У Вінницькій єпархії пройшла щорічна конференція військових священиків УПЦ

19.10.2023

З 16 по 18 жовтня 2023 року, в стінах Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря Вінницької єпархії пройшли щорічні збори військових священників Української Православної Церкви.

Дані збори щорічно організовуються Синодальним відділом по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України для спільного обміну досвідом, презентації успішних напрацювань та для випрацювування нових ідей в напрямку взаємодії Церкви та Збройних Сил України. 

Перед початком зборів військових священників Української Православної Церкви, 17 жовтня була звершена соборна Божественна літургія в Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі. Богослужіння звершив голова Синодального відділу по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України — митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин. Його Високопреосвященству співслужили клірики Браїлівської обителі та священники керівники та представники єпархіальних військових відділів.

До учасників зборів направив своє звернення Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Під час роботи форуму була представлена велика кількість доповідей. Велика увага була присвячена соціально-гуманітарній роботі від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Кліриками Одеської єпархії представлено військовий требник, який було видано цього літа. 

Цьогоріч учасники зборів мали можливість відпрацювати прийоми першої медичної допомоги, що важливо для капеланів, які часто знаходяться в зоні бойових дій. 

По відеозвʼязку з учасниками зборів звʼязався постраждалий в наслідок ворожого обстрілу капелан УПЦ — протоієрей Ілля Маніта, який довгий період проходив реабілітацію у Вінниці. Священник отримав від митрополита Августина, голови військового відділу, відзнаку за свій вагомий внесок у розбудову капеланської служби УПЦ.

Працюємо разом заради наближення перемоги та збереження життів наших воїнів!

Підписуйтесь на наш канал в Telegram — швидко, зручно та завжди під рукою у вашому телефоні!

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Недільне архієрейське богослужіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці

16 червня 2024 року, у Неділю святих отців І Вселенського Собору, післясвято Вознесіння Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, протоієрей Георгій Мельничук, керівник служби протоколу архідиякон Миколай Кравець та завідувач канцелярії Вінницької єпархії архідиякон Філарет (Олівінський). Після […]

16.06.2024

Всенічне бдіння напередодні Неділі 7-ї після Пасхи, святих отців І Вселенського Собору

15 червня 2024 року, напередодні Неділі 7-ї після Пасхи, святих отців І Вселенського Собору, митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили почесний настоятель протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Завтра, у недільний день архіпастир звершить Божественну літургію у цьому […]

15.06.2024

Вознесіння Господнє. Архієрейська літургія у соборі Різдва Богородиці міста Вінниці

13 червня 2024 року, у свято Вознесіння Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук; настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Під час літургії були піднесені особливі молитви про перемогу і мир […]

13.06.2024