У Вінницькій єпархії пройшла щорічна конференція військових священиків УПЦ

19.10.2023

З 16 по 18 жовтня 2023 року, в стінах Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря Вінницької єпархії пройшли щорічні збори військових священників Української Православної Церкви.

Дані збори щорічно організовуються Синодальним відділом по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України для спільного обміну досвідом, презентації успішних напрацювань та для випрацювування нових ідей в напрямку взаємодії Церкви та Збройних Сил України. 

Перед початком зборів військових священників Української Православної Церкви, 17 жовтня була звершена соборна Божественна літургія в Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі. Богослужіння звершив голова Синодального відділу по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України — митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин. Його Високопреосвященству співслужили клірики Браїлівської обителі та священники керівники та представники єпархіальних військових відділів.

До учасників зборів направив своє звернення Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Під час роботи форуму була представлена велика кількість доповідей. Велика увага була присвячена соціально-гуманітарній роботі від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Кліриками Одеської єпархії представлено військовий требник, який було видано цього літа. 

Цьогоріч учасники зборів мали можливість відпрацювати прийоми першої медичної допомоги, що важливо для капеланів, які часто знаходяться в зоні бойових дій. 

По відеозвʼязку з учасниками зборів звʼязався постраждалий в наслідок ворожого обстрілу капелан УПЦ — протоієрей Ілля Маніта, який довгий період проходив реабілітацію у Вінниці. Священник отримав від митрополита Августина, голови військового відділу, відзнаку за свій вагомий внесок у розбудову капеланської служби УПЦ.

Працюємо разом заради наближення перемоги та збереження життів наших воїнів!

Підписуйтесь на наш канал в Telegram — швидко, зручно та завжди під рукою у вашому телефоні!

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Митрополит Варсонофій звершив чин погребіння монаха Василія (Чорного Володимира Тимофійовича)

30 листопада 2023 року, в Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійне богослужіння та чин погребіння багаторічного благодійника та фундатора храмів Жмеринському округу, в Бозі спочилого монаха Василія (Чорного Володимира Тимофійовича). Заупокійну літургію цього дня звершив архімандрит Іоасаф (Ковецький), після чого на чолі з митрополитом Вінницьким і Барським Варсонофієм був звершений чин погребіння. Архіпастирю співслужили […]

30.11.2023

Священники Барського благочиння звершили погребіння воїна Вячеслава Кучерука

Страшна звістка знову надійшла до Барської громади. Страшна війна забрала життя нашого земляка, жителя села Матейків, командира протитанкового відділення взводу вогневої підтримки, молодшого сержанта Вячеслава Кучерука, 2001 року народження.  29 листопада 2023 року, в храмі Архістратига Божого Михаїла села Матейків, клірики Барського благочиння Вінницької єпархії звершили чин погребіння загиблого Захисника України — воїна Вячеслава Кучерука. […]

30.11.2023

Парафіяни вінницького храму придбали шини для військових автомобілів і передали їх на передову

Парафіяни та благодійники храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали кошти для підтримки наших українських військових. На зібрані пожертви парафіянами було придбано шини для автомобіля, які цими днями настоятель Чудо-Михайлівського храму протоієрей Василій Августінов передав нашим захисникам на передову. Молимось за перемогу та мир в нашій Українській Державі, за здоровʼя […]

29.11.2023