […]

17.06.2024