Свято Собору Архістратига Михаїла та всіх небесних безтілесних сил 

21.11.2023

21 листопада Свята Православна Церква вшановує свято на честь Собору Архістратига Божого Михаїла з усіма небесними силами безтілесними. Сьогоднішнє свято носить назву саме собору, тому що в цей день прославляються всі безплотні сили Небесні.

Всі чини небесних сил називають ангелами. Ангел з давньогрецької означає «вісник». Це відображає їх призначення – доносити до людей Божу волю, бути нашими захисниками і вчителями.
Архангел Михаїл стоїть над усіма дев’ятьма чинами і тому називається архістратигом.

Імена інших архангелів: Гавриїл («сила Божа»), Рафаїл («лікування Боже»), Уріїл («світло Боже»), Селафіїл («молитвеник Божий»), Ієгудііл («славить Бога»), Варахиїл («благословення Боже»), Ієремиїл («піднесення до Бога»).

Архангел Михаїл в перекладі з єврейської означає – «хто, як Бог?». Його називають архістратигом, тому що він очолив небесне воїнство, яке повстало на відпалих від Бога ангелів.

Згідно ієрархії чинів ангельських, Архангели благовіствують людям про Тайни Божі, відкривають нам Божу волю.

Історично українці часто присвячували місцеві церкви на честь Архістратига Божого Михаїла, його чуда в Хонян, або ж власне на честь сьогоднішнього свята — Собору Архістатига Божого Михаїла з усіма небесними силами безплотними. До Архангела Михаїла завжди у нашому народі молилися про допомогу в позбавленні від скорботи, про заступництво державі, про порятунок і збереження Батьківщини.

І в цей надскладний час для України, піднесімо свої гарячі молитви до Господа з Його Небесним воїнством, про мир та перемогу, про захист і добробут для нашої держави!

Підписуйтесь на наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди під рукою у вашому телефоні!

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Митрополит Варсонофій звершив чин погребіння монаха Василія (Чорного Володимира Тимофійовича)

30 листопада 2023 року, в Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійне богослужіння та чин погребіння багаторічного благодійника та фундатора храмів Жмеринському округу, в Бозі спочилого монаха Василія (Чорного Володимира Тимофійовича). Заупокійну літургію цього дня звершив архімандрит Іоасаф (Ковецький), після чого на чолі з митрополитом Вінницьким і Барським Варсонофієм був звершений чин погребіння. Архіпастирю співслужили […]

30.11.2023

Священники Барського благочиння звершили погребіння воїна Вячеслава Кучерука

Страшна звістка знову надійшла до Барської громади. Страшна війна забрала життя нашого земляка, жителя села Матейків, командира протитанкового відділення взводу вогневої підтримки, молодшого сержанта Вячеслава Кучерука, 2001 року народження.  29 листопада 2023 року, в храмі Архістратига Божого Михаїла села Матейків, клірики Барського благочиння Вінницької єпархії звершили чин погребіння загиблого Захисника України — воїна Вячеслава Кучерука. […]

30.11.2023

Парафіяни вінницького храму придбали шини для військових автомобілів і передали їх на передову

Парафіяни та благодійники храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали кошти для підтримки наших українських військових. На зібрані пожертви парафіянами було придбано шини для автомобіля, які цими днями настоятель Чудо-Михайлівського храму протоієрей Василій Августінов передав нашим захисникам на передову. Молимось за перемогу та мир в нашій Українській Державі, за здоровʼя […]

29.11.2023