Недільне богослужіння в Браїлівському монастирі

12.11.2023

12 листопада 2023 року, в Неділю 23-ю після Пʼятидесятниці, в день перенесення мощей священномученика Олександра архієпископа Харківського, першого єпископа Вінницького та преподобної Євтропії Херсонської, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Браїлівському Свято-Троїцькому жіночому монастирі.

Архіпастирю співслужили клірики монастиря. За літургією також молилася настоятелька ігуменя Антонія, сестри, парафіяни та чисельні паломники святої обителі.

Під час Літургії архієрей та духовенство піднесли особливі молитовні прохання про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; за Святу Церкву, яка зазнає гонінь в новітній історії свого існування; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастир молившись попросив у Бога милості для українського народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

ДОВІДКА:

Священномученик Олександр (Петровський), архієпископ Харківський, перший керуючий Вінницькою єпархією. Вінницька єпархія, як самостійна, була заснована 7 вересня 1933 р. І першим правлячим архієреєм на Вінницькій кафедрі був священномученик Олександр (Петровський). У 1934 р. він був членом Тимчасового Патріаршого Священного Синоду при Заступнику Патріаршого Місцеблюстителя митрополиті Сергії (Страгородському). З травня 1937 року владика Олександр був переведений з Вінниці й очолив Харківську єпархію, де рівно через три роки в Холодногорській тюрмі мученицьки закінчилось його земне життя. Мощі священномученика Олександра знаходяться у Харківському Благовіщенському кафедральному соборі.

Преподобна Євтропія Херсонська. В миру Катерина Леонтіївна Ісаєнкова, народилася 24 листопада 1863 року в селищі Біла Криниця Херсонської губернії в сім’ї Леонтія й Агафії. У 12 років була взята на виховання жіночою чернечою громадою в Олешківській Слободі Таврійської губернії. Монахиня Євтропія, як і багато інших насельниць обителі, поїхала в Херсон, де оселилася в районі Кіндійських хуторів (нині п. Кіндійка), недалеко від храму Різдва Богородиці. Духовні чада свідчили, що на ногах матінка носила вериги. В її руках завжди було Євангеліє, яке вона постійно читала. Іноді вона направляла своїх чад до отця Іосифа (прп. Амфілохія Почаївського), з яким також спілкувалася.

Матінка Євтропія передбачила свою кончину, прощаючись з тими, кого знала. Померла 29 березня 1968 року, у віці 105 років. Відспівували матінку в Кіндійській церкві Різдва Пресвятої Богородиці при величезному скупченні вірян. Поховали матінку на Кіндійському кладовищі. На її могилі багато хто отримував для себе благодатну допомогу і зцілення. 12 листопада 2009 року були знайдені мощі черниці Євтропії, які були перенесені в Свято-Духівський кафедральний собор міста Херсона, де вони перебувають і понині. Під час свого візиту у Вінницьку єпархію, 7 листопада 2023 року, митрополит Херсонський і Таврійський Іоанн передав в дар Браїлівській обителі частку мощей преподобної Євтропії Херсонської для молитовного поклоніння. Читати більше >

Підписуйтесь на наші новини в Telegram — швидко, зручно та завжди під рукою у вашому телефоні!


Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В Браїлівській обителі вшанували памʼять схіархімандрита Кирила (Соколова)

28 листопада 2023 року, в день 7-х роковин блаженної кончини приснопамʼятного схіархімандрита Кирила (Соколова), в Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійну Божественну літургію. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, якому співслужили клірики Браїлівської обителі та гості у священному сані. За літургією також молилась настоятелька ігуменя Антонія, сестри, парафіяни та паломники монастиря. За літургією були […]

28.11.2023

Парафіяни храму Чуда Архістратига Михаїла в Хонях зібрали продукти та одяг для пацієнтів лікарні ім. акад. Ющенка

Парафіянами храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали та передали для пацієнтів Вінницької обласної психоневрологічної лікарні імені академіка О.І.Ющенка продукти харчування, печиво, солодощі та необхідний одяг. Гуманітарну допомогу в лікарню доставив настоятель храму протоієрей Василій Августінов. Підписуйтесь на наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

28.11.2023

Депутати Верховної Ради вимагають міжнародної експертизи законопроекту щодо заборони релігійних організацій 

53 депутати Верховної Ради поставили свої підписи під зверненням до Спікера українського парламенту з вимогою спрямувати проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, на експертизу до Європейської комісії за демократію через право при Раді Європи, яка отримала назву Венеційської комісії. Зважаючи на широку […]

27.11.2023