A
10.10.2023
10 жовтня 2023 року, в день вшанування Браїлово-Почаївської ікони Божої Матері, в Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі було звершено соборне архієрейське богослужіння.
Служіння Божественної літургії очолив митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, якому співслужили митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, керуючий єпархією — митрополит Вінницький і Барський Варсонофій та архієпископ Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор. Також участь у святі взяли клірики з Київської, Білоцерківської, Балтської, Хмельницької, Житомирської, Могилів-Подільської, Тульчинської та Вінницької єпархій УПЦ.
За богослужінням молились настоятелька обителі — ігуменя Антонія (Стеценко); настоятелька Сторожинецького жіночого монастиря на честь святих Жінок-Мироносиць, Чернівецько-Буковинської єпархії — ігуменя Сусана (Кермач); настоятелька Барського жіночого монастиря — ігуменя Димитрія (Філікова), сестри та чисельні паломники Браїлівської обителі.
На Малому вході з благословіння Предстоятеля Української Православної Церкви клірики Жмеринського благочиння були удостоєні богослужбових нагород: настоятель храму Покрова Пресвятої Богородиці с. Кацмазів, протоієрей Георгій Собко, нагороджений правом служіння Божественної літургії з відкритими Царськими вратами до Херувимської пісні; настоятель храму Архістратига Божого Михаїла с. Сербинівці, протоієрей Андрій Лісовський, нагороджений митрою.
За богослужінням були піднесені особливі молитви про перемогу та мир в Україні, а також за воїнів та захисників нашої Батьківщини.
Під час літургії митрополит Варсонофій звершив іподияконську хіротесію над Ростиславом Заграничним.
Наприкінці богослужіння відбувся святковий хресний хід навколо монастиря з чудотворною Браїлівською іконою Божої Матері, яку несли двоє вінницьких благочинних. Під час ходи архієреї звершили читання святого Євангелія та окропили вірян святою водою.
Насамкінець митрополит Варсонофій звернуся до присутніх з вітальним словом. Архіпастир подякував Преосвященних владик, чисельне духовенство та вірян, які прибули з інших єпархій, для того, щоб молитовно розділити радість свята.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram — швидко, зручно та завжди під рукою у вашому телефоні!
23 липня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій відвідав літній Православний дитячий табір «СТЕЖИНА ДОБРА». Архіпастир поспілкувався з організаторами та учасниками літнього табору. Цього дня у таборі відбувся концерт, де дітки змогли проявити свої таланти. Владика Варсонофій подякував отцю Петру Шавулі, директору Вʼячеславу Михайловичу Скакуну, організаторам, наставникам та учасникам за прекрасне свято, а також […]
26.07.2024
24 липня 2024 року, в день памʼяті святої рівноапостольної великої княгині Ольги, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій співслужив за Божественною літургією Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію в Ольгинському соборі міста Києва. На Малому вході Предстоятель нагородив почесного настоятеля собору протоієрея Всеволода Рибчинського Орденом Української Православної Церкви преподобного Іова Почаївського І ступеня; настоятеля собору […]
24.07.2024
23 липня 2024 року, в день памʼяті преподобного Антонія Києво-Печерського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), клірики обителі та гості у священному сані. За богослужінням молилась іменинниця, настоятелька обителі ігуменя Антонія (Стеценко), […]
23.07.2024