Тернопільська єпархія. Соборне богослужіння в Кременецькому жіночому монастирі. Вшанування ікони Божої Матері «Всіх скорботних радість»

06.11.2023

6 листопада 2023 року, в день вшанування ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість», митрополит Вінницький і Барський Варсонофій співслужив архієреям УПЦ за Божественною літургією в Кременецькому Богоявленському жіночому монастирі.

Богослужіння очолив керуючий Тернопільською єпархією — митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, якому співслужили: митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим; намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври, митрополит Почаївський Володимир; митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир; митрополит Конотопський і Глухівський Роман; митрополит Вінницький і Барський Варсонофій; митрополит Волинський і Луцький Нафанаїл; ректор Почаївської духовної семінарії, архієпископ Шумський Іов, архієпископ Рівненський і Острозький Пимен; єпископ Ладанський Феодосій; єпископ Івано-Франківський і Коломийський Никита, духовенство Тернопільської єпархії та гості у священному сані.

Разом з архіпастирем участь в богослужінні взяли клірики Вінницької єпархії, благочинний у справах монастирів — архімандрит Єнох (Торак) та завідувач канцелярією Вінницької єпархії — ієродиякон Філарет (Олівінський).

За богослужінням молилась настоятелька Кременецького жіночого монастиря — ігуменя Димитрія (Голюк), настоятелька Браїлівського жіночого монастиря — ігуменя Антонія (Стеценко), ігумені та сестри, а також чисельні паломники свята, яких соборний храм монастиря на жаль усіх не міг вмістити.

Не дивлячись на утиски, які сьогодні терплять сестри одного з найбільших жіночих монастирів УПЦ, вчора напередодні свята богослужіння звершувалось при свічках без електроенергії, оскільки її відключили представники музею.

Під час Літургії архієреї та духовенство піднесли особливі молитовні прохання про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; за Святу Церкву, яка зазнає гонінь в новітній історії свого існування; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастирі молившись попросили у Бога милості для українського народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після запричасного вірша до присутніх вірян зі словами проповіді звернувся ректор Почаївської духовної семінарії, архієпископ Шумський Іов.

На завершення відбулась святкова хресна хода навколо Кременецької обителі з місцешанованою святинею — чудотворним образом Божої Матері «Скорботна», після чого було виголошено многоліття. Насамкінець митрополит Сергій привітав усіх зі святом на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість».

Підписуйтесь на наші новини в Telegram — швидко, зручно та завжди під рукою у вашому телефоні!

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В Браїлівській обителі вшанували памʼять схіархімандрита Кирила (Соколова)

28 листопада 2023 року, в день 7-х роковин блаженної кончини приснопамʼятного схіархімандрита Кирила (Соколова), в Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійну Божественну літургію. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, якому співслужили клірики Браїлівської обителі та гості у священному сані. За літургією також молилась настоятелька ігуменя Антонія, сестри, парафіяни та паломники монастиря. За літургією були […]

28.11.2023

Парафіяни храму Чуда Архістратига Михаїла в Хонях зібрали продукти та одяг для пацієнтів лікарні ім. акад. Ющенка

Парафіянами храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали та передали для пацієнтів Вінницької обласної психоневрологічної лікарні імені академіка О.І.Ющенка продукти харчування, печиво, солодощі та необхідний одяг. Гуманітарну допомогу в лікарню доставив настоятель храму протоієрей Василій Августінов. Підписуйтесь на наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

28.11.2023

Депутати Верховної Ради вимагають міжнародної експертизи законопроекту щодо заборони релігійних організацій 

53 депутати Верховної Ради поставили свої підписи під зверненням до Спікера українського парламенту з вимогою спрямувати проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, на експертизу до Європейської комісії за демократію через право при Раді Європи, яка отримала назву Венеційської комісії. Зважаючи на широку […]

27.11.2023