В Німеччині відкрито перший типовий храм УПЦ

15.11.2023

14 листопада 2023 року відбулося відкриття нової парафії Української Православної Церкви на честь святого апостола Андрія Первозванного в місті Вормс (Німеччина), яка звершуватиме богослужіння в типовому православному храмі. Про це повідомляє сайт Відділу зовнішніх церковних звʼязків Української Православної Церкви.

Храм був зведений за сприяння мецената румунського походження пані Міхаєли Єлени Грюн та переданий для пастирських потреб Українській Православній Церкві.

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія урочисту Божественну літургію з нагоди відкриття нового храму очолив архієпископ Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор. Ієрарху співслужили вікарії Київської Митрополії – архієпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Бородянський Марк, заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич, настоятель парафії УПЦ на честь Всіх преподобних Києво-Печерських в м. Брюссель (Бельгія) протоієрей Димитрій Попеску, а також настоятелі українських парафій у Німеччині – протоієрей Сергій Гаєвський (Кельн), протоієрей Іоанн Сухоняк (Гамбург), протоієрей Максим Бойчура (Лейпціг) та гості у священному сані з України. За богослужінням також молилися україномовні та румуномовні віряни з Бельгії та Німеччини. Богослужіння звершувалося церковно-слов’янською, українською, румунською та німецькою мовами.

Перед початком Божественної Літургії відбулося освячення іконостаса та розписів храму. За Божественною літургією була звершена дияконська хіротонія випускника Київської духовної академії Володимира Клюйка.

На увагу до пастирських трудів на благо Української Православної Церкви правом носіння митри був нагороджений настоятель парафії на честь Всіх Преподобних Києво-Печерських у Брюсселі (Бельгія) протоієрей Димитрій Попеску, а також настоятель згаданого храму у Вормсі протоієрей Ілля Сурду. Також орденом святого апостола Андрія Первозванного була нагороджена ктитор згаданого храму пані Міхаєла Єлена Грюн.

За богослужінням лунали молитви за Україну, за владу і військо, за народ та якнайшвидше її визволення від загарбників. У своїй проповіді архієпископ Віктор зокрема розповів про життя святих мучеників Косьми і Даміана, пам’ять яких сьогодні святкує Свята Церква.

Фото – пресс-служба Хмельницької єпархії УПЦ


Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Маріїне стояння. Архіпастир звершив утреню з читанням Великого канону прп. Андрія Критського

Увечері, 17 квітня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив утреню четверга 5-ї седмиці Великого посту з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, в нижньому Антоніє-Феодосіївському храмі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики обителі. За богослужіням молились: ігуменя Антонія, сестри та парафіяни Браїлівської обителі. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить Літургію Передосвячених Дарів в […]

17.04.2024

Стояння Марії Єгипетської. Як подолати «грішного життя порожнечу»?

На п’ятому тижні Великого посту у храмах звершується особливе богослужіння, яке називають Стоянням Марії Єгипетської, або Маріїне стояння. Це тривала служба, яка буває тільки раз на рік. Зазвичай це утреня четверга, яка на практиці звершується напередодні ввечері. На ній повністю прочитують Великий канон Андрія Критського (в перший тиждень Великого посту канон читали невеликими частинами з понеділка по четвер). […]

17.04.2024

Загальна сповідь духовенства другого міського благочиння

17 квітня 2024 року, у середу 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив літургію Передосвячених Дарів у Іоанно-Богословському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: благочинний другого Вінницького міського округу протоієрей Віталій Білявський та клірики міста. Цього дня духовенство другого міського благочиння звершили спільне богослужіння і приступили до Таїнств Покаяння та Причастя Святих Христових Таїнств. […]

17.04.2024