Вшанування Браїлівської ікони Божої Матері. Соборне богослужіння в Браїлівській обителі

10.10.2023

10 жовтня 2023 року, в день вшанування Браїлово-Почаївської ікони Божої Матері, в Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі було звершено соборне архієрейське богослужіння.

Служіння Божественної літургії очолив митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, якому співслужили митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, керуючий єпархією — митрополит Вінницький і Барський Варсонофій та архієпископ Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор. Також участь у святі взяли клірики з Київської, Білоцерківської, Балтської, Хмельницької, Житомирської, Могилів-Подільської, Тульчинської та Вінницької єпархій УПЦ.

За богослужінням молились настоятелька обителі — ігуменя Антонія (Стеценко); настоятелька Сторожинецького жіночого монастиря на честь святих Жінок-Мироносиць, Чернівецько-Буковинської єпархії — ігуменя Сусана (Кермач); настоятелька Барського жіночого монастиря — ігуменя Димитрія (Філікова), сестри та чисельні паломники Браїлівської обителі.

На Малому вході з благословіння Предстоятеля Української Православної Церкви клірики Жмеринського благочиння були удостоєні богослужбових нагород: настоятель храму Покрова Пресвятої Богородиці с. Кацмазів, протоієрей Георгій Собко, нагороджений правом служіння Божественної літургії з відкритими Царськими вратами до Херувимської пісні; настоятель храму Архістратига Божого Михаїла с. Сербинівці, протоієрей Андрій Лісовський, нагороджений митрою.

За богослужінням були піднесені особливі молитви про перемогу та мир в Україні, а також за воїнів та захисників нашої Батьківщини.

Під час літургії митрополит Варсонофій звершив іподияконську хіротесію над Ростиславом Заграничним.

Наприкінці богослужіння відбувся святковий хресний хід навколо монастиря з чудотворною Браїлівською іконою Божої Матері, яку несли двоє вінницьких благочинних. Під час ходи архієреї звершили читання святого Євангелія та окропили вірян святою водою.

Насамкінець митрополит Варсонофій звернуся до присутніх з вітальним словом. Архіпастир подякував Преосвященних владик, чисельне духовенство та вірян, які прибули з інших єпархій, для того, щоб молитовно розділити радість свята.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram — швидко, зручно та завжди під рукою у вашому телефоні!


Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В Браїлівській обителі вшанували памʼять схіархімандрита Кирила (Соколова)

28 листопада 2023 року, в день 7-х роковин блаженної кончини приснопамʼятного схіархімандрита Кирила (Соколова), в Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійну Божественну літургію. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, якому співслужили клірики Браїлівської обителі та гості у священному сані. За літургією також молилась настоятелька ігуменя Антонія, сестри, парафіяни та паломники монастиря. За літургією були […]

28.11.2023

Парафіяни храму Чуда Архістратига Михаїла в Хонях зібрали продукти та одяг для пацієнтів лікарні ім. акад. Ющенка

Парафіянами храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали та передали для пацієнтів Вінницької обласної психоневрологічної лікарні імені академіка О.І.Ющенка продукти харчування, печиво, солодощі та необхідний одяг. Гуманітарну допомогу в лікарню доставив настоятель храму протоієрей Василій Августінов. Підписуйтесь на наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

28.11.2023

Депутати Верховної Ради вимагають міжнародної експертизи законопроекту щодо заборони релігійних організацій 

53 депутати Верховної Ради поставили свої підписи під зверненням до Спікера українського парламенту з вимогою спрямувати проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, на експертизу до Європейської комісії за демократію через право при Раді Європи, яка отримала назву Венеційської комісії. Зважаючи на широку […]

27.11.2023